Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fázik a kutyám?

Fázik a kutyám?

Figyelt kérdés
3,5 éves labrador kutyánk nagyon fázik ebben a hidegben. Ha beengedem a házba rosszat teszek vele?

2014. dec. 29. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha a kutyád odakint a kertben fázik a mínuszokban, akkor szerinted rosszat teszel vele akkor, ha beengedett a meleg házba?
2014. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a kérdés arra irányult, hogy pl nem kezd -e el majd vedleni?
2014. dec. 29. 09:55
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Be a paplanos ágyba vele. Amúgy is ez a divat. Hát ha vedlik akkor hadd vedeljen.
2014. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Simán fázhat. Ha beengeded, az azért rosszabb, mert a kinti-benti kutyák hamarabb megfáznak a hőmérsékletkülönbség miatt, ki meg csak ki kell engedni azért wc-zni, stb.


Tegyél az óljába szalmát, az melegebbé teszi, esetleg valamilyen rongyot, hőfüggönyt az ól ajtajára, illetve napi kétszer meleg kaját (én meleg vizet -nem forrót nyilván- szoktam a táphoz tenni.

2014. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%
labrdor NEM kinti kutya!
2014. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
El nem tudtam volna képzelni soha, hogy kint fagyoskodjon a kutyánk a hidegben. Ha a szüleid nem engedik be, legalább egy normális házat kapjon szegény...
2014. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Labrador igenis kinti kutya! