Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos szuka skót juhászt...

Monkeyhoney kérdése:

4 hónapos szuka skót juhászt hogy szoktathatnák le a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos szuka skót juhászom, akit szeretnénk hamarosan kiállításra vinni. A gond csak az, hogy nagyon harapdálós típus, nem kímél semmit és senkit. Félek, hogy a ringben a bíróval is így reagálna és az nem lenne túl jó... Hogyan tudnám erről leszoktatni? Vagy ahogy idősebb lesz komolyodni fog? Van egy 1 éves kanom is, ő egyáltalán nem volt ilyen kicsinek.

2014. nov. 13. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Rá kell szólni, hogy NEM! azután ott hagyni. Egy idő után megtanulja, hogy nem szabad.
2014. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha rászólok, hogy "Nem!" akkor olyan, mintha vérszemet kapna, egyre jobban csinálja, vakkantgat, ugat. Lehet mi rontottunk el valamit, de szeretném korrigálni, csak nem tudom hogyan..
2014. nov. 13. 17:36
 3/5 sippara ***** válasza:
Keressetek fel egy jó kutyaiskolát, vagy házhoz járó kiképzőt.
2014. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Cesar Millan módszerét alkalmazmám. Ne is mondj semmit, hisz az már mást hoz ki a kutyából rossz beidegződés miatt. Egyszerűen oldalba bököd. Esetleg azt mondhatod, hogy css. Ha ez nem megy egy kicsit drasztikusabb módszert alkalmazhatsz. Oldalára fekteted, és lenyomod, míg meg nem nyugszik. Érezni fogod, ha kezd megnyugodni, te is lassan engedhetsz a szorításon, majd szépen fokozatosan elengeded, mígnem ő maga is pár másodpercig magától ott nem marad.
2014. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Talán ha bekennéd a kezed margarinnal, az talán segíthet(Vagy legalább is ezt hallottam).
2014. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!