Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám,...

Hogy szoktassam le a kutyám, hogy ha kinyílik a kapu (amíg begurul az autó) ne szaladjon ki?

Figyelt kérdés

Már próbáltam mindent. Párom most azt próbálta ki, hogy nem foglalkozott vele (tehát nem ment utána), hanem csukta be a kaput és így kint marad. Egyből szaladt is befele :)

Ez jó megoldás?


2014. nov. 25. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
A szomszéd németjuhásza ilyen, állandóan kimegy és amikor becsukódik az automata kapu, akkor odaáll elé és ugat. Nem tudják leszoktatni erről.
2014. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálkozhatnál azzal, hogy ha szót fogad ,akkor megjutalmazod. Egyik barátnőm pl. így szokta és valamilyen szinten a kutya okos és szót is fogad:)
2014. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Helybenmaradás megtanítása pl fektetésben. Ezt megtanítod neki megbízhatóan és akkor mikor jössz haza ,lefekteted. Jó ha utána odamész hozzá és kap jutalmat ha egy helyben maradt és feloldod a parancsot.
2014. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Javasolnam a rendszeres setaltatast, es akkor nem lenne megvadulva a kutya hogy egy kicsit kijusson a kertbol:)
2014. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen a kutyánk, megsúgom rendszeresen sétáltatva van, napi legalább egy órát megyünk vele. Régen rohant el a világba, alig lehetett megfogni, de mára csak kijön, megszaglássza a kerítés tövét és jön vissza örülni nekünk.

Próbálkoztam azzal, hogy kinyitottam a nagykaput, és szintén helybenmaradás, ha menni akart el, leszidtam. Próbáltam benne erősíteni, hogy csak akkor mehet ki a kiskapun(!) ha póráz van rajta és ott vagyok, és én megyek ki először. Ha jön valaki az utcában akkor természetesen kiszállok, meg amíg el nem megy nem nyitom ki az ajtót, nehogy megijedjen és veszekedés legyen a vége, de nem fordult még elő, hogy tíz méternél messzebbre ment volna.

2014. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
A helybenmaradasra valo tanitas a legjobb. De nem feltetlenul kell fektetni. A mi kutyank is ilyen volt. Aztan megtenulta, hogy nem mehet ki, most ha nyitva van a kapu megall a zart kapu helyenek a vonalaban es at nem lepi amig nem hivjuk. Ha valakit megakar ugatni odamegy a kiskapu moge amit felig erkerit a nyitott kapu es onnan ugat. Kell egy kis ido, de megtanulja, csak hatarozottan kell vele viselkedni es semmi fele keppen nem szabad figyelmen kivul hagyni. Amig nem tanulja meg addig fokozottabban kell vele eljarni, mert igy akar ti is eluthetitek.
2014. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem szoktatás és nem helybenmaradás kérdése. Fel kell állítani neki egy szabályt, hogy a kapun nem mehet ki az engedélyed nélkül.
2014. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Meg kell találnod azt a módszert, amivel megtanítod neki, a kapu tabu.

Ez lehet a helyben maradás. Lehet egy büntetéssel kombinált tiltás, amikor éppen kiosonna.

Van, aki nem akar komolyabban foglalkozni vele és vesz egy láthatatlan kerítést a kapu vonalához.

2014. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Rendszeresen van sétáltatva.

A helyben maradást próbálom neki tanítani, szépen le is ül, de amint beülök a kocsiba (vagy a párom beül) megindul.

2014. nov. 25. 15:51
 10/17 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ketten tanítani. Egyik beül, másik kontrollálja közben a kutyát.
2014. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!