Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a kutyámat a cicámmal?

Figyelt kérdés
Pár napja fogadtunk be egy kóbor kölyökcicát, az anyja meghalt. Kb. 4 hónapos lehet.A Kutyánk 4.5 hónapos.A kutyám játszana a cicával, nem bántaná, viszont a cica fél tőle,és ugye folyton odakap, ami miatt pedig a kutyát féltem, viszont egész nap ugatja a cicát. Meg fogják szokni egymást?Vagy mit tehetnék? A cica csak addig lesz nálunk, ameddig nem találunk neki gazdit, mert nem szeretnénk cicát, csak valahogy betelepült az udvarunkba :)

2014. okt. 17. 18:51
 1/3 nimródvadász válasza:

Elég nehéz a dolog, mivel a cica nem a kutya környezetében született. Amíg kicsi a macska, addig az anyamacska veszi védelmébe a kölykét. Mind a kettőben van a kutyában és a macskában is védekező ösztön.

Ha nem tervezitek hosszú távra a cicát a családban, akkor vigyázni kell rá, mert lehet, hogy a barátkozásnak szomorú vége lesz. A macskától függ. - szerintem

2014. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt mondom,bízd rájuk. Nálam igaz, fordítva volt, házban tartott 4 hós cica mellé hoztam egy 9 hetes kiskutyát...A cicamica kb két napig vérig volt sértve, megállás nélkül morgott, mint egy párduc és még az ágyamból (mármint bent,az ágy ,,szerkezetéből") sem volt hajlandó kijönni. Aztán napról-napra egyre jobban oldódott, mostanára pedig már nagy barátok, persze együtt azért nem alszanak, de szépen megtűrik a másikat,mindketten a szobámban laknak és rengeteget játszanak. Többnyire a kutya kezdi, imádja a cilát kergetni és elkapni (olyankor finoman csipkedi csak, a cila pedig nagyon óvatosan, visszahúzott karmokkal pofozgatja),de van, hogy a cica kezdeményez, olyankor direkt elhúzza a mézesmadzagot - magát - a kutya előtt, majd elszalad, vagy éppen odamegy és finoman pofozgatni kezdi. Nagyon okos a kis szőrcsomó egyébként, tudja, hogy a kutyát mikor tudja úgy cukkolni, hogy az éppen nem tudja elkapni: mikor a kiskutyámmal labdázunk vagy valami játékot apportírozunk és dobálom neki a folyosón, mindig mikor már a kutty visszafelé jön hozzám szájában a játékkal, a cila akkor ront ki a rejtekhelyéről (az étkezőasztal alól) és nekiszalad a kutyának,az viszont tele szájjal nem tudja elkapni. Rájuk szólni egyedül akkor szoktam, ha már nagyon bedurvulnak, mert néha azért előfordul,hogy a kiskutya hirtelen lendületből nagyobbat belecsíp, olyankor pedig a cicc karommal osztja cserébe a pofont, ekkor mindig leállítom a játékot. Lényegében ennyi csak az egész, hogy felügyelet alatt vannak, de lassan összecsiszolódnak szépen. Javaslom, te is bízd a,,természetre",emberi szóval úgysem lehet nekik elmondani, hogyan kell viselkedni a másik iránt - a maguk módján meg fogják ezt értetni a másikkal, csak tartsd őket szem előtt, ha esetleg valamelyikük erőteljesebben reagál a másik jelenlétére, amíg meg nem szokja, hogy ott van, olyankor tudd leállítani időben, hogy ne történhessen baj.
2014. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
amikor a kutyát viszem sétálni, mindig jön utánunk egy olyan 3-4 méterrel, és valamikor megtűri, valamikor meg nem hogy a kutya ott szaglássza:)
2014. okt. 19. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!