Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörv ellenzők,...

Elektromos nyakörv ellenzők, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy igen nagy problémám a kutyusommal:

Imádom a büdöst, de egy akaratos, öntudatos, domináns kislány (csivava keverék, 5 és fél kiló)

Most 11 hónapos.


Rendkívül okos. A lakásban olyan feladatokat is elvégez, amit a kutyaiskolákban a haladó csoport tagjai.


Elértük azt, hogy a lakásban egy tündér, kezesbárány. Még akkor is odajön hívásra, amikor tudja, hogy olyan vár rá, amit utál (furminátorozás, ruháztatás stb.)

Tökéletesen engedelmes és szófogadó. Gondolom azért, mert megértettük vele, hogy szófogadónak KELL lennie, nincs más választása (soha nem vertük csak rászoltunk és lefektettük ha kellett).


A probléma a külvilággal van. Kint megsüketül.

Én egyből póráz nélkül kezdtem vele a kinti sétákat, és rengeteget gyakoroltuk az uttest előtt megállást stb.

De megtanulta, hogy kint nem tudom elkapni. Ha elugrik előlem, akkor nem tudok mit csinálni. Itt valamit nagyon elrontottam és szeretném helyrehozni.

A lakáson kívül is meg kell értenie, hogy engedelmeskednie kell, ha tetszik, ha nem.

Ma kint voltunk egy tónál, ahol szabadon engedtem. Nah ez után kellett eldöntenem, hogy most tenni kell valamit. Mindenkihez odarohant, megugatott mindenkit és amikor hívtam, nem érdekelte. Rámnézett, szembe állt velem és utána elfutott. Tudta, hogy megteheti (míg a lakásban ugye nem).


Elektromos nyakörv nélkül hogyan érhetném el, hogy olyan engedelmes legyen, mint a lakásban? Úgy érzem muszáj e-nyakörvet venni, mert már nem bírok vele. Azt viszont nem szeretném, hogy többé soha ne engedhessem el sehol.

(Kaja, játék nem jön be, pontosan tudja, hogy el akarom kapni)


-Minden Cesar Millanes technikát gyakorlok, de a sorozatban inkább csak pórázon és lakásban lévő kutyákon mutatta be. Hát ez az a része ami megy is...


2014. dec. 25. 19:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Kutyaiskola, pláne ha így el van rontva, hogy elkapdostad (ez ugye megelőzhető lett volna, ha elmész egy kutyasuliba, ahol elmondják, hogy nem vadásszuk a kutyát póráz nélkül, mert iszonyat gyorsan leesik neki, hogy ebben a kérdésben nem te irányítasz, mert ő gyorsabb és mozgékonyabb). Falkasorrendet kell rendezni, tekintélyt kell építeni, ami szemlátomást éles helyzetben egy szál sincs, hiába egy tündér a lakásban. Na meg zárt, de mégis szabad téren tudsz vele gyakorolni, nem kell kint az utcán tesztelgetni a technikákat és agyvérzést kapni, vagy elüttetni a kutyát egy autóval.

Az elektromos nyakörvvel semmire nem fogsz menni, nem lesz tőle tekintélyed, és főleg nem fogja hagyni a kutya, hogy elkapd, csak azért, mert megrázod. Még ha időleges eredménye lesz is, ha természetes és harmonikus kapcsolatra törekszel a kutyával, akkor a ti problémátokra nem ez a megoldás. Amúgy én nem ellenzem kifejezetten az elektromost, de nem szeretem olyan dologra használni, amire nem való, vagy amit meg lehet máshogy is oldani. És nagyon ritka az a helyzet, amikor tényleg szükség van rá.

