Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Szóval az a nagy helyzet hogy kiskorom óta imádom az állatokat. Már 4 évesen is átszöktem a szomszédhoz kutyázni vagy az apukám állatorvosi rendelőjében ücsörögtem. De sajnos anyukámba belenevelték kiskorában hogy a kutyák rosszak.Ezért nem engedi hogy kutyám legyen. De ez nálla szinte tabu témának számít. Apukám még szerintem bele is egyezne de anya........ Amúgy hatalmas kertünk van. De anyukám itt szintén közbe szól mert van virágos ketünk +a a teknősbékám kifutója de az oldalt fölul alul körül van kerítésezve szóval az se jelent bajt. De lenne hely a kennelnek. És itt lakunk az erő mellet napi 2x le tudám vinni sétálni. A foxikra gondoltam mert strapabító és okos állatok. Vagy bármilyen jó keverékre.A bátyáim most mentek el egyetemre azért nekem is hiányzik valaki aki pótolná őket. Egy kutya pont jól jönne.Hogyan kérdezzek rá? Ti hogy kérdeztetek rá?
2014. okt. 19. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Barátnőid hozzák át a kutyusuk mikor anyud is ott van és nálad játszatok vele meg ilyesmi, h lássa mennyire oda vagy érte. Így hátha megenyhül ;)
2014. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A bátyáim most mentek el egyetemre azért nekem is hiányzik valaki aki pótolná őket. Egy kutya pont jól jönne." - ez a két mondat azt sugallja, hogy a kutya neked csak egy pótlék lenne annak ellenére is, hogy írtad, kiskorodban is szívesen átszöktél a szomszédba kutyázni.

Azt javaslom, hogy inkább a menhelyre menj el önkénteskedni, azzal is pótolod a hiányérzeted :)

2014. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az önkénteskedés jó ötlet.


Nem tudom, hogy a bátyáid állami támogatással tanulnak-e vagy sem, de azt tudom, hogy az egyetem nem olcsó mulatság, főleg úgy, hogy 2 gyereknek is kell állni egyszerre. Nem akarok senki pénztárcájában matatni, de hidd el, hogy ez nagyon sok pénzébe kerül a szüleidnek + feltételezem szeretnék, ha te is tovább tanulnál, így nem biztos, hogy egy kutya beleférne a költségvetésbe. Hidd el, nem annyiból áll ez, hogy ott a kutya és minden szuper. Etetni kell, felszerelések kellenek neki, állatorvosi költségek amik szintén pénzbe kerülnek.


De ha anyukád már ilyen csöpp korodban sem engedte a kutyát, nem tartom valószínűnek, hogy engedne az akaratából... Azóta gondolom eltelt jópár év és még mindig tiltakozik.


Esetleg apukáddal próbálj szövetkezni, állatorvos lévén azért csak képben van a kutyákat illetően, üljetek le hárman és beszéljétek meg. Ha továbbra sem enged hát... Szerintem próbálj spórolni és amikor lehetőséged lesz rá, majd veszel egy saját kutyát a saját otthonodba.

2014. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!