Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánieles (és egyéb) gazdik!...

Spánieles (és egyéb) gazdik! Válaszolnátok? Felmerült egy kérdés.

Figyelt kérdés

Szóval három hete vagyok egy spanci gazdája, "panelban". Szerencsére otthonról dolgozok (őszintén szólva nem is nagyon tudom elképzelni, hogy a kezdeti időszakot hogy lehet úgy átvészelni, hogy normális munkahely mellett, egy hét szabi semmire nem elég egy ekkora kutyánál).


Szóval átnyálaztam szinte mindent, ami a témához kapcsolódik, könyvek, tippek, kérdések százai-ezrei itt, mégis azt érzem, hogy az emberek egy kicsit túlszépítik a valóságot. (most jön a kérdés :) )


Szóval érdekelne spánieltartók véleménye, bár párat már kikérdeztem az utcán. Olyan helyen lakok ugyanis, ahol egymást érik az emeletes házak, és több a kutya, mint az ember (kis túlzással), a palotapincsitől a vizsláig minden. Szóval a kérdésem: ti, akik spánielt tartotok lakásban... mennyit mentek/foglalkoztok a kutyával?


Nem a legkirívóbb nap érdekel, amikor véletlen 4 órát sétáltatok, hanem a jó nagy átlag. Mert én erős költői túlzásnak érzem ezeket a "4-5 órát megyek a kutyával" válaszokat.


Félre értés ne essék: 2-2.5-3 óránként megyünk le, itthon egy kis játék, tanítgatás, állandó figyelem. De ez nem tartható a végtelenségig, mert mellette nem marad idő az életre, most is csak a szobatisztaság miatt megyek vele napi 8-10 alkalommal.


Szóval meghallgatnék pár ŐSZINTE lakásban tartott spánieles gazdis élménybeszámolót :)



2014. dec. 21. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Bár nem spánielem van, "csak" skót juhászom, talán elolvasod a válaszom.

Reggel 5-kor kelek, 1 órás futás, játék, séta. Utána mindenki megy melózni, suliba. 1-2 között hazaér valamelyik gyerek, egy gyors eü sétára leviszik, este szintén 6-7 körül megint egy nagyobb, bandázós séta van.

Természetesen ha nem fagy be a hátsóm, akkor van, hogy többet is megyünk vele (főleg hétvégén), de szerintem ennyi elég neki. Ja, 3. emelet, Zugló....

2014. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hogyne olvasnám el, köszönöm. Úgy hiszem a skót juhásznak egy picit több a mozgásigénye mint a spancinak (általánosságban persze). Igen, ezt így reálisnak tartom teljes mértékben.
2014. dec. 21. 13:14
 3/6 KGabi0000 ***** válasza:
76%
Egyébként ez tényleg elég furcsa,mert egy csomóan irják,hogy ők napi 4 órát sétálnak a kutyával.De kinek van erre ideje,nekem ne mondja senki,hogy ahgy háromkor hazaér onnantól este hétig csak a kutyát sétáltatja.Ez nem igaz,csak azt mondják.Meg a kutyának szüksége van erre,még ha kertes házban lakik is.Én ezzel nem értek egyet,ismerek egy spánielt,én neveltem,én vittem sétálni,amikor csak ott lehettem és más senki nem foglalkozott vele.A kutya tökéletesen érzi magát,nem rág szét semmit,sem cipőt,se semmit,nem ugat éjjel-nappal,pedig csak én viszem néha sétálni,kb. hetente egyszer egy órára,amikor végig szaladhat és örül a sétának.Egyébként a kutya 6 éves.Tehát csak egy kölyökkutyával vannak ilyen sétáltatós gondok kb. 2 éves koráig.Utána már nem kell naponta több órás sétára menni egy kertesházban élő kutyának.A panelban sem kell 4 órát foglalkozni vele,ez hülyeség,az eü séták az alapok,utána pedig elég bőven 1-1,5 órát menni vele,de akkor had fusson végig,de persze ahhoz előtte meg kell neki tanitani a póráz nélküli sétát is.Csak eleinte kell sokat tanitani,utána már megy minden magától.Persze nem azt mondom,hogy kész az alap séta,aztán le van sz**va a kutya,de nem kell vele annyit foglalkozni.Le lehet vele ülni megnézni egy filmet,vagy elvinni magaddal futni,de ezek mind olyan dolgok,amiket kutya nélkül is meg tudnál csinálni,de úgy a kutyának is jobb,ha veled lehet.Én nem panelban lakok,szóval ehhez többet nem nagyon tudok hozzászólni,de el tudom képzelni,hogy milyen lehet.
2014. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy bull típusú keverékem van, nagyobb mozgásigénnyel, kertben tartjuk. A napunk úgy néz ki, hogy:

