Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz gazda az, aki...

Miért rossz gazda az, aki olcsó táppal etet?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom itt hogy a kérdező olcsó táppal etet, a válaszolók meg szapulják és megkövezik mert nem a méregdeága luxustápokkal etet. Van, aki nem engedheti meg magának, mint pl én. De ezért rossz gazda legyen és neki nem lenne való kutya? Én nem hinném hogy itt kezdődik a rossz gazda fogalma. Itt némely válaszoló magába néznetne egy kicsit
2014. okt. 22. 09:21
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
19%

(nálunk konzerv van és házi koszt.)


Mert a kutya húsevő!

2014. okt. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert az olcsó táp főleg ballasztanyagokból áll, és nem megfelelő a tápanyag tartalma, tehát nem jó a kutyának. Ezt hívják minőségi éhezésnek. Ha nem engedhetsz meg magadnak normális tápot, akkor lehet házilag készített koszttal is etetni (ami nem maradékot jelent).
2014. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
48%

először is, ha a neten rendelsz, akkor kb 1000/kg.-ért már nagyon jó minőségű tápokat lehet venni. még a nagytestű kölyköknek sem kell több, mint napi 60-70 deka. tehát egy teljesértékü 20kg.-mos táp bőven kitart egy hónapra. nem beszélve arról, hogy a kaját variálhatod is, 4-5 naponta valódi húsos csonttal, ami még ennyibe sem kerül.

másodszor, a kölykök fejlődéséhez elengedhetetlen a jó táplálék, mert ellenkező esetben a későbbiek folyamán megsínyli az egészségük a rossz étkezést, és nagyságrendekkel többet hagy a gazda az orvosnál.

harmadszor, ha már magához vett ( vásárolta-kapta-stb. ) az ember egy kutyát, akkor adjon meg neki mindent, hogy egészséges és hosszú élete legyen.

2014. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 csabika1971 ***** válasza:
39%

Ebben egyet értek a kérdezővel.

Mert imádom a kutyákat és nem fogok azért lemondani róla mert nem engedhetem meg magamnak havonta a 10000-20000ft közt mozgó minőségű tápokat.

Kutyáim mindig a Tescós tápot ették, soha nem volt semmi bajuk, szépen fejlődtek, télen nem fáztak, stb.

Ráadásul sétáltatáskor mindenki azon hüledezik milyen szépek és mivel etetem őket.

Szerintem az a lényeg, hogy a kutyád ne éhezzen, legyél felelősségteljes kutya tartó, figyelj rá és szeresd. És az csak másodrangú dolog, hogy milyen táppal eteted.

Lehet lepontozni.

2014. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
64%
#4-es: imádom a kutyám, és szeméttel etetem. Na ezt nem fogom soha megérteni. Ne éhezzen? Hát a hasa ugyan tele lesz a szar tápoktól is, de ettől még éhezhet úgy, hogy nem kapja meg a szükséges tápanyagokat. Pl. te sem éheznél, ha csak zsíros kenyeret ennél egész életedben. Mégsem kapna meg a szervezeted egy csomó szükséges dolgot. Persze nem muszáj megvenni a drága tápokat, de akkor miért nem házilag készít a gazdi megfelelő kaját?
2014. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem itt egyesek elmennek a szélsőségekhez.


Csak és kizárólag a legdrágább tápokat szapuljátok, holott kismilliószor le lett már írva itt a gyík-on, hogy milyen jó alternatívák léteznek tápokon belül is.


Nem kétlem, hogy a tesco-s tápon élő kutyát szereti a gazdája de ha arra sem veszi a fáradtságot, hogy INGYEN ALAPOSAN UTÁNANÉZZEN annak, hogy milyen jó tápot is lehet kapni, na arra már inkább azt írom, hogy felelőtlenség...

2014. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
48%

Mert bevették az emberek a tápgyártók marketing meséit. 1000ft/ kg ?? Emberek milliói esznek 300 ft/kg árú párizsit meg 150/kg árú kenyeret majd pont kutyának fognak venni ennyiért kaját .Én se vagyok hajlandó a tápgyártók extraprofitját növelni. Kapja a kutya a maradékot ,kap farhátat ,meg egy olcsó hazai gyártású 250ft/kg árú tápot, ami nem színes, és köszöni jól van. Előző kutya is így élt és nagytestű ellenére 14 évig élt ,nem volt allergiás minden xarra és fénylett a szőre.


Ez is egyfajta sznobizmus mert kanadai francia meg német táp csak a jó mert flancos fényes csomagba van beletöltve a vágóhídi szemét 1000ft/kg ért és méternyi maszlagot írnak mellé hogy ez miért is jó. Régebben nem voltak tápok vagy 1-2 féle ,mindenki a házi maradékot meg a hentes olcsó nyesedékét adta az ebnek rántottlevesbe dobva, nem is volt ennyi beteges leromlott kutya. De amíg xar van ,veréb is van ,tartja a mondás.

2014. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ezekben az esetekben nem azzal van a baj, hogy a gazda nem 1600 ft/kg tápot etet, hanem azzal, hogy annyira se szereti a kutyáját, hogy egy kicsit utánanézzen a dolgoknak.

Ha valakinek nincs sok pénze tápra, akkor pláne fontosnak kéne lennie neki, hogy a pénzét mire adja ki. Az esetek nagy százalékában az emberek megveszik a sokat reklámozott szart, és eszükbe se jut utána nézni, hogy van-e kb ugyanolyan árban klasszisokkal jobb. Pedig van, csak ott nem reklámra, hanem minőségre költenek többet.

Pl pedigree, chappi stb helyett ott a Josera vagy a Brit, amik ár-érték arányban kiváló tápok. Sőt, még hidegen előállított táp is van (15 kg 10.000 ft, 20 kg-os kutyának 2 hónapnál tovább kitart, mert keveset kell neki adni belőle) nagyon olcsón.

Ezeknek az embereknek az se esik le, hogy lehet, hogy x táp csak 500 ft/kg, de 2x annyit kell belőle adni és a kutya 2x nagyobbat kakál tőle, mint a 700 ft/kg-os táp esetében - akkor most melyik a drágább valójában?


De ha valaki nem tudja megoldani ezt a táp dolgot, akkor szintén nagyon olcsón ki tud jönni nyers étrenddel vagy úgy, ha saját maga főz a kutyájának.


Szóval rengeteg olcsó lehetőség van, csak a kedves "kutyájukat imádó" gazdik valójában annyira se szeretik a kutyájukat, hogy utána nézzenek a dolgoknak, és azt hiszik, van 4 táp a piacon.

2014. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó, részben igazat adok neked, de mint látom te sem olvasol sokat.


Tudod a tápokról szóló megjegyzéseid már kissé túlhaladottak. Tény, hogy vannak még gagyi tápok, de ezeket azok veszik akik nem fáradnak tájékozódással, olvasással.


Képzeld vannak olyan tápok, amik nem csicsásak, nem reklámozzák, nem színesek, nem szeméttel vannak tele és bizony tápanyagban és megfelelő vitaminban "kissé" jobban tartod a kutyádat vele mint pl. emberi ételmaradékon.


Sőt képzeld ez aztán igazi újdonság lehet számodra: van aki nyers húst ad a kutyájának, kiegészítve zöldséggel, gyümölccsel, organikus gyógynövények keverékével, stb....:)))

2014. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
96%
Elnézést, mire leírtam már nem te vagy az utolsó, 7-esnek szántam a mondókám:)))
2014. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!