Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutyáról...

Kaukázusi juhászkutyáról tudnivalók?

Figyelt kérdés

5-6 éves távlatban gondolkodva majd szeretnék egy kau-t, addigra oldható meg a családi ház. Több kérdésem is lenne, csak így tervek szempontjából.


-Napi 1-1,5 óra séta tanítással egybekötve elég-e neki, vagy többet igényel? Hétvégén persze kirándulások lennének stb.

-Kölyökként hozzászoktatható-e egy jól szocializált terrierhez?

-Mennyibe kerülne havi szinten a kaja (mostani árakkal) ha nem szuperprémium, hanem Josera vagy Brit árkategóriájúval etetnénk?

-Ha járok vele kutyasuliba, ahol a falkavezérséggel is foglalkoznak, és nem első kutya, van esélyem "elrontani"?

-Mennyire "veszélyes" fajtamentőktől egy ilyen karakán kutyát elhozni? Lehetséges az átnevelés? Miből látom ha ideggyenge?

-Amennyiben fajtamentőktől lenne, nyilván fajtajellegű keveréket kapnánk. Mekkora eséllyel maradnak meg a kau-ra jellemző erős házőrző ösztönök?

-Tenyésztőtől milyen áron lehet vásárolni? 100-150 ezer, vagy drágább kutya?

-Alkalmas-e arra, hogy ha este futok vele -1 éves kora felett- megvédjen, ha belém kötnek? (Nő vagyok) Illetve eleve, a testfelépítése alkalmas a rendszeres futtatásra?

-Ha tenyésztő mellett döntünk, mennyi ideig legyen velünk? Mert gondolom nem rakhatjuk ki kezdetektől a kertbe.

-Ha mégis kertben lenne eleinte, kennelben nem érezné rosszul magát amíg mi távol vagyunk? Félnék, hogy ellopják.



#kaukázusi_juhászkutya
2014. nov. 5. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor szedjük sorba :)

1. Elég neki ennyi, hiszen úgyis kertben lenne, őket nem muszáj napi 2-3 alkalommal sétáltatni!

2. Igen, hozzá.

3. Ez egy jó kérdés. A tápokon rajta van az etetési útmutató, ezeknek utána tudsz járni, és ki tudod számolni, h pl egy 12 kg-s táp mennyi idő alatt fogy el. Szerintem olyan másfél-két hónapig kitart.

4. Az esély mindig megvan, sokat kell gyakorolni, és következetesnek kell lenni!

5-6. Meg tudják mondani, melyik kutya karakánabb, melyik visszahúzódóbb, de abban nem vagyok biztos, hogy adnak-e kutyát házőrzésre.

7. Igen, körülbelül ebben az árban van egy kau :)

8. Ez jó kérdés.

9. Az első héten mindenképp.

10. Ha megszokta, már nem. De hogy hol tartod,a kertben, a kennelben vagy a házban, tőled függ. Viszont ha kennelben van, nem tudja ellátni az őrző-védő feladatait!

2014. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kizárólag házőrző lenne, hanem családtag, aki még egy plusz feladatot is ellát. Nem arra kell gondolni hogy megsimogatom mikor hazamegyek és ennyi a kutyázás, vagy hogy direktben vadítom, hogy a kapu elé se merjenek lépni. Csak tudom, hogy a múltjukból adódóan jól elvégzik ezt a feladatkört, azért hoztam fel, nem emiatt lenne a kutya. Inkább csak az lenne fontos, hogy ne bújjon minden zajtól bokor mögé. :)
2014. nov. 5. 19:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és persze köszi a választ, ment a zöld kéz!
2014. nov. 5. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján nem is feltételeztem, hogy kerti dísz lenne. Mint írtam, ezt a fajtamentőknél dolgozók tudják neked megmondani. Ismerek olyan kaukázusit, aki bárkit beenged :) Pedig van mellette még egy, na ő nem enged be akárkit.
2014. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Világos, köszi :)
2014. nov. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!