Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vágyom egy kutyára, de...

Nagyon vágyom egy kutyára, de sajnos nem engedhetem meg anyagilag. Kistesű kutya alapfelszerelései és az állatorvosi költség mennyibe kerül induláskor?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 14:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Én meg az első vagyok és én sem értem, miért lettem lepontozva. Mindig azt írja itt mindenki, amit én is írtam. Nekem sincs pénzem royal canin-ra, középkategóriás tápot kapnak a kutyáim, de félre van téve a pénz baj esetére, és ha arról van szó, inkább én nem eszek. Ennek ellenére azt mondom, nem olcsó a kutyatartás! Persze elél házi koszton is, sőt akiket én ismerek kutyákat és sokáig éltek, mind házi kosztot evett és nem tápot. De ha így kezdi a Kérdező, hogy nincs pénze, azért érdemes mérlegelni a dolgot. Tény, hogy a kutyának nem luxus kell, de elég mondjuk egy enyhe bélfertőzés és lehet, hogy máris mélyen a pénztárcába kell nyúlni! Ezt kell átgondolni, nem azt, hogy mit fog majd enni... Természetesen azért lehet még jó gazdi valaki, hogy nem a legdrágább tápot veszi!
2010. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mekkora összeget tudnál rászánni egy hónapban a kutya ellátására (mennyit keresel)?

Írd le, és meghányjuk-vetjük a dolgot ;).

2010. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:
A kutya vételárán felül mérettől függően számíts az első évében kb. 100-120 ezer forintra. Feltéve, hogy jó helyről veszed és nincs semmi betegsége.
2010. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
100-at keresek,ebből hazaadok,a többi marad...szóval spórolok össze egy nagyobb összeget,remélem összejön:)
2010. febr. 3. 18:08
 15/15 anonim ***** válasza:

No hát én 70-80e Ft-ból élek, a rezsimet másból tudom fedezni (hálistennek).

Nekem nagytestű, 60kg-os kutyám van. Nem Acanát eszik, de rendesen, jól van etetve, kap elegendő húst és jó minőségű, külön neki készített házi kosztot is(ami nem csirkefej meg csirkeláb, meg 5 napos babfőzelék). Az oltásokat mindig rendesen megkapja, mindig van Kiltixe, és ha baj volt, nem volt kérdéses, hogy a kutya legyen ellátva, és inkább nem fizetem be időben a kocsi biztosítást pl.

Nem a Swarowski nyakörv meg az Orijen a lényeg, hanem hogy szeresd, neveld helyesen, foglalkozz vele sokat, és sétáltasd rendesen Ha baj van, ha kell, segítséggel, de kapjon orvosi ellátást.

Az első fél év húzós lesz a felszerelések megvásárlása és az oltások miatt.

Utána már (amíg nem történik semmi baj vele) csak az évi kombi+veszettségi, a havi kaja és a bolha-kullancs elleni védelem van.

Mivel nincs sok pénzed, én egy menhelyi kutyust ajánlanék neked, számtalan kistestű van a menhelyeken és a sintértelepeken, kölyök és felnőtt is. Némi adomány fejében haza tudod vinni, ez menhelyenként változót. De a "legdrágább" menhelyen is "olcsóbb" a kutya, mint egy szaporítótól vásárolt "fajtatiszta", akivel ki tudja, mennyi gondod lenne (fajta betegségek)...

Ő pl. itt egy tündéri jó fej kutya, ismerem személyesen is, csivava keverék, és imáááádja a havat (ha esetleg budapesti vagy).

[link]

2010. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!