Reggel 6 előtt 10 percet klikkerezek vele

Utána megyek iskolába.

4-5 óra körül hazaérek. Elviszem futni (canicross, szóval húz). Általában 3 km-t futunk kb, ha van időm, többet. Ez úgy 20 perc. Utána még a parkban, ahol futunk, elengedem, hogy szaglásszon, szaladgáljon, ez 20-30 perc.

Hazaérek, csinálom a dolgomat. Este még van 10 perc klikker.

Ez így bő egy óra foglalkozás. :) Nekem ez tökéletes, a futást pl. kutya nélkül is csinálnám, és utána is nagyon jó kiszellőztetni a fejem, így suli után kicsit kisimulva kezdek neki a tanulásnak. A kutyám sem panaszkodik, nem mondom, hogy 0-24 alszik, de nem rombol, nem is hiperaktív, a jelek szerint boldog. :)

Hétvégente járunk kirándulni, heti 2 alkalom kutyasuli is mindig benne van a hétben.

2014. dec. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem spánielem van, de vadászkutyáim. laktam velük panelban is, most kertesházban lakunk, de ez a séta mennyiségen nem igen változtat, inkább csak annak minőségén, mert most az erdő szélén lakunk.


napi 3 séta (panel időben többnyire 4 volt).


este csak 10 perc, a reggeli és a délutáni séta közül az egyik kb 15, max 20 perces, a másik általában 30-45 perces (attól függően, hogy milyen az idő és hogy találkozunk-e más kutyákkal), emellett mentem régen is és most is hetente 2-3x nagyobbat, amikor a fél óra helyett 1-2 órát voltunk kint, ez inkább kirándulás volt.


most már a legfiatalabb is 10 éves, így ha a fél órás séta alatt játék is van, az már bőven kifárasztja őket.


ja és néha, kb 2 hetente van olyan nap, hogy annyira nincs időnk, hogy csak 10 percekre visszük ki őket. ha jó idő van akkor a kertben vannak emelett, de ha nincs, akkor bent.


én egyébként úgy tapasztaltam, hogy többet ér egy fél órás olyan séta, amit végig játszik, vagy nyáron pl ha úszik, mint másfél óra sétálgatás a házak között pórázon.

2014. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk egy "kétlaki" shih tzu kutyánk van (azért kétlaki, mert hétvégenként a szint úgy panellakásban élő nagymama vigyázz rá, hétköznaponként szint úgy lakásban).

Mivel korán kelő vagyok, reggeli és munkába/suliba menetel előtt könnyen leviszem negyed/fél 7 kor egy fél órás sétára a kutyust.

Délelőtt az otthon maradt rokon viszi le (kissé több mint fél órára, a hallotak szerint kb. 45 percre).

Mikor haza érkezek újból leviszem, a rossz idő miatt nem órákra, hanem 30-40 percekre.

Este 7 óra körül szint úgy lemenetelre kerül, majd késő este 10-11 körül megint.

A sétánk ideje átlagában 30-40 perc, de mikor kissé nagyobb lesz a napi 3x (esetleg 4x) fogjuk le vinni, reggel, délben, (ritkán délután) és este.

Remélem tudtam segíteni. :)

2014. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!