Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek a mudiról?

Mesélnétek a mudiról?

Figyelt kérdés
Milyen a jelleme? (alkalmas frizbizésre?)saját tapasztalatokat is nagyon szívesen meghalgatnék.előre is köszi

2014. nov. 14. 14:48
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Energikus,nagyon okos fajta, szerintem alkalmas frizbizésre.A juhászkutyák közül szinte mind jó kutyasportokban és ők intelligenciatesztek bajnokai.Nekem volt mudim, igaz kiskoromban, de huncut volt, mindig ellopta a játékaim és visszanézett, hogy gyerünk, üldözz:)
2014. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Általában elmondható, hogy jó frizbire, agility-re, flyballra és a hasonló sportokra a fajta, számtalan mudi bizonyítja be ezt minden egyes versenyen, de természetesen elég könnyen ki lehet fogni olyan egyedet is, amelyik még sem megfelelő ezekre. Jó helyről kell venni kölyköt, lehetőleg olyan szülőktől, akikkel komolyan dolgoznak. Viszont nagyon érzékeny kutyák. Én még kiegyensúlyozott, stabil idegrendszerű mudit alig láttam.
2014. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy mit tekintünk stabilnak. A mudi egy érzékeny, aktív fajta. Olyan mint egy sajtkukac, folyton mozog, ettől úgy tűnik mintha ideges lenne pedig nem. Lelki érzékenységéből fakadóan sok dologban nehezebb neki ugyanarra szintre ugyanolyan könnyen eljutni mint más kutyának. De ilyen embereknél is van. Vagy legyen lövésálló? Az én mudim pl az, de olyat is hallottam, hogy egy nem vadászkutyának ez nem elvárás. Na persze nekem is van kivetnivalóm sok itteni mudival, de kevés olyat látok ennek ellenére aki nem okos vagy nem akar dolgozni.
2014. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A stabilt úgy értettem, hogy egy kezemen meg tudnám számolni azokat a mudikat, akik nem támadnak rá minden kutyára, emberre, akik túl közel mennek hozzájuk vagy a gazdához, mindezt persze jól láthatóan stresszből csinálják. És ezekkel a mudikkal dolgoznak, nevelik őket.
2014. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én járok terelni, meg táborokba, meg munkaversenyre, és elég sok idegesítő mudi van, de ezért amit leírtál olyan komoly esetekkel ritkán találkozok. Nem tudom te milyen körökben forogsz. Mondanám, hogy talán átlag kutyások között akik csak sétáltatják a kutyát meg dobálják neki a labdát, de azok meg elég kevesen tartanak mudit.

Meg ilyen viselkedéssel más fajtáknál is lehet találkozni. Amikor elmesélem pl hogy a fent említett rendezvényeken hány komondor, kuvasz támadt rám, amikor semmit sem csináltam, csak mondjuk ki voltak kötve én meg elmentem a közelben, meg hányan bántották más kutyát, akkor arra azt mondják, hogy oké, náluk ez normális.

2014. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Terelő, agility-s kutyáknál. De lehet, hogy csak én fogom ki ezeket a kutyákat.
2014. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát olyan helyzetekben sok kutya ideges, feszült. Egyszer pl egy kelpie ugrott nekünk, és tépte meg majdnem a kutyámat csak azért mert az útjába kerültünk amikor ő a 50 méterre lévő birkákat akarta bámulni a kerítés másik oldaláról.
2014. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mudis vagyok, eleg sokat mozgok mudis korokben es elarulom, hogy igaza van annak, aki szerint sok az instabil kutya. Raadasul minel porgosebb egyedrol van szo, annal valoszinubb, hogy befigyel mellette az instabil idegrendszer. Ezek miatt csak tapasztalt kutyasnak ajanlom. Amugy nagyon jo kis kutyak, hihetetlen eszuk van, kb mintha egy kisgyerek lenne.
2014. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én az Irhaberki mudi kennelt ajánlom, nagyon lelkiismeretes tenyésztő!

[link]

2014. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó neked innen van kutyád?

Nagyon jó kennelnek látszik.

Nemtudod, hogy egy kölyök ára kb mennyi?

2014. nov. 17. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!