Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sír állandóan?

Miért sír állandóan?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves és egy 7 hónapos szobakutyám. A kicsi 4 hónapja nálunk van, és még mindig nyüszit éjjel meg hajnalban is. Nem engedem be a hálószobába mindenkinek meg van a saját helye. A nagyobb 2 hét alatt abbahagyta a sírást. A kicsi miért nem? Vagy nem is fogja? Sokszor aludni sem tudunk tőle, és hiába szólok rá, ahogy becsukom az ajtót kezdi elölről. Órákon át képes csinálni. :-( mi lehet a baja?
2014. nov. 28. 08:09
 1/8 anonim válasza:
Épp ez az!Még kicsi kutya, a nagyobb már megszokta, hogy mi a rend.A kisebbik kutya nem szokta meg, hogy ez a rend.
2014. nov. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
éjjszaka a másikkal van együt?
2014. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezer baja lehet, attól kezdve, hogy nem lett rendesen egyedülléthez szoktatva, odáig, hogy el lett kapatva, és nappal minden füttyentésére ugrasz, mindig ki tudja követelni a figyelmet, és nem érti, hogy éjszaka miért nem csinálod ugyanezt.

Na meg nem ártana valami működő büntetést is kifejlesztened, mert nyilvánvalóan tojik rá, hogy mit akarsz. Ha rászólsz, kicsit csendben van, mert elérte a célját, és vele foglalkozol, de nem eléggé, meg nem elég sokáig, úgyhogy nyüsszög még. Úgy kellene fegyelmezni, hogy a sírással olyan hatást váltson ki belőled, ami neki nem éri meg.

2014. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ha adnál neki egy pofont, hogy maradjon csendben, következőre nem sírna.
2014. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen együtt alszanak, és van hogy a másik megunja a nyüszítést akkor már volt rá példa, hogy megruházta a kicsit. akkor egy két órára csend volt, de utána kezdte megint. Napközben sokat vannak kint, a kinti kutyával, meg a cicákkal. Bántani meg nem akarom :(
2014. nov. 28. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:

A fegyelmezés nem bántás. Az viszont bántás, ha nevelés helyett csak hagyod, hogy nőjön, mint a gaz, stresszes lesz a kutya (nyilván nem jókedvében nyüszít most sem), ami megkeseríti és megrövidíti az életét.

Amúgy sétálni jártok, mozgásigénye ki van elégítve, érik élmények, tanítod dolgokra, adsz neki feladatokat, magyarul van miben elfáradnia napközben? Mert ha lenne oka aludni, akkor valószínűleg nem azzal lenne elfoglalva éjszaka, hogy mihez kezdjen magával, hanem azzal, hogy kipihenje a napot. Tessék aktív életmódot élni azzal a kutyával, és megnevelni rendesen; neki is, meg neked is jobb :)

2014. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen kutyám. Én úgy oldottam meg, hogy a nappaliban csináltam neki egy kis elkerített helyet, nem túl nagy kb 2x2 m, de egy csivinek elég. Odatettem egy kosarat meg egy vizes tálat. Csak éjjelre teszem oda. Azóta csend van. Sőt este 8-kor már szalad oda, hogy tegyem be. Az első napokban hisztizett egy kicsit, de aztán szépen lefeküdt aludni. Azóta csend van éjjel.
2014. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ahova csak tudom viszem magammal, és tegnap előtt egy 2,5 órás séta után aludt kb fél órát, és már kezdte is a visítást :(
2014. nov. 28. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!