Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collieról vélemény?...

Border collieról vélemény? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 15:39
 1/7 anonim válasza:
42%

Borzasztóan okos kutyák és emiatt gondoskodni kell, hogy szellemileg is le legyen fogalva. Számomra meglepő, mennyire érti az emberi metakommunikációt.


Rendszeres és sok mozgást igényel, én kertes házba javasolnám. Bár a gimnáziumi torna tanáromnak van egy panellakásban, de minden nap lemegy és játszik, fut vele. És hétvégente elviszi kutyaiskolába.


A természete nagyon barátságos, nagyon hűséges, kedveli az emberek társaságát; gyerekek nagy barátja. Sok szeretetet igényel, amit nagyon meghálál.


A nagymamámnak volt egy, tündéri volt, imádtam. Ami nagyon vicces volt, hogy amikor bejöttünk a kertkapun, egyből megszámolt minket és terelgetett :)


Ami megdöbbentő, ért olyan absztrakt fogalmakat, mint a számok.

2014. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érti a számokat...:)
2014. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdőnek nem ajánlom.

Sokat kell vele mozogni kell neki aktívan az a napi 3 óra és nagyon szeret dolgozndolgozni. Ha az nincs meg megy a rombolás ezerrel...

Inkább ajánlom mudit pumit :)

2014. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

A mozgásigényével tisztában vagyokbés kinis tudnám elégíteni. Inkább a jelleme érdekelne:)

1-es a nagymamádé volt?:o

Hogy tudta kielégíteni a mozgásigényét? (Ne vedd sértésnek lehet, hogy a te nagymamáddal másként van, de az enyémnek mindig fáj a lába,háta stb)

2014. nov. 18. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Makacs fajta. Imád dolgozni és nem az a bújós öleb
2014. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik, a mudi és a pumi sem könnyebb eset, mint a border.
2014. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A természete nagyon barátságos,"


Emberekkel igen :) Én eddig akárhány borderrel találkoztam, egyik sem volt túl kutyabarát. Több gazdival is beszélgettem, megerősítették, hogy nem egy bandázós fajta.


Úgyhogy ha az az álmod, hogy majd viszed másik 10 kutya közé és nagyokat fognak önfeledten játszani, akkor nem biztos, hogy össze fog jönni :D


Nekem egyébként tetszik a külleme, nagyon szép kutya, de nekem nem kéne. Túl energikus, túl...munkamániás :D Okosnak biztos nagyon okos, vagy inkább...szolgálatkész?

Nem tetszik benne, hogy ENNYIRE emberközpontú.

2014. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!