Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann füllel vagy fűl...

Dobermann füllel vagy fűl nélkül tetszik nektek jobban?

Figyelt kérdés

Füllel: [link]


Anélkül: [link]



2014. nov. 25. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen az eredeti állapot. Amúgy már tilos fület vágatni.
2014. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Mi az a fűl? Valóban tilos! Persze ez sokaknak nem akadály! ... Nekem is füllel!
2014. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
A csonkitas mar be van tiltva, mellesleg a kutyanak azért van a füle, mint neked: hogy halljon.
2014. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 sippara ***** válasza:
53%
Füllel. Vágott füllel, ahogy az "alkotója" megálmodta. Fül nélküli dobit hála az égnek még soha a büdös életben nem láttam :)
2014. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Füllel, ahogy megszületett.
2014. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%

Lógó füllel jobban tetszik, de egészségileg inkább részesítem előnyben az eredeti változatot... mivel az eredeti a vágott, felállított fül.


Az állatvilágban nincs az az állat, amelyiknek a hallójáratait eltakarná a fülkagyló. Ez sokféle egészségi problémát okoz, még több szövődménnyel.

Minden lógó fülű fajta kutyát úgy szelektáltak, ne legyenek fogékonyak ezekre a betegségekre.


A felállított fülűeknél ez a szelekció elmaradt. Az állatvédők egyik pillanatról a másikra kitalálták, hogy leszarnak több évtizedes, évszázados szelekciót, és hopp, mától kötelező a lógó fül.

Nem kevés szenvedést okozva ezzel a kutyáknak.


Egyébként maga a fejformája nekem bejön lógó füllel, de ha dobim lenne, nem kockáztatnék akkorát, hogy ne vágassam a fülét.

Inkább válaszok egy 3 másodperces gyors fájdalma, ami semmiféle traumával nem jár, mint hogy megkockáztassak egy életen át tartó krónikus fül gyulladást, és egy depressziós kutyát.

2014. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, az én kutyámnak, meg még millió másik fajtának/keveréknek van pont olyan füle, mint a vágatlan fülű dobiknak és nem gyullad be nekik. Nem is értem, hogy lehet ez.
2014. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Hagyd már ezt a lógó fül= szenvedés kamu szöveget!Érdekes,az én kutyáim álló fülűek,szabadon van a fülkagyló,ehhez képest folyton gyulladt a fülük.Egyiknek naponta kell a ragacsos sarat pucolni a füléből.Megkérdeztem egy olyan ismerősömet,aki boxert tenyésztett 40 évig.Sokáig csonkított kutyái voltak.Már rég nem csonkítják sem a fülüket,sem a far kukát és mégsincs semmi bajuk.

Meg nagyon sokan ugyanerről számolnak be.El kéne ismerni a csonkítás híveinek,hogy a divat miatt van egyedül értelme az egésznek.Ha a kutyáknak jó a csonkítás,miért állt sok állatorvos a betiltás mellé?Még akkor is,ha pénzük lenne benne.

2014. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Füllel, eredeti állapotban, és érdekes, az én kutyámnak is olyan a füle, mint a dobinak eredeti állapotban, még sincs semmi baja. És még ugyanez vonatkozik egy rakat keverék kutyára.
2014. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Alapvetően a vágott fülűek tetszenek, de kb. a 90%-uknak nagyon elcseszi a vágást az orvos, és/vagy az állítást/kötözést a gazda, ezért csúnyán szoktak állni. Pl. az általad linkelt vágott fülű dobinak szörnyen van vágva a füle.

Szóval, ha lenne dobim, biztosan nem lesz vágva a füle (akkor sem, ha nem lenne tiltva), mert inkább legyen természetes, mint rosszul vágott....

2014. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!