Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A frissen elhozott kiskutyám...

A frissen elhozott kiskutyám nem akar pisilni. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Szimatol, szimatol, de csak nyuszogve leül. Ki még nem vihetem.

Pelenkája van, de csak lefekszik rá, mit tudnék tenni? Be van fújva helyhezszoktatóval.


Lehet, hogy azért nem akar, mert ez volt alatta kocsiúton és ezen feküdt (kutyaszállítóban)?



2014. okt. 22. 19:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Vidd ki nyugodtan, csak ne olyan helyre, ahol sok kutya jár, ne vegyen a szájába semmit, és ne ismerkedjen más kutyákkal. Ha nem akar bent pisilni, az csodás, ne rontsd el azzal, hogy ráneveled, aztán majd egyszercsak megint vissza.

De egyébként lehet simán a stressztől is, a költözés után pár napig nagyjából minden rendellenes viselkedés normálisnak minősül.

2014. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A tenyeszto mit mondott? Nala hogy szokott?
2014. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az állatorvos azt mondta, elég csak beleszagolnia rossz helyre, és elkaphatja a parvót. Nem kockáztatnék.


Az se zavarna, ha nem a pelenkára csinálja, csak már komolyan aggódom érte. Két hónapos, én nem bírom ennyi ideig visszatartani!

Az úton hazafelé egyszer kakilt, megálltunk vele útszélen (az szükségből volt, nem vinném ki mégegyszer), de azóta semmi.

2014. okt. 22. 19:29
 4/19 A kérdező kommentje:
Kettes, nem tenyésztős, kis keverék kutyus.
2014. okt. 22. 19:29
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Én pont azt ajánlom, hogy ne vidd ki! Az is elég, ha csak egy parvos, vagy csak parvot hordozó kutya arra sétált, amerre viszed a kutyát, vagy egy ember sétált arra, és vitte oda a ruháján a betegséget. Sajnos hallottam már olyat, hogy tenyésztő a ruháján/cipőjén vitte be a fertőzést, az egész alom elpusztult. Ez nem játék, nem szabad félvállról venni, itt nem lehet túlzásba vinni az óvatosságot! Tőlem azonnal visszavette volna a kutyát a tenyésztője, ha ki mertem volna vinni a kicsit közterületre a 3. oltás előtt, és teljesen igaza lett volna. Aki olyat tanácsol, hogy vidd ki nyugodtan, még nem látott parvos kölyköt...
2014. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ha nagyon kell neki üríteni, akkor üríteni is fog, nem fogja visszatartani... S szerintem is jól teszed, amíg nincs vége az oltási protolljának, addig szimatolni se vidd ki...
2014. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*protokolljának
2014. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Engem paranoiásnak hívtak, meg hogy ennyire nem kell betegesen félteni a kölyköt.

Ezek szerint mégis.

2014. okt. 22. 19:38
 9/19 anonim ***** válasza:

ajánlott megvárni a 3 oltást, de azt is tudnod kell, hogy a cipőddel ugyan úgy haza tudod vinni a bacikat.

pelenkát meg sürgősen felejtsd el, mert ha rászokik, nagyon nehezen tudod majd szobatisztaságra szoktatni.

2014. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Huh, hál' Istennek pisilt.
2014. okt. 22. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!