Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, ti hogy állítjátok...

Tenyésztők, ti hogy állítjátok fel a rangsort a kölyökeladásnál/foglalásnál?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezem az első almunkat, még nem hirdetem, de már így is elég sok komoly érdeklődőm van, főleg külföldről. A legtöbben szukát szeretnének, és persze ők szeretnének választani, lehetőleg legelőször. Még nem tudom rendesen kezelni ezeket a dolgokat, még nem volt ilyenben tapasztalatom. Szeretném, ha jó helyre kerülnének majd a kicsik.

Hogyan tudnám szűrni az embereket? Hogyan tudnék én rangsort felállítani? Esetleg hogyan lehet kulturáltan visszautasítani valakit, aki például előbb jelentkezett, de később akadt nála jobb gazdijelölt?



2014. okt. 17. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szimpi és nem felel meg az elvárásaidnak, annak ne adj kölyköt. Akik pedig megfelelő gazdi jelöltek, azok között úgy korrekt, hogy a foglaló beérkezése alapján alakul a sorrend.
2014. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először listát írok róluk, hogy ki hányadiknak jelentkezett, aztán egy jó hosszú és tartalmas beszélgetés, képcsere után eldöntöm, hogy azonnal kivágom-e őt az ablakon vagy elvihet tőlem kölyköt.
2014. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem vagy még rutinos,akkor eleve ivartalanítási kötelezetsėggel add,rögtön csökken a jelentkezők szãma.
2014. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kezdő tenyésztő miért adná mindet hobbira, hogy nehogy véletlenül is kiderüljön, milyen minőségűek lettek?
2014. okt. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok tenyésztő, szimplán csak kölyök vásárlás előtt állok -ami még másfél év múlva lesz, mikor megszületik az alom. De a már meglévő kutyámnál is végig játszottam ezt, ott második választó voltam, most is végig fogom, remélem most első választó lehetek.

Úgy gondolom, hogy az érdemli meg, hogy első választó legyen, aki tenyészteni/komolyan dolgozni akar a kutyával. Ha ilyenből több is van, akkor a tapasztalataik, elért eredményeik alapján hoznám meg a döntést, és mivel emberek vagyunk, persze némileg a szimpátia alapján is. Én legalábbis ezt tartom korrektnek, hogy aki a legnagyobb valószínűséggel ér el a kutyával magas eredményeket, az lehessen az első választó.

2014. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy a legkorrektebb, hogy azok választhatnak először akik kiállítási céllal veszik, mert ott jobban számít minden kis hiba is. Valamint az én tenyésztő ismerőseim közül sokan a legjobb kölyköket tartják vissza minél tovább, mert ha véletlenül marad meg kiskutya, akkor inkább a legjobbak.
2014. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először válasszon, akinek kiállítási céljai vannak. Nem tudom, milyen fajta, de ha különböző országokból érdeklődnek, lehet mást-mást preferálnak. Legjobb, ha te ajánlasz konkrétan az igényeknek megfelelően kölyköt az alomból. Persze a jelentkezési sorrendet is figyelembe kell venni, és ezt meg kell érteni a többi érdeklődőnek is. Ha nem szimpi a vevő, akkor pedig el kell utasítani, esetleg azzal, hogy nincs az igényeinek megfelelő kölyök, vagy megmondani, hogy miért nem adsz neki (nem adsz kenneltartásra, panelba..)
2014. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!