Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hónapos amstaffom,...

Van egy 6 hónapos amstaffom, és kiskora óta rendszertelenül nagyon sokat pisil, körülbelül 10 percenként, de egy alkalommal pisil fél liter mennyiség körül, ennek ellenére alig iszik,2 óránként iszik fél deci vizet?

Figyelt kérdés
Orvoshoz a közeljövőben nem tudom elvinni, így itt kérdezem vajon mi okozhatja ezt?! Legközelebb november elején tudom orvoshoz vinni, bár a doki eddig is azt mondta hogy majd helyre jön, amiben én nem bízok mert ez nem egy megszokott dolog

#amerikai staffordshire terrier #rendszertelen vizelés
2014. okt. 22. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha tízpercenkét pisil fél litert, és 2 óránkét fél deci vízből állítja ezt elő, akkor megvan oldva az életed. Bármilyen ilyet típusú lényt vagy eszközt (perpetuum mobile) milliárdokért vesz meg bármilyen kutatócsapat.
2014. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy kicsit próbáld meg realizálni ezeket a számokat, mert ennyit lehetetlenség pisilni, pláne bevitt vízmennyiség nélkül.

Amúgy vizsgálta is a doki, hogy nincs-e felfázva, vagy csak ránézett és közölte, hogy jó lesz az?

2014. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a szamokkal kicsit tulzas van.. :) De nyugi, a kiskutyak sokat pisilnek. Ha vidam, eszik, ugribugri akkor nincs gond. :)
2014. okt. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tápot kap. Akkor áztasd be vízbe. Mi amikor tápot kaptak a kutyákkal sokkal többet ittak napi 2x is vagy többször kellett a táljukat újra tölteni. Amióta nyers koszton élnek azóta napi 1x cserélem a vizet,de nem isszák meg csak minden nap frisset kapnak.


Illetve ha benti kutya éjszakára vedd el előle a vizet. Reggel séta előtt itasd meg aztán kipisili a sétán.


Én azért egy vér, vizelet vizsgálatot elvégeztetnék.

Régen is ennyit pisilt?

2014. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kérdező: Szóval nincs gond a mértékekkel, mert ennyit pisil, akármilyen hihetetlen is, a tápot be szoktam áztatni neki így akkor több folyadék kerül a szervezetébe, de ha nem áztatom be is ugyanennyi a mennyiség. Ám semmi féle vizsgálatot nem végzett rajta az orvos, annyit mondott csak hogy majd kinövi ezt, igen régen is szinte folyamatosan pisilt, csak akkor nem ennyi mennyiséget. Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 23. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy pár hónapos (2-4) kölyöknél még normális, hogy folyamatosan pisil, de ennyi idősen már gáz. Én nagyon gyorsan elvinném egy másik dokihoz, mert lehet felfázás, vagy valamilyen vese gond.
2014. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a választ én is erre gondoltam hogy vesegond, felfázást nem hiszem,mert ahogy írtam mióta elhoztam (4 hetes korában) azóta ez van, akkor arra gondoltam a tápszer miatt, de azóta egyre több a vizelete, és aggódom hogy nagy gond lehet, csak anyagi okok miatt nem tudom egy ideje orvoshoz vinni, de jövőhéten az lesz az első. És a legnagyobb gond hogy szoba kutya, és nem tudok 10 perceként ki rohangálni vele , ezért már elég undorító amit a szobában művel. Ezért is tettem fel itt a kérdést mielőtt eltudnám vinni orvos.
2014. okt. 28. 00:55
 8/8 sippara ***** válasza:
Eleve bármi örökölt, vagy alomban összeszedett cucc is lehet, ha már négy hetesen nálad volt, nagyon jól saccolható, milyen príma helyről származhat. Viszont ha FÉL ÉVIG nem viszed orvoshoz, csak nézed, ahogy ilyen brutális tüneteket produkál, oszt' majd lesz valami, akkor talán gazdát keresni sem lenne túlzás.
2014. nov. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!