Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mi volt? Ugye nem epilepszia?

Ez mi volt? Ugye nem epilepszia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két hete van nálunk egy kölyök jack russel kutyus. A következő történt egy 10 perce: Pakoltam kinn a konyhában, kinn volt velem, és ült ahogy szokott. Mondtam is neki, hogy úgy ülsz ott mint akit odaraktak. Amíg pakoltam, ő csak ült. Aztán hirtelen, ki akart menni a konyhából, de olyan furin, a két melső lába mintha görcsbe állt volna és a feje mellett volt (nem tudom rendesen leírni), és úgy ment félig kúszva de közbe tipegett, mintha a szeméből akarnak kiszedni valamit. Hiába szóltam hozzá, csak ezt csinálta, felemeltem akkor is úgy tartotta a lábait a fülei mellett, mintha begörcsöltek volna. Behoztam a szobába letettem, próbáltam kinyújtani, de csak nézett maga elé, és ernyedt el a kis teste. Aztán hirtelen, elmúlt. És mintha mi se történt volna. Most is ugrál és játszik.


Köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 31. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy orvosi vizsgálat semmikép nem ártana. Hétfőn keresd fel a dokit főleg akkor ha a hétvégén is csinálni fogja. Amúgy mennyi idős?
2014. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Lehet, hogy csak hirtelen fájdalma volt és ezért csinálta ezt, de ha többször is csinálja akkor szerintem vidd el állatorvoshoz!
2014. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hirtelen fájdalma? mitől? nem történt semmi mikor ez történt. Két és fél hónapos amúgy.
2014. okt. 31. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyanús.
2014. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mi gyanús?
2014. okt. 31. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
sajnos ha éppen tünetmentes, nem fognak találni nála semmit. De az epilepsziának nagyon sok fajtája van. ha legközelebb látod, gyorsan kamerázd le, és mutasd meg az orvosnak.
2014. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100% nem tzdlak megnyugtatni, a kamerázás szuper ötlet de nekem a köszépuszkárom csinált hasonlókat ennyi idôsen. Ült vagy állt vagy ment és mintha elkezdett volna görcsösen bólogatni majd összecsuklott. Megmutattam dokinak, kapott kalciumot meg magnéziumot kicsit kevesebbet játszottunk és elmúlt. Szerintünk a kimerüléstôl volt. Remélem segítettem! Kitartás!
2014. nov. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Az én kutyám epilepsziás. A roham előtt nincs tünete, egyik pillanatról a másikra eldől, és visító hangot ad ki és rázkódik :( a lábai görcsbe vannak, ez sajna tart 5 percig aztán kell egy kis idő, mire magához tér, de utána is csaK Fel alá járkál, gondolom szédül szegénykém.

Van mikor néz maga elé, nekimegy mindennek.. vidd el orvoshoz mindenképp mert ha epilepszia tünete lenne az nem jelent jót :(

2015. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat, szerencsére azóta ez a dolog nem jelentkezett. Remélem akkor nincs semmi komoly baja :)

2015. jan. 10. 06:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nincs :) :) örülök neki !
2015. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!