Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szörnyen viselkedik....

A kutyám szörnyen viselkedik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos Golden retriever kan kutyánk, aki mostanában egyfolytában ugrál de csak rám. Ha egyszer elkezdi csak úgy tudok szabadulni ha bemegyek. Nem én vagyok a "fő" gazdája, de én is elég sokat foglalkozok vele. Már elég bosszantó, hogy nem tudok úgy kimenni, hogy nem leszek nyakig sáros.

2014. dec. 22. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Ha ugrik lépj a hátsó lábára, ez általában bejön. Ha megint kezdi, újra lépj rá.
2014. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyszerű "ül" vagy "marad" paranccsal meg lehetne nevelni. Azért az nem egy agyműtét...
2014. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már régebben megtanítottam neki az Ült meg ilyesmit de mostanában nem mindig fogad szót.

A hátsó lábára rálépést már próbáltam és most már elhúzza a lábát.

2014. dec. 22. 11:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha látod, hogy felugrana rád, tedd ki elé a térdedet. Nem kell izomból hasba küldeni, csak az a cél, hogy elveszítse az egyensúlyát és kényetelen legyen a földön maradni. Ha ez lekésted, és már felugrott, mozdulj felé, hogy szintén le kelljen másznia rólad, nem fog tudni úgy megmaradni rajtad, hogy közben hátrálnia kell.

Plusz nem ártana némi általános nevelésben részesíteni, hogy ne úgy tekintsen rátok, mint a játékaira, amiket bármikor összeugrálhat. A te tested a te fennhatóságod, ő csak akkor csinálhat vele bármit, ha megengeded.

2014. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Jó a büntetés, csakhogy azzal is figyelmet kap a kutya és hatékonyabb módszerek is vannak az ilyen problémáknál. Ha ugrál, egyszerűen nem figyelsz rá, nem szólsz rá, rá se nézel, teljes mértékig ignorálod. De fontos, ahogy abba hagyta, azonnal foglalkozz vele, simogasd át, játssz vele, stb. Ha következetes vagy, nagyon hamar megtanulja, hogy megéri nyugodtnak lennie.
2014. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. dec. 22. 11:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha nem figyelek rá akkor se hagyja abba, csak még jobban csinálja
2014. dec. 22. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha már tanítottad neki az alapparancsokat, akkor el kell kezdeni megerősíteni azokat. Nyilván kikoptak, vagy sosem volt komolyan betanulva. Jutifalat és kézjelek (ez utóbbi roppant hasznos).
2014. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, egy darabig meg jobban fogja csinalni, mert fel akarja hivni magara a figyelmet. Aztan egy ido utan rajon, hogy ezzel figyelmet kicsikarni nem tud es feladja. Ez lehet, hogy 5 perc, lehet, hogy masfel ora. Ha lenyugodott, varj kb 5 percet es aztan hivd magadhoz es simogasd meg.
2014. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%
Azért, mert mindig ráerősíthettél erre a viselkedésre. Ha elveszted a türelmed és rászólsz, akkor is megkapja a figyelmet, amit akart.
2014. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!