Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgás és játékból morgás...

Morgás és játékból morgás között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Van amikor játszunk a kutyummal és akkor is morog.

Eléggé bevadul vagy hogy mondjam, de látszik rajta, hogy játék az egész, de közben morog.

Tud különbséget tenni a kutya morgás és morgás között?


2014. okt. 24. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csóválja a farkát, akkor csak játékból morog. Ha igazából morog, azt tudni fogod, mert az sokkal fenyegetőbben hangzik és megfeszül a kutya egész teste közben. Legalábbis az én kutyámnál így van.
2014. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát a farok ki van lőve, mert amikor hoztam a menhelyről, már úgy volt ahogy, tehát vágott farokkal. :(
2014. okt. 24. 20:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fenyegető morgáshoz vicsorgás is párosul, a kutya felhúzza az ajkait, a fogával is fenyeget.

A farokcsóválás megtévesztő lehet azok számára, akik azt a barátság jelének tekintik, mert a támadásra készülő kutya is csóválja a farkát, csak más ritmusban, mint a játék, vagy öröm hevében.

Fenyegetés közben lassú ütemben csóválja a farkát, amelyen a szőr fel van borzolódva (végig a gerince mentén a testén is), s a csóválás csak a támadás előtti pillanatba, vagy esetleg a megnyugvást követően szűnik meg - a farokcsóválás idegen kutyánál a többi testbeszéddel együtt kell kiértékelni, nem biztos, hogy az a barátság jele.

2014. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szokott vicsorogni, de amikor pl. odateszem a kezem akkor átlényegül és elkezdi nyalogatni.
2014. okt. 24. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Kölyök kutya még csak játszik, játszva tanul.
2014. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Tud különbséget tenni a kutya morgás és morgás között?"

Szép is lenne, ha azt se tudná, mit kommunikál. Egy idő után te is különbséget fogsz tudni tenni a kettő között, most sem ő az, akinek ezt tanulnia kell :)

2014. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Kölyök kutya még csak játszik, játszva tanul."


De hát nem kölyök. Már 3 éves múlt.


Igen, én nem tudom a különbséget azért is kérdezem.

Mert nagyon jókat szoktunk játszani, de pl. amikor rongyozunk, és el akarja tőlem venni én meg ugye nem hagyom akkor morog és hát igen közelről látom, hogy vicsorog, vagy amikor nálam van a rongy és meg akarja szerezni és kapkod érte, akkor is ez a helyzet.

2014. okt. 24. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém ha mérges, felborzolja a gerincén és a farkán a szőrét. Máskor csak akkor morog, ha kötelet vagy rongyot húzunk, de az a rongynak szól, nem nekem.
2014. okt. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fenyegető, vagy félelmi morgás számtalan egyéb jellel párosul, pl. a kutya teste, lábai megfeszülnek, a füleit hátra csapja, a szemei merevek, az egész testtartásán jól látszódik, hogy mit akar. Míg játék közben a kutya ellazult, jól láthatóan boldog. A játék közbeni morgás csak annyit jelent, hogy ez a kutya jobban beleéli magát ebbe, egyfajta szerepjátékot játszik, megpróbálja elhitetni a másikkal, hogy ő keményebb kutya, mint igazából, amit persze a másik eb remekül levesz. :) Az ilyen kutyák általában sokkal játékosabbak. Ez alap esetben nem vált át támadásba vagy fenyegetésbe.
2014. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hát igen, végül is ha belegondolok, akkor játék közben a kutya hogy is mondjam olyan pajkos, csillog a szeme, tök boldog, és valahogy madarat lehetne vele fogatni. Nagyokat ugrál (pattog).
2014. okt. 25. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!