Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya sétáltatása....

Idős kutya sétáltatása. Hogyan? Mennyi ideig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Van egy 7 éves (tehát már nem fiatal) német dogunk és hát be kell valljam kissé elhanyagoltuk pár évig a sétáltatást (tudom, nem lett volna szabad... de anyáéknak sok a dolguk)és gondoltam elviszem sétáltatni de féltem az egészségét.

-Mennyi ideig sétáltathatom hogy ne eröltesse meg magát?

-Naponta hányszor?

-Nem lesz roszabb az állapota? (lentebb írok róla)

Szegénynek vesebetegsége van de már kezd kilábadozni belőle (vagyis már nem látszik annyira rajta)... és reménykedem hogy a séta jót tesz neki. Egyébként nagyon hiperaktív.. nem az a jellegzetes "öreg kutyus" :)


2014. okt. 31. 15:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
A 12 éves kutyám is bír sétálni 2 órát(közepes testű) és neki is volt régebben vesebetegsége.
2014. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Azért a 7 év még nem olyan idős. A miénk 14 éves tacsi és úgy ugrál mindenhova mint egy szöcske. Sportos kutya :D
2014. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%
7 évesen még nem idős! :) Középkorú. Sétálj vele nyugodtan, látni fogod rajta, ha elég neki.
2014. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen bántanék senkit, de azért az elég alapinfó, hogy a dogok élnek legrövidebb ideig. Bizony, náluk gyakran 8 év körül van a történet vége.

A kérdésre: szerintem látszik rajta, hogy mennyit bír és élvez.

2014. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a hozzáértő kommenteket.

7 éves dog az már bizony öregnek számít.


Kérdező:

nyugodtan sétálhatsz vele, élvezni fogja Először vidd el egy fél órára. Aztán látod rajta úgyis mennyire élvezi, mennyire bírja. Mivel nagyon régóta nem sétált, biztos jól kifárad eleinte. De hamar rá fog kapni. Ha tényleg aktív kutyus, akkor lehet növelni a hosszt és naponta többször is elviheted. Egyébként a nem mozgatással teszitek vele a legrosszabbat. Mivel a dog nem egy pörgős kutya, gondolom inkább csak fekszik, ha otthon van. Attól meg felfekvések keletkezhetnek, és a veséjének sem olyan jó. A mozgás csak jót tehet neki. Fizikailag és szellemileg is.

2014. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Dejó:D Most feldobtátok a kedvem:D Akkor mehetek vele több ideig sétálni?:) Csak az a baj hogy a dogoknál (ha jóltudom) 7-8 évüktől mondható idősnek. Remélem az én kutyám kivétel :) Mindenféleképp szeretnék vele menni... ma reggel kaptam magam és mentem vele kb. 20-30 percet. Eddig még nem sétáltattam kutyát (14 éves vagyok... mindig is dogunk volt és sokszor húzott a régi kutyus is:D ezért kénytelen voltam átadni a szülőknek xd). Reméljük még van sok időnk:D... Köszönöm a gyors válaszokat! c:... várom a többiek hozzászólását is:)
2014. okt. 31. 16:03
 7/20 A kérdező kommentje:
Értem:) Köszönöm a válaszod! ^^
2014. okt. 31. 16:05
 8/20 A kérdező kommentje:
A mai sétáltatásra visszagondolva.. Próbáltam mellettem tartani hogy tudja: én vittem el sétáltatni:D... Elég nehéz volt ugyan (mivel szagolgatott.. mászkált.. és még több "infót" akart összeszedni:D) de mikor már jöttünk hazafele akkor nagyon ügyes volt:)... Egy kicsit "ügettem" (XDD) vele és láttam hogy először ment még neki de aztán kissé nehezebben...
2014. okt. 31. 16:11
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Párom dogja 9 évet élt. Végül egy kullancscsípés szövődményébe elpusztult. Ő mindvégig aktív volt, sétált. Imádta.

Majd megszokja a sétát. Az elsőnél még sok az inger, izgatottabb.


Még jó pár boldog közös évet nektek!

2014. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sajnálom a kutyust :( A mi régi dogunk is 9 évet élt.. a szivével lett valami. Későn ért ide az orvos és előttünk elpusztult:( Szörnyű volt.. Nem szeretném mégegyszer átélni.. Köszönjük remélem kitartó dog:) Én bízom benne.
2014. okt. 31. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!