Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudinak kisebb a mozgás...

A mudinak kisebb a mozgás igénye mint a border collienak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám. Ráadásul a bodrival ellentétben ő bizony szeret "beszélgetni" is.
2014. nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem viszont kevesebb agyi munkára van szüksége
2014. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Csak a stílusa más. Nincs benne az a "ha beledöglök" akkor is dolgozni kell" mentalitás. Sokkal észsszerűbb. Nagyobb az önuralma. Ha nem kel dolgozni, akkor elvan nyugodtan, akkor is ha amúgy képes lenne állandóan mozogni.
2014. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3as: Érdekes az én bordereim egész nap alszanak ha nincs feladat... hogy lehet ez...pedig munkaborderek :D
2014. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya egyforma, én azokról a borderekről beszéltem, akiket én ismerek, illetve a saját mudijaimról. Általában munka közben találkozok borderekkel nem otthon, akik ha tudják, hogy a közelben birka/frizbi/agility/labda/akármi van, akkor képesek azt fixírozni órákig vagy rohangálni fel és alá hártha odajutnak. A mudikon meg sokszor az látszik mintha semmi ösztönük sem lenne, mert oda sem bagóznak addig a pillanatig amíg mondjuk be nem engedik a birkához. Otthon is a terelőkutyát nem igénylő haszonállatokat teljesen levegőnek nézi pedig versenyez meg ösztönpróbája is van. De van egy sanda gyanúm, hogy az igazi, Anglia felől érkező munkaborderek nagyon mások mint az itthoni felturbózott sport és kiállítási borderek, legalábbis a legnyugodabb és észszerűbb border akivel valaha találkoztam Anglia felől érkezett bajnok munkakutya volt.
2014. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!