Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility edzőt keresnénk...

Agility edzőt keresnénk kutyaiskolára, hogyan fogjunk neki?

Figyelt kérdés

Nincs tapasztalatunk ezzel a sporttal, ezért nem is szeretnénk házilag nekiállni edzést tartani, igény viszont van rá. Egyelőre az sem biztos, hogy alkalmas rá a területünk, kicsit törmelékes, de ezt is mondja meg inkább hozzáértő. Elfutkosnak rajta a kutyák gond nélkül, szóval alapvetően nem veszélyes, de nem tudjuk, hogy sportolni is jó lenne-e.

Olyan edzőt keresnénk elsősorban, aki az egészséget minden sporteredmény elé helyezi (kevés információnk alapján ez lesz a legnehezebb), és aki nem nézi le a hobbistákat, akik nem akarnak versenyezni, viszont el tudja indítani azokat is, akik igen. Tű a szénakazalban, vagy van esélyünk ilyet találni? Hogyan fogjunk neki, van valami agility edző gyűjtőhely? Mi a szokás, az akadályokat nekünk kell prezentálni, vagy az edző hozza a sajátját, vagy változó? Versenyekre sajnos nem nagyon tudunk kijárni ismerkedni, hiszen hétvégén oktatás van, pedig tudom, hogy az lenne a legjobb. Ötletek?



2014. dec. 15. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol van az iskola? Ez az első, mert hiába gondoltok ki valaki - ha nem lakik közel (vagy nem tudtok olyat ajánlani neki ami miatt megérje), nem fog átkocsikázni a városon.

Az akadályokat a suli adja - az alsó hangol egy 200-300 ezeres beruházás, még ha nem is vesztek meg mindent csak, ami az elinduláshoz kell: legalább két kúszó, rögzítő zsákokkal, kb 10 akadály, szlalom, zónások - és akkor ezek fából vannak.

Mivel manapság már Magyarországon is elég sok színvonalas lehetőség van, így a törmelékes talaj már szinte nem opció, ha magasabb szinten akarjátok csinálni. De eleinte belefér.

Azt tudni kell, hogy az agility nem az a fajta tevékenysége egy kutyaiskolának amelyikből az első években meg fog gazdagodni. Elején ugye már az akadályok befektetést jelentenek. Illetve amíg felfut az egész. Ezen kívül időigényes. Én tartottam edzést, és a kutyaiskola vezetője akkor vesztette el (és kezdte nyűgnek érezni az agilityt), miután pár hónap után nem talicskáztuk oda a pénzt, hanem csak csordogált. Kb minden új emberből minden 3. marad meg huzamosabb ideig az edzéseken és minden 10. lesz versenyző is.

2014. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A talajt tervezzük megcsináltatni, de mivel elég alacsony tőkével dolgozunk, ez egyelőre sajnos a "luxus" kategóriába került, így későbbre tolódik.

Nem is a bevétel miatt szeretnénk agilityt, csak egyrészt mert nagyon jó elfoglaltságnak tartjuk (mi is járnánk a sajátokkal), másrészt meg hogy ne emiatt menjenek inkább a konkurens iskolákba a gazdák, mert azért lássuk be, manapság már jogos és alapvető elvárás, hogy legyen sportolási lehetőség egy kutyasulin. Mi is elvárnánk gazdaként, és így sem örülünk neki, hogy az erre alkalmas kutyáknak nem tudunk rá lehetőséget biztosítani.


Szóval oké, tegyük fel, elkezdünk lassan akadályokat gyűjtögetni, és mondjuk ha megvan, akkor szerinted hogy érdemes tovább lépni? Láttam nemrég, hogy egy kutyasuli egyszerűen a facebookon hirdetett, hogy agility oktatót keres; működhet így is, vagy tudsz valami jobb módszert?

2014. dec. 15. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, bár nem tudom, hogy adott iskola járt-e sikerrel.

Ha megmondod, h legalább kerületileg hol a suli, átgondolom, h kit ismerek, kinek lenne szabad kapacitása. Mert most akik edzéseket - és jó edzéseket tartanak - azoknak mind megvan a saját helyük, saját csapatuk. De persze attól még nem lehetetlen. Meg szintén nagyon kevés az olyan jó edző, aki a vállára veszi a kezdőket - egy bejáratott sulinál, a kezdőket általában egy már tapasztaltabb versenyző tanítja -, ám ennek a hátulütőjét abban látom, h így pont a megfelelő alapozás marad ki. (ami meg persze csak akkor fontos ha versenyezni akar valaki) Én anno szerettem kezdőket tanítani, mert ha jól prezentálta nekik az ember az alapozás fontosságát és tudták mit miért csinálunk, és látták pár edzés után, hogy van értelme, akkor könnyű volt velük haladni, illetve jobban ottragadtak csinálni.

2014. dec. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Priviben mindjárt írom a részleteket :)
2014. dec. 16. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!