Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kutyát sétáltatni?

Hogyan kell kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Van egy Beagle keverék kutyám, es azon tűnődök, hogy hogy is kell sétáltatni, hogy nekem se legyen nyűg és a kutya is jól érezze magát. Flexit használok, de korábban volt normál rövid póráza is, viszont azzal az volt a baj, hogy nem tudott bemenni a fűre anélkül, hogy engem is bevonszoljon, és ez azért az esős időben egy rémálom...

Flexivel pedig az a probléma, hogy úgy érzem nem tanulja meg, hogy mellettem kell sétálnia.


Illetve a behivas sem sikerül, próbálkoztam mindenféle finom falattal, de rám se hederit...


És még valami, szerintem sok kutyás "szenved" attól, hogy más kutya láttán az ove megbolondul.. Régen hosszú pórázon engedtem, persze akkor jól megcibált engem is. Mostmar rövidre veszem, de így is vagy a földre fekszik és nem mozdul vagy elkezd ugrálni és nyusziteni... Mit tegyek, hogy el tudják menni egy kutya mellett ugy, hogy az enyém nyugodtan elmenjen mellette és szinte eszrr se vegye? Próbáltam már itt is a falatokat, volt hogy oldalbaböktem, megfordultam, de nem segített..


Nem tudom, hogy vala fogom-e tudni póráz nélkül setaltatni.. Soha nem láttam még Beagle-t úgy...



2014. dec. 4. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy kutyaiskolát sürgősen!
2014. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó gumicsizma csodákra képes, ha fűben kell menned. Sajnos a kutyák rossz szokása, hogy ott talál szimatot, ott "olvas újságot"....

Flexi egy beagle kutyán viccesen néz ki, hiszen ha szimatot fog, akkor bizony repülhetsz utána. A sétát egy jó kutyasuliban megtanítják.

2014. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Le kell fárasztani a kutyát, meg tudatosan nevelni, nem lekenyerezéssel, hanem némi határozottsággal meg elvárásokkal, és hopp, működni fog :) Ha egyedül nem megy, kutyasuli. A beagle is lehet behívható, de ahhoz meg kell ismerned a kutyádat, hogy mire van szüksége ahhoz, hogy tudjon és akarjon rád figyelni.
2014. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy bullterrier keverékem van (ő is akkora, mint egy jól megtermett beagle), de eszembe nem jutna flexivel sétáltatni, kész öngyilkosság! :D Pedig ő tud szépen laza pórázon menni, de ha megindul...


Szóval a flexit felejtsd el te meg vegyél fel normális cipőt a sétákhoz, gumicsizma, bakancs, stb. és ne nyafogj :D


Ha a kutya rángat, akkor először is le kell szoktatni róla. Nyakörv (hámmal se lehetetlen, de sokkal jobb a nyakörv) és sima póráz legyen rajta. Amint feszüla póráz, megállsz és addig meg sem moccansz, amíg a kutya nem lép vissza és lazít a pórázon! Ahogy lazul, mehettek tovább. Megint húz,megint megállsz, ha lazít, tovább mész.

Az én kutyám 1 séta alatt rájött, hogy ha rángat, azzal nem jut előbbre. Ő nagyon durván rángatott.

A laza pórázos láb melletti séta már nehezebb feladat... Odaparancsolod magad mellé a kutyát, elindultok és ahogy elkolbászol, pórázzal korrigálod, visszatessékeled a helyére. Ez persze nagyon nehéz egy olyan kutyánál, amelyik tele van energiával...


Mennyit sétálsz vele? Nincs valami kutyafuttató a környéken? Ott kicsit tudod póráz nélkül fárasztani (labdázás pl.), ismerkedhet is és a behívást is tudod gyakorolni.

2014. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!