Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a három hónapos...

Mit csináljak a három hónapos beagle tacskó keverék kiskutyámmal?

Figyelt kérdés

Örömében mindig a kezemet vagy a nadrágszáramat rágja, harapdálja. Az egész családból csak velem kötekedik, ha rászólok visszaugat. :) Viszont, ha tanítani akarom akkor szót fogad, könnyen tanul. Csak a rágásról, nem tudom leszoktatni. Próbáltam már azt is, hogy mikor harapni próbál, akkor a szájába adom a kedvenc játékait, hogy véletlenül se tudjon megharapni. De semmi sem használ :( Pedig erről a rossz szokásáról minél hamarabb szeretném leszoktatni, hogy később ne legyenek gondok.

Előre is köszönöm a segítséget!!



2014. okt. 23. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális viselkedés, még kölyök, ennél sokkal rosszabb lesz fogváltáskor.

De amikor elkezd így harapdálni, akkor ne csak adj neki egy játékot, hanem játssz is vele, legyen egy kis kötélhúzás és egy kis birkózás. Ha csak kap egy játékot, az persze, hogy nem érdekes neki. Ha pedig mégis téged harap, akkor szólj rá kicsit erélyesebben vagy egyáltalán ne foglalkozz vele, akármit csinál. Mintha ott se lenne, majd fontos, mikor lenyugodott, feladta, akkor kezdj el vele játszani, hogy érezze, az a jó, amikor nem téged nyaggat.

2014. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha harapásra jutalmazod (kedvenc játék) akkor ne csodálkozz, hogy nem szokik le. Határozottan szólj rá ha harap és hagyd ott.
2014. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd ezekkel próbálkozom! :)
2014. okt. 23. 21:48
 4/5 anonim válasza:
Az én keverék kölyökkutyusom is folyamatosan harapdál. Én gyengén rápöckölök az orrára, rászólok, vagy egy picit rácsapok. Ez általában használ. Az fontos, hogy ne provokáld, és legyél vele határozott!
2014. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem provokálom. Szerintem tudja, hogy én vagyok az, aki a legengedékenyebb vele. :D

Próbálok vele mindig következetes lenni és a határozottság még nem mindig megy, de próbálkozom.

Köszönöm a tanácsokat!

2014. okt. 27. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!