Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki 8-10 hetes kutyát hoz...

Aki 8-10 hetes kutyát hoz haza, vegyen ki egy vagy két hónap szabadságot?

Figyelt kérdés
Mindehol azt olvasom, hogy két óránként le kell vinni, hetekig, hónapokig. Csal a munkanélküliek vehetnek kutyát? Vagy, hogy van ez dolgozó embereknél? Pár nap, vagy egy hét OK lenne, na de azt olvasom, hogy 10-16 hetes koráig nem lehet egyedül hagyni hosszabb időre, és hasonlókat. Mit kell tenni, hogy csinálják ezt az időszakot a városi kutyások? Felmondanak?
2014. okt. 17. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez baromság, enyém 12 hetesen került hozzám és hetekig nem szabadott levinni, amíg meg nem kapta az összes szükséges oltást az első sétához.


és simán egyedül hagytam arra az időre amíg el kellett mennem, aztán jöttem haza és etettem, itattam, amikor tudtam már, sétáltattam, szeretgettem, eleinte együtt is aludtunk és mindig rendesen mentünk dokihoz.

És még itt van, él és virul 11 hónaposan és nagyon kötődik hozzám, barátságos kutyus, nem bánt se más állatot se más embert.

2014. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

Esetleg ha lehet, 2 kutyust vegyél magadhoz, egykorút vagy olyat, akik ha el is térnek korban, de kijönnek egymással. Azokat ha hosszabb távra magára hagyod, ott vannak egymásnak, nem unják szét az agyukat amíg haza nem érsz.


De ha szimplán egyet tartasz és hagysz magára se lesz belőle különösebb sorstragédia.

2014. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Aki nem tudja megoldani (rokon, barát, stb.), az ne vegyen kutyát. Tényleg ennyire egyszerű. Bizony egy 3-4 hónapos kutyát még 4-5 óránál tovább nem nagyon lehet egyedül hagyni. Panelban, stb. (tehát nem kertes házban) én eleve nem tartanék kutyát.
2014. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
vaagy zárd be amíg elmész a saját elkerekített helyére és rakj le pelust. Sétálni viszont vidd el ha nincs kert. És egy hetet tuti kivennék a helyedben hogy a folyamatos egyedülléthez szoktassam.
2014. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na most akkor melyikőtöknek van igaza?


Én egy hetet ki tudok venni két hétvégével. Nem panelben lakom, peremkerületo háromlakásos társasházban, kis előkerttel. Nem tudom, itt mi az ideális módja a kutyatartásnak. Nem hiszem, hogy csak napközben nem dolgozó barát vagy ismerős segítségével lehet kutyát örökbefogadni.

2014. okt. 17. 21:06
 6/13 anonim ***** válasza:

9 hetesen hoztuk el a kutyánkat, 3,5 hónaposan mi már 6-7 órára magára hagytuk egyedülléttel nem volt gond. Szobatisztaságot később tanulta meg,de mi húgommal suliba jártunk.Anyuék dolgoztak.De addig vele voltunk.Bár igaz,hogy akkor még sulis voltam és volt nyári szünet.Ha nyár elején vettük volna,akkor meg szeptembertől lett volna 6-7 órára magára hagyva. Bár tény,hogy addigra szobatiszta lett volna. Így sajnos később lett az.


Mivel már dolgozok.Szeretnék még egy kutyát a közeljövőben.Fogalmam sincs,hogy fogom megoldani.

Talán ami még játszhat ebben,hogy később hozod el a tenyésztőtől 10-12 hetesen,addigra megvannak az oltásai.Kiveszel két hét szabit,az alatt megtanított a szobatisztaságot és kész. Vagy pedig egy növendék-felnőtt kutyát örökbe fogadsz.


Vannak ismerősök akik megoldották,hogy egy barát besegített,mert otthon dolgozott és átugrott a kutyát levinni stb. De nyilván nem mindenkinek jut ilyen barát.

Hallottam olyanról is melóhelyre vitte be az első pár hónapban.


Nehéz ez az az igazság.


Átlagban szerintem valakit megkérnek besegítésnek vagy a kutya később lesz szobatiszta..

2014. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

12 hetesen befogadtam, már első héten mennem kellett a dolgomra és órákra magára hagytam.


Hazaérve pedig maximális törődést kapott. Amikor már tudtam vinni sétálni (írtam, az oltások miatt nem lehetett először), sétáltattam, amikor kellett, mentünk a dokihoz, játszottam vele, szeretgettem, nevelgettem elején még együtt is aludtunk, rendesen kapott enni.


Most 11 hónapos, barátságos, életvidám, szobatiszta.


Esetleg kettőt fogadj be, ne egyet, korban egyezőt vagy ha korban eltérő akkor is két olyat, ami jól kijön. Így nincs az, hogy fullra magára van hagyva a kutya. Ha csak egyet tudsz, abból se lesz nagy tragédia.


Ha ki tudsz venni egy hetet akkor azt vedd ki, addig legyél kutyával, de utána nyugodtan menj be dolgozóba. Addig kutyapelus, ha hazaérsz takarítás és maximális törődés.


Csak ismételni tudom magam ezzel a kommenttel, de mondom, az én kutyámmal ugyanez volt és nem viselte meg.

Mos pedig munka után hazaérek, megyünk sétálni, játszunk, járunk el a dokihoz, amikor oltás idő van, rendesen kap enni és rendben van.

2014. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Veszélyes dolog a két kutya örökbefogadása. Egymáshoz fognak kötődni, nem lehet őket megnevelni, mert az utasítások helyett egymásra figyelnek. Gondoltam rá én is, de a magyar és a nemzetközi szakirodalom is nagyon komolyan lebeszél róla.


[link]


[link]

2014. okt. 17. 23:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindegy, én kétszer leírtam a véleményem, többen is írtak, gondold végig Te is, dönts.
2014. okt. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiskutyád van a legideálisabb ha

- Olyan munkád van ami nem a megszokott kötött 8 órás.

- Te mondjuk délelőttös vagy, a párod délutános és váltjátok egymást.

- Vannak olyan megbízható ismerőseid vagy szomszédaid akik ráérnek akár különböző időpontokban legalább csak annyira, hogy levigyék pisilni.

- Te vagy párod munkanélküli éppen, a másik dolgozik.

- Olyan munkád van ahová tudod magaddal vinni őt is.

- Otthon laksz és a családtagok szétszórva dolgoznak, suliznak így mindig van aki figyeljen rá vagy alig van egyedül.


Ha már a legelején sokat marad egyedül akkor az rossz a kutyának és rossz a gazdának is.

Rombolni fog, sokáig nem lesz szobatiszta stb.

Mindenki maga dönt, hogy szerinte kell-e neki kutya abban az élethelyzetben amiben van.

2014. okt. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!