Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illene hozzám?

Milyen fajta kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Elég aktív életet élek. Szeretek kirándulni, sportolni. Olyan kutyát szeretnék akivel jól lehetne frizbizni (hobbiból). Naponta kb 4 órát foglalkoznék vele, és 6-ot lenne egyedül.

Amikor valamit csinálni kell mindent adjon bele. Viszont ha éppen olyan nap van, hogy valamiért kimaradna a séta ne ássa föl a kertet.

Milyen fajtájú kutyát ajánlanátok?



2014. dec. 4. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy kimarad a séta.:)

Az kell,az fontos...mindig.Télen-nyáron-porban-hóban-fagyban.

Különben egy kicsit érdekes a kérdésed,mert egyszerre szeretnél aktív,sportos-pörgős kutyát,de ha éppen nem akkor foglalja le magát a kert végében.

Ez olyan mint aki labradort,vagy bernáthegyit szeretne házőrzőnek.

DE.

Azt javaslom hogy nézegess meg néhány menhelyet, szimpatikus keverékek után.

De ha mindenképp fajtatisztát szeretnél,akkor talán a shetlandi juhászt,belga tervuerent ajánlanám,netán vizslákat,vagy mudit.

Amikkel kiválóan lehet frizbizni az pl. a border collie vagy a jack russell terrier,de velük eszeveszett sokat kell velük foglalkozni és inkább versenykutyák.

2014. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 totolala ***** válasza:

Shih-Tzu



Ölebnek látszanak és mintha mindegyik szépségversenyre termett volna..


De nem ;)


Kis drágaság az összes és mind, mind megismételhetetlen pofa.


Ha te pihensz, melléd fekszik, ha játszanál, ő veszi a lapot és míg meg nem unod, fut.

Az enyém 10 éves és az orvosok csodálkoznak, milyen egészséges.

A szüleim legjobb döntése volt, hogy őt hozták nekem.

Igazi társ :)Ő az én kis öcsim :) Kis hiperaktív dög.

És nem mellesleg szépek is.

2014. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

1# valóban kicsit rosszul fogalmaztam...

Úgy értettem, hogy ne legyen munka mániás.Tehát ha példáúl választhatna aközött, hogy valakivel labdázzon és aközött, hogy mellettem feküdjön akkor az utobbit válassza.

2014. dec. 5. 07:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az összes kutya ilyen akivel eleget foglalkoznak. Nyilván vannak nagy és kis energiaszintű kutyák de ez nemhogy fajtánként hanem egyedenként is változik. Nézz körbe menhelyen, meg fajtamentőknél..hátha megleled a társad! Illetve ott tudnak segíteni a megfelelő eblet kiválasztásában! 😉

2014. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A vadászkutyák tipikusan ilyenek: ha meló van, beleadnak mindent, de ha otthon kell lenni, elnyúlnak a kanapén. Egy magyar vizsla, egy pumi, vagy mudi talán megfelelő választás lehet.
2014. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Egy menhelyre is elfogok látogatni.

Nézelődtem és szerintetek egy border collie jó választás lenne? Vagy a mudi?

2014. dec. 5. 14:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Rettentően rossz választás lenne mindkettő.
2014. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért?
2014. dec. 5. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:
whippet esetleg :) szeretnek rohanni megmozognak sokat de szeretnek "punnyadni" is:D
2014. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Greenscarf válasza:
Szerintem a németjuhász vagy a retrieverek. Sok foglalkozást igénylenek, de hűségesek és okosak is. ;)
2014. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!