2014. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Hosszú pórázzal próbáltad már?
2014. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem ellenzem az elektromost, de egy 5 kilos csivava keverekre hasznalni az olyan, mintha agyuval lonenk verebre. Kutyasulit javaslok en is.
2014. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%

Ha a kutya nem egy teáscsésze értelmi szintjén áll, akkor a kutyaiskola nem fog sokat érni ebben a problémában. Nem kell hozzá zseninek lennie, hogy rájöjjön, hogy a kutyaiskolán kívül ugyanúgy nem tudsz vele mit csinálni.


Szerintem a magánkiképző hatékonyabb, és ott lehet esélyed, mert a saját környezetetekben tudtok gyakorolni.

2014. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, a kutyasuli nem arra van, hogy ott betanitsak a kutyat, hanem, hogy a felmerulo problemakat megtanulja kezelni a gazdi. Ha megtanulja, akkor barhol tudni fogja alkalmazni.
2014. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nagyon elrontottam a szabadban :'(

Első kutyás vagyok és még könnyen pánikba esek:(

Olvastam róla, hogy a kutya váltani tud dominánsról engedelmesre, és ezért tud engedelmeskedni a lakásban és tojni a fejemre kint.


Nem is engedem már el olyan helyen, ahol van úttest. Még a házunk előtti parkban sem, ahol tudna futkorászni a kutyákkal:(


A hosszú pórázra gondoltam én is, éppen ma :D

Azt hogy kellene használni?


Hogyan tudom a szabadban kifejezni a dominanciámat?


Járunk kutyasuliba, de a gyakorlatok nagy részét télen nem végezheti el, mert felfázik (nyafkázás nélkül, komolyan megbetegszik, még az oktató is mondta). Ráadásul eljutottunk odáig, hogy elengedhettem a pórázt és eltávolodthattam tőle 6-7 lépésre. De ha csak úgy beleengedem a nagyvilágban a tónál akkor vége a fegyelemnek.

2014. dec. 25. 19:53
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, nem azért emlegetjük itt a kutyaiskolát, mert amúgy van egy három mondatban összefoglalható megoldás a problémádra. Nem dominanciát kell fitogtatni, hanem általános tekintélyt építeni, ÉS megmutatni neki, hogy amúgy odakint is van eszközöd arra, hogy hass rá. De ez utóbbit biztosan nem tudjuk itt elmagyarázni (és az előbbi is marha hosszú lenne), főleg, mert le kell tesztelni, hogy mi hat a kutyára. Részemről azt mondanám, hogy azt is csak egy pár hetes alapozó falkából kizárás után, de ezt már kutyasulija válogatja, hogy hogyan szeret sorrendet rendezni.
2014. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
A kutyasulinak az esetetekben nem arrol kene szolnia, hogy ultetest meg fektetest gyakoroljatok, hanem pont az ilyen dolgokra kene ragyurni az oktato segitsegevel. Ha csak az engedelmessegi gyakorlatokat nyomatjak, annak semmi ertelme. Szolj az oktatonak, hogy ez a problemad es segitsen megoldanim
2014. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%

Saját tapasztalatból mondom, hogy a kutyaiskola erre nem jó, amennyiben valóban eszes kutyáról van szó (és úgy tűnik, hogy a kérdezőnek is ez a tapasztalata).

Ugyanez a véleményem a hosszú pórázról is.


Szerintem nézz körül a különböző módszerek között. PL nem mindegyik híres kutyakiképző vallja a falka elméletet, van olyan, amelyik sokkal inkább az együttműködés elvét díjazza. Szerintem kutya-gazda párostól függően más válhat be. Pl dr Sophia Yin egyik programját lefordította valaki (google talán kidobja), azt érdemes lehet megnézni.

2014. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Lehet kapni kifejezetten kistestű kutyákra szabott e-nyakörvet.

Arra gondoltam, hogy úgy használnám, ahogyan a pórázrántást. Ha nem engedelmeskedik (pl. ugat valakit) akkor rá kell szólni, hogy nem és megrántani a pórázt.

Na ugye póráz nélkül a pici rázás lenne a fegyelmezés eszköze.

Így se működne?:S

2014. dec. 25. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!