Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova vigyem a kutyát?

Hova vigyem a kutyát?

Figyelt kérdés

Hét éve van meg a kutyus, nagyon szeretem, de az utóbbi időben (kb egy vagy fél éve) durván agresszív lett, nemegyszer utánam kapott, esetleg ha nem vettem el a kezem épp meg tudott csípni. Mai nap is rohadtul rám ijesztett és egyszerűen kétségbe vagyok esve, hogy mit lehetne vele kezdeni, mert nagyon szeretem, nem akarom hogy rossz sorsra jusson.

Viszont állandóan kiszökik, hetente kell a gazdaboltba mennem apuval drótkerítéshez valót venni, mindent megpróbáltunk, de egyszerűen képtelenség megoldani, az utcában félnek tőle. Apu tudatosan nevelte, neki szót fogad, nekem és a testvéremnek (igazából övé a kutya) viszont nem. Nem régóta talán pár hónapja 10 méteres láncon van, más megoldás nincs, igyekszem hozzá gyakran kijárni, de nem akarom hogy így élje le az életét, viszont a menhelyeknek is van elég gondjuk az én problémám nélkül is. Szóval, ha valaki Győr környékén ismer valami telepet, aminek védésére kutyát keresnek, az tudna nekem segíteni? Nem szeretném elaltatni..



2014. okt. 16. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ivaros?
2014. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen
2014. okt. 16. 19:03
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
a kutyaiskola eszedbe sem jutott, igaz? inkább lepasszolnád, mint hogy megneveld? láncon van? könyörgöm, ajándékozd el, IVARTALANUL. szólj a menhelynek, hogy hirdessék ők is. és NE VEGYÉL HELYETTE MÁSIK KUTYÁT!
2014. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha kan, akkor első körben ivartalanítás. A problémák alapját nem fogja megoldani, de némileg javulhat a helyzet. Mennyit viszitek sétálni egy nap? És akkor mennyit lehet szabadon? Mennyit fárasztjátok le szellemileg egy nap?

Aztán pedig sürgősen kutyaiskola! Azt egyszerűen nem értem, hogy a probléma megoldása helyett miért gondolkodtok a kutya eldobásában, esetleg altatásában vagy menhelyre adásában! A ti kutyátok, ti rontottátok el, a minimum, hogy kijavítjátok az elkövetett hibákat, nem pedig megszabadultok a felelősségtől!

2014. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
amikor vettük a kutyát akkor anyagilag nem voltunk szarban. most viszont abban vagyunk, egyszerűen képtelenek vagyunk megtenni ezt a számotokra evidens dolgot. Higgyétek el én szeretném a legjobban ha maradhatna.
2014. okt. 16. 19:16
 6/15 A kérdező kommentje:
És próbálom nevelni. Gimnazista vagyok, apum külföldön van egy ideje, szabadidőmben futkározok vele a kertben, nem fenyítem
2014. okt. 16. 19:23
 7/15 sippara ***** válasza:
79%
Nevelni kéne, foglalkozni vele. Vagy bevallani, hogy lusták vagytok hozzá, és olyan gazdát keresni neki, amilyet érdemel.
2014. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"szabadidőmben futkározok vele a kertben, nem fenyítem"


És sétáltatva van az a kutya? Napi rendszerességgel? Milyen fajta egyáltalán? Lehet hogy unatkozik és ez tetőzik most benne, ezért is agresszív.

2014. okt. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Javíts ki ha tévednék, de a sétáltatás nem kerül pénzbe.

Mit szóltál volna ha a szüleid fájó szívvel megválnak tőled, mert romlanak a jegyeid?

Ha más napi 8-12 óra munka, és háztartásvezetés mellett tud foglalkozni a kutyájával akkor talán neked is menne ha akarnád.

2014. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

képzeld, sétáltatom. nem vagyunk lusták. időm nagy részét kinn töltöm vele. barátnőm menhelyen önkéntes, ismer engem annyira, hogy tudja, a kutyám jelenti nekem a legtöbbet és már ő is azt állítja, ez nem a neveléssel függ össze. de azt nem hagyhatom, hogy esténként ismét kifeszítse a kerítést és nekirontson mindenkinek. megteszek minden tőlem telhetőt, nyolctól kilencig, fél tízig sétáltatom, hogy a sötétben a szomszédok se tudjanak beszólni amiatt, hogy kiviszem. Nem ez az első incidense.

Akik meg nem ismerik a dolog részletes hátterét, azok légyszíves ne támadjanak le azért, hogy le akarom passzolni. Pont hogy nem. Megoldást szeretnék találni.

tegnap körbetelefonáltam ivartalanítás miatt, az első válaszolónak köszönöm, hogy türelmes választ adott privátban, nem küldött el ötszázszor a francba, segítséget nyújtott. Mivel ezt az egész telepőrzős ötletet tudatlanul vetettem fel, vissza is vonnám, a kérdésemet annyiban fogalmaznám át, hogy ilyenben tapasztalt emberek segítsenek nekem, miként tudnám az agresszív természetét levezetni.

A többi válaszból pedig levontam a probléma helyrehozását segítő dolgokat, továbbiakban nem értem miért kell egyből szidni, ha nem ismeritek mi van nálunk itthon. Köszönöm

2014. okt. 17. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!