Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam, hogy egy border...

Azt olvastam, hogy egy border colliet nem érdekli a gazdája csak az, hogy legyen mit csinálnia. Ezért bárkivel el is megy ha az illetőnel van egy labda. Ez igaz?

Figyelt kérdés
És ha a gazdája nem tud neki adni valami elfoglaltságot akkor nem is érdekli, hogy mi van vele.

2014. nov. 19. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez így ebben a formában nem igaz (de várd meg a 3 mudis lány válaszát, ő majd megmondja az ellenkezőjét, illetve h a borderek mekkora fos kutyák :oP )

Munkaborderem van és általánosságban az elmondható, hogy legtöbben tudnak vele futni a pályán ha játszanak előtte vele vagy adok a kezükbe egy labdát, de hogy nem érdekelné h hol vagyok - az nem igaz. Ellenben az előtti elmondható az előző kutyámról, aki egy labrador volt, de a mali sem "különb".

Az embereknek ellenben szükségük van még arra is h a kutyájuk lelkét "birtokolják", így sokaknak ez a tulajdonság ellenszenves, pedig semmi negatívuma nincs.

2014. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hat ja, a 3 mudis lany egy erdekes jelenseg :D Nekem is mudim van, de szerintem a borderek se nem rosszabbak, se nem jobbak ebbol a szempontbol. Mindketto okos, gazdacentrikus terelofajta. A borderek talan egy kicsit nyitottabbak, mint a mudik, de ez nem azt jelenti, hogy ne lennenek husegesek.
2014. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is border gazdi vagyok. Az enyém is elmegy mással is agilityzni, ha labdát adok az illetőnek. De nem igaz, hogy ilyenkor nem érdeklem, folyamatosan ki-ki néz a pályáról, hogy megvagyok-e még. És ha közben elindulok a pályától el, inkább jön utánam. Pedig ő egy igazán labda-mániás-fanatikus kutya. Egyébként szerintem sok mindentől függ ez. Kutya-gazdi kapcsolattól, az adott egyed jellemétől (mennyire független v. megadó), a neveléstől, megszokástól, szocializációtól stb.

Én speciel örülök neki, kifejezetten szimpatikus, hogy hajlandó mással is dolgozni, mert így az edző tud nekem segíteni, ha olyan van. Mellesleg rengeteg más kutyafajta van, aki mással is elmegy a labdáért, több, különböző fajtájú kutyával futottam már labdával.


U.i. Nem akarok leszólni senkit, nem is ismerem azt a 3 mudis lányt, de azt nem értem milyen alapon alkot véleményt egy olyan fajtáról, ami nincs is neki. Nem ismerheti úgy ahogy a gazdája...

2014. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy nem borderesként belekotyogok, de ismerek pár bordert, és azt vettem észre, hogy játszanak, labdáznak akárkivel, de attól még ugyanúgy figyelik a gazdát, ha a gazda elindul, a kutya megy utána. Különben nekem 3 kutyából 2 boldogan játszik/ labdázik/ frizbizik mással, és nekem ez az égvilágon semmilyen problémát nem okoz. Nem lennék a mudis lány kutyája, ilyen birtoklási hajlam, ami az ő válaszaiból megnyilvánul, szerintem semmilyen kapcsolatban nem egészséges.
2014. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Otos, ezt nem ertem.
2014. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hát én sem értem az 5-öst.
2014. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egy kívülről szemlélő (3mudis) csak annyit lát, hogy a borderek simán dolgoznak mással is, de azt nem látja, hogy a kutya közben folyamatosan "kontaktol" a gazdájával.


"És ha a gazdája nem tud neki adni valami elfoglaltságot akkor nem is érdekli, hogy mi van vele."

