Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 hetes kutyám ha nem az...

A 9 hetes kutyám ha nem az van amit ő nagyon akar akkor megmorog és kicsit odakap mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hete van nálam mert a gazdájától mennie kellett kecsketejen nevelték már most 3szorossa mint 3 hetesen gyönyörű és egészségeses a doki szerint is, csak egy hiba van benne, ha nem az van amit ő akar akkor megmorog egy kicsit és ugat, vagyis nem morgás hanem ilyet fura hang de szerintem morgás lesz ez később..:)tehát pl ha ő futni akar valamiért és én felveszem akkor elkezdi ezt és kapkod a kezem után , hogyan szoktasam le vagy mit csináljak? ha játszik is ezt csinálja néha.. Félek, hogy később nagy bajok lesznek ebből, viszem majd kutya oviba és suliba is de oda még később mehet csak
2014. okt. 24. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt is leírom, a játék közbeni morgás csak játék, nem agresszió, nem dominálás, nem hiba vagy gond! Ezt már etológusok is alátámasztották, de a kiképzők ezer éve tudják.


Még nagyon gyerek, még óvatosan neveld és fegyelmezd. Én azt tanácsolom, hogy ilyenkor egyenlőre ne vegyél tudomást a kutyáról, akármit is csinál. Folytasd azt, amit elkezdtél, mintha a kutya ott se lenne.

2014. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Legyél határozott és következetes. A harapást ne engedd, mindig legyen következménye, és akkor megtanulja, hogy mit lehet, mit nem. Ez nem megy egyik napról a másikra. Ilyenek a kölyök és fiatal kutyák. Felnőttként lehet, hogy domináns kutya lesz, erre készülj fel.
2014. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!