Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet domináns kutyát...

Dkata67 kérdése:

Hogyan lehet domináns kutyát leszoktatni arról hogy ne rontson neki a másik kutyának? Mentett 4. eves uszkár kislány.4-ik hete van nálam.

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem leszoktatni kell róla, hanem megtiltani neki. Ehhez jó kutya-gazda kapcsolat és fegyelmezési készség kell. Ha ez nincs alapból, akkor meg szakember :)
2014. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KGabi0000 ***** válasza:
76%
Nekem is volt ilyen problémám,nagyon sokat hordtam olyan helyekre,ahol találkozhatunk egy-két kutyával és szépen fokozatosan megtanitottam neki,hogy nem bántjuk kutyákat,mindig rászóltam,mondtam neki,hogy szépen és egy idő után megtanulta.De előtte persze engedelmességet is tanitottam neki,hogy hallgasson rám és akármilyen esetben be tudjam hivni.
2014. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
mert nem domináns, hanem valószinűleg félelemből jövő agresszió. iskola, és betenni egy összeszokott falkába.
2014. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló problémám. Az elején barátságos volt aztán ahogy biztonságban érezte magát egyre több kutyának ment (volna) neki.


Sokat segít, ha minden normális közeledésre rádicsérsz vagy akár arra, ha kutya közelében mentek el és jól viselkedett.


Ha van futtató a környéketeken normális, nyugisabb kutyákkal, akkor oda is viheted rendszeresen. Én is a nyáron minden második nap vittem, nem engedtem egyből becsörtetni a többiek közé, kicsit le kellett nyugodnia. Ha szemtelenkedett netán verekedést provokált, akkor meg elkaptam, elvittem kicsit messzebbre a többi kutyától és leszidtam, szóban is és meg is rángattam a grabancát. Ez addig ment amíg be nem fejezte a morgást meg az ugatást. Ha lenyugodott, pár percig még magamnál tartottam , majd visszaengedtem a többiekhez. Ilyenkor többnyire újra megkörnyékezte a kiszemelt kutyát, de nem támadt vagy provokált, na ilyenkor szóban rádicsértem (ügyesen, jól van, okosan, stb.), a hangsúlyból sokat megértenek, aztán odébb hívtam, másik kutyához tereltem.


Az fontos, hogy ha megkap a tiéd egy másik kutyát, kérj elnézést a gazditól/gazdiktól és magyarázd el, hogy a kutyád mentett, bizonytalan és tanulási fázisban van :)

Enyémtől is beszartak páran, de mikor mondtam akkor megnyugodtak, meg látták is, hogy résen vagyok és rögtön közbelépek, ha szemtelenkedik.

2014. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Előző prímán és érthetően, kivitelezhetően leírta hogy hogyan is tudsz eljárni.


A kutyasuli sem rossz ötlet, de az a tapasztalatom, hogy sokan azt várják, hogy majd ott megnevelik - a gazdi helyett a - kutyát, ő meg tátja a száját, ha sulin kívül probléma adódik.

2014. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, még azért hozzáfűznék pár dolgot:


- Ne rángasd izomból a kutyát és ne kiabálj vele. Ha megugat egy másikat, húzd el (ne rántsd), aztán pár lépést után szidd össze. Ha újra morgolódik vagy hergeli magát, aprót esetleg ránthatsz a pórázon és mondd, hogy "Nem!" vagy "Csss!", de nyugodt hangnemmel, ne görnyedj a kutya fölé, állj egyenesen.

- Ha tudod, hogy 3 méteren belül elborul az agya, akkor nagy ívben kerüld ki a másik kutyát és ha a tiéd csöndben marad akkor dicsérd meg.


A lényeg, hogy ne kössön negatív dolgokat a többi kutyához (rángatás, fojtás, ütés, kiabálás) és rájöjjön, hogy a nyugodt viselkedés a kifizetődő. Maradj mindig nyugodt és ő is az lesz :)


Sima nyakörv és sima póráz tökéletes a gyakorláshoz, ha fojtó van rajta cseréld simára.

2014. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!