Az én kutyám konkrétan a s*ggemben van és folyamatosan figyel, le sem veszi rólam a szemét amikor nem adok neki feladatot, elfoglaltságot épp, szóval nem mondanám, hogy nem érdekli, mi van velem :D


Ezt is olyan találta ki akinek soha nem volt ilyen kutyája

2014. nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Hát igen, mert ti sokkal jobb emberek vagytok, hogy így mindenki előtt röhögtök valakin csak mert más a véleménye/tapasztalata. :) Igen, valószínűleg nem volt szerencsém, hogy fiatalon belekeveredtem egy ultrabunkó borderes társaságba, de ettől még amit láttam az megtörtént és ugyanolyan tapasztalat mint bárki másé. És ezt amit láttam, miért titkoljam el csak mert bennem negatív képet alakított ki? Ugyanolyan jogom van elmondani, mint annak aki imádja a bordert, vagy esetleg a mudit szídja (van abból is elég, nem kell a bordert félteni). Aztán felőlem mindenki úgy dönt ahogy akar.

16:01 mert te csakis olyan kutyákat veszel a szádra/mondasz véleményt/kommentelsz ugye akiket tartottál és akiknek nagy szakértője vagy. Elnézést. Hidd el nem tegnap kezdtem el kutyázni, és nem egy bordert láttam életemben.

Utolsó, nem igazán érdekel mit gondolsz, az egyetlen ami számít az a kutya. Amíg a kutyám eredményeket ér el, boldog, amíg nálad hozzáértőbb emberek is csak agyondícsérik, nem problémás (nem úgy mint az itt írók többségének kutyája) addig teljesen mindegy ki mennyire hiszi magát mindenttudónak pár komment alapján. Ja és az én kutyáim nincsenek arra kényszerítve, hogy egygazdásak legyenek és sokkal nagyobb szabadságot élveznek mint a nagy többség. A titok az, hogy több száz fajta és egyed közül tudtam olyat választani aki illik az igényeimhez és nem kell erőszakkal átformálni. :)

A border az egygazdás kutyák listájának nincs a csúcsán. Ezen nincs mit szépíteni, nem tudom miért kell ez ellen vergődni. Ha fáj, hogy így van, válassz más fajtát. Vannak más listák amiknek a csúcsán lehet. Különben meg sosem mondtam, hogy a border szr fajta, a tulajdonságai önmagukban semlegesek, pozitívvá vagy negatívvá az egyének által válnak, akik szémlélik. Nálam éppen negatívvá váltak, de szerintem baromira unalmas lenne ha mindenki csak beállna az ajnározók sorába. Amit felvállalok, az az, hogy borderesek hozzáállása szr sok esetben (nem mindig). Olyan ez mint a sztároknál, fejükbe száll a híresség, más fajtáknál is, nem csak a bordernél. Amúgy meg van elég hal a tengerben, mármint fajta a földön, mindenki találhat magának valót.

2014. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Utolso, ezzel kapcsolatban had irjam le a sajat tapasztalatomat. Az en mudim barkivel dolgozik kajaert es volt a futtaton egy csaj, aki meg volt arr gyozodve, hogy csak azert, mert a kutyat jutalomgalattal tanitom, mindenkivel elmenne kajaert es nekem is csak a kaja miatt engedelmeskedik, ellentetben az ovevel (aki amugy egy rettenetesen antiszoc kutya). Csakazt nem birta felfogni, hogy egyresz, mikor massal dolgozik a kutya, akkor sem veszi le rolan a szemet, masreszt jutalomfalatot csak gyakorlashoz hasznalok, a munkavizsgat se falattal tette le. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy mudi is tunhet ugy, hogy nem erdekli a gazdi, az altalam latott borderekkel ugyanez a helyzet.
2014. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Es bocsi, de az eddigi valaszaid alapjan nagyon nem vagy tisztaban meg a mudikkal se, pl a hibakat soha nem latod, azokat se, amiket minden mas mudis igen. Furcsa, hogy feletek minden tokeletes, te kizarolag a fajta tokeletes peldanyaival futsz ossze es a te kutyaid is tokeletesek. Bezzeg a borderrol csak rosszat tudsz mondabi, minden alkalmat megragadsz, hogy fikazd oket. Szerintem ez kicsit sem hasznal a fajta megitelesenek, de te tudod.
2014. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!