Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Végleg elrontottam a 3 hónapos...

Végleg elrontottam a 3 hónapos kutyámnál, vagy van még esély a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdhettünk el kimenni az utcára, 3 oltás, oltatlan kutyákkal még nem találkozhat. Viszont eddig is vittük ki a tömbház belső udvarára, hogy legalább kint szokja meg, és amit oda csinált, azt feltakarítottuk, legyen kis- vagy nagydolog.

De valahogy nem realizálja, hogy neki kint kéne, és bent nem. Nincsenek nagy elvárásaim, tudom, hogy kölyök, és sokat kell mennie, ezért viszem nagyjából két óránként, ha én nem vagyok itthon, akkor a szüleim. Mindig van lehetősége a jó helyen végeznie a dolgát, de még mindig ott tartunk, hogy hol ide sikerül, hol oda. Nem jelez, ha kell neki, békésen nekiáll pisilni a nappali közepén, a nagydolog még egyszer sem sikerült kint.

Sajnos az oltások hiánya miatt nagyon sok időt kellett bent töltenie, megszokta, hogy bent végzi a dolgát, és nem tudom, sikerül-e leszoktatni róla.


Ma végig figyeltem, miközben vacsorázott, és amint befejezte, elkezdtem rohanni kifele. Ilyenkor mindig fut utánam, és sikerül kimenekülnöm vele, mielőtt bent baleset történne. Most is elkezdett, de félúton lefékezett, és elkezdett pisilni az ebédlő közepén. Azonnal rohanás vissza, egy hangos NEM!, és elkezdtem kifelé húzni, hogy gyorsan, hátha kell még neki, de aztán megláttam a mennyiséget, és beletörődtem, hogy ma is bepisilt. Ennyi után nem létezik, hogy kelljen még neki.

Úgyhogy nagyon idegesen, de nem a kutyán vezetve le fogtam a felmosórongyot, és nekiálltam feltakarítani. Eközben ő kiment az előszobába és nyüszögni kezdett, de nem foglalkoztam vele, arra gondoltam, csak megijedt tőlem, meg érzi, hogy ideges vagyok.

Nem vittem ki.

Erre ő visszaosont, és szépen pisilt még egy ugyanekkora adagot az asztal alá is...

Na itt elvesztettem a fejem, szegényt kiüvöltöttem a bundájából is és elzavartam (nem bántottam). Nagyon megijedt.

Nem kellett volna, tudom, de álszentség lenne azt mondani, hogy úgy tudom nevelni, hogy egyszer sem üvöltöm le és egyszer sem idegesít fel annyira, hogy legszívesebben kirázzam a bundájából.


A probléma, hogy ezúttal valószínűleg tényleg jelzett, és én fel sem vettem. Később nem fog már jelezni, mert hogy úgyis 'fölösleges', vagy megtanulhatja még?

Annyi dolgot rontottam már el vele, és most ez is...

Teljesen kivagyok idegileg.



2014. dec. 5. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem rontottál el, de kár volt vele veszekedni.

Ő még nagyon kicsi, és tényleg sok idő, amíg megtanulja. Nem 1-2 hét. Balesetek valószínűleg még jó pár hónapig lesznek.

Menj vele kutyák közé, ha van rá lehetőség, a kutya a saját fajtatársaitól tanulja meg a leggyorsabban, hogy kint kell pisilni, kakilni, szaglászni.


És legyél türelmes, ha ennyire fel tud bosszantani egy 3 hónapos kölyök kutya, akkor mi lesz később, ha elkezd ivaréretté válni?

Amúgy volt már kutyád?

2014. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom... Egyébként most is pontosan ugyanazt csinálja, mint a fajtatiszta alaszkai malamutom kamaszkorában (válaszolva a másik kérdésedre is, ő egy hónapon belül lesz 4 éves), gyakran érzem úgy, hogy ennyi, én feladtam, nekem ez nem való. Pedig a malát is felneveltem, de ezzel a kis keverékkel szinte lehetetlen. Ha nem tudnám biztosan, hogy 3 hónapos, megkérdőjelezném azt, hogy egész biztosan ennyi idős-e, és nem lehet, hogy már kamaszodik.


Köszi a választ!

2014. dec. 5. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak a bepisilésről van szó, vagy van más is, ami kiborít nála?
2014. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van rengeteg minden. A családom és én is próbálunk türelmesek lenni, elvégre kölyök, ha kell tizedszerre is megmutatjuk neki, mit ne csináljon, de aztán folytatja ugyanott, ahol abbahagyta...

Például tudja, hogy ha mi eszünk, akkor lehet a konyhában, de maradjon csöndben és foglalja el magát, ne kunyeráljon. Ha olyan napja van, betartja, de ha nincs, akkor addig ugat, amíg ki nem penderítjük a konyhából.


A malamutom valahogy szófogadóbb volt. Ha igaz az, hogy a rottweilereket nehéz megnevelni, akkor lesznek még itt problémák, mert a kis keverék egy Tacsweiler (tacskó + roti), és ha nem a tacsi tulajdonságait örökölte...

2014. dec. 5. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Panelban lakva nehezebb, de én 3 kutyát neveltem fel úgy, hogy első pillanattól szobatiszták voltak. Igaz a körülmények mások, de az elv hasznos lehet. Mind kinti benti kutya, szabadon járhattak ki be mindig, és a kutyák ösztönösen a füvet választják inkább. Én eleve szándékosan csak nyár elején hozok kutyát, hogy akár egész nap kint lehessek vele. Fognám, levinném és addig lennék lenn vele, amíg nem végzi el a dolgát. Jó időben akár egész nap, többet lennénk lenn, mint benn a házban. Mivel nem teheted meg, hogy nyitva van az ajtó és kimehet mikor kell neki, első körben műfűvel próbálkoznék. Nyáron pedig (ha addig nem sikerül) komolyan mondom vegyél ki egy hét szabit akár és a nap nagy részét töltsd kint vele.
2014. dec. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!