Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Marcsi54 kérdése:

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat a felugrálásról? Próbáltam már a hátsó lábára egy kicsit rálépni, de olyan ügyesen ugrál, hogy csak ritkán sikerül.

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kellően magasra tud ugrani, emeld ki a térdedet felé. Ha picike, akkor a lábadat nyújtsd ki kissé.
2014. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

ha a kutya ismeri/tudja a NEM-et, akkor csak határozottság kell.

második verzió: ugrik, NEM, és repül a pofon. hamar észbe kap hidd el.

2014. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 HUN_Sector ***** válasza:
Az állatvédőrségnél volt azt hiszem olyan video, ahol egy szakértő beszélt arról, hogy el kell fordulni, nem szabad vele foglalkozni.
2014. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Anonymus kérdező válasza:
Az én kutyám is ezt csinálta, de én erre csak a téremet felhúztam, igy arrol visszapattanva előbb-utóbb megszokta, hogy nem szabad ugrálni, de ha ez nem jön be, akkor egy el kell kapni a két mellső lábát, és egy kicsit az orrára koppintani.
2014. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ÜL! paranccsal.

Az ugrálás ösztönös, örül, és üdvözöl, csakhogy ennek kellemetlen következményei vannak, meg kell tanítani neki, hogy az üdvözlés menet az lesz, ha odafut hozzád, leül, és te megsimogatod.

2014. nov. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ül parancs jó, de nekem az egyik kutyám túl sok mindenre ül és kicsit így már mesterkéltnek érzem a viselkedését. Ha beküldöm a szobába leül, ha kaját adok a másik kutyának leül, ha éhes úgy szól hogy leül mellém és kalimpál a kezével. Amikor az utcán meglát egy másik kutyát, sokszor úgy üdvözli, hogy leül elé és elkezd pacsizni neki. Pedig ezt nem mondtam neki, csak ő tudja hogy én szeretem amikor pacsit ad, és azt hiszi hogy akkor más kutyáknak is örömöt okoz ezzel. Viszont ez a szokása így már nagyon természetellenes. Az is érdekes, amit meg tegnap csinált, hogy itthon elkezdte megtanítani a másik kutyát is pacsizni. A másikat nem tanítottam, de így pacsiztak egymásnak. Ez náluk ragályos. Eltanulnak egymástól mindent.
2014. nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 HUN_Sector ***** válasza:

6-os: szerintem örülj neki, hogy ilyen barátságos kiskutyád van. :) Szerintem aranyos a viselkedése így leírás alapján.

Gondolj bele ha morogna, vicsorogna rád, mikor nem adsz neki enni. Ugye ez a másik véglet. Ennek fényében milyen jó az, hogy csak simán pacsizna. :)

2014. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, ki fogom próbálni.
2014. nov. 13. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!