Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sűrűn kell egy angol...

Milyen sűrűn kell egy angol cocker spánielt fürdetni ősszel?

Figyelt kérdés
Nyáron kint könnyebben megszárad a napon a bundája,de most,októberben egy kicsit nehezebben,mert ugye nem mehet ki a napra,és én pár napja fürdettem meg,de nem tudom mikor kéne következőleg.Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 14. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy koszolódik. Ha látod hogy piszkos esetleg zsíros itt az ideje fürdetni:) Túl gyakran nem szabad, ha pedig nehezen szárad szárítsd meg te. Ne rakd ki vizesen.
2014. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem benti kutyám van, rövid szőrű, de én pár havonta fürdetem meg. Tavasszal, nyáron, ősszel és télen ha kell de akkor nagyon ritkán. Érdekes módon nem nagyon piszkolódik el a szőre, pedig kint fetreng sokat, de elég rövid sima szőre van, kábé mint egy vizslának. A spánielt ha kozmetikázva van, nem kell túl gyakran fürdetni. séták után, főleg sáros időben inkább a lábait töröld meg vizessel, meg ha kell a pofáján a szőrt, fülén. Ennyi elég is az egész fürdést elég lesz 2-3 havonta elvégezni
2014. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nekem a spánielem benti kutya, de nagyon gyakran kimegy az udvarra sokszor csak a dolgát végzi el és be engedem rögtön, de ha jobb idő van akkor 2-3 órát is el van kint az udvaron.

Én havonta szoktam fürdetni, ha már nagyon nagy a bundája és kint még hideg van akkor sokáig nem engedjük ki, akkor egy régebbi fajta hajszárítóval szárítjuk meg ami nem főj már olyan meleget de azzal 15-20 perc alatt simán meglehet szárítani. Persze egy vastag törölközővel jól áttöröljük hogy ne tocsogjon szanaszét mindent. Nyáron ha nagyon nagyon meleg van akkor csak áttöröljük és azonnal megszárad szinte főleg ha rövid a bundája.

2014. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,én most pár napja,mielőtt fürdettem,az előtt nyírtam meg,jó rövid lett a szőre,de muszáj volt,mert már nagyon csomós volt.Gyorsan megszáradt,törölköző és hajszárító segítségével,de amúgy lassan szárad,csak most rövid a szőre.
2014. okt. 14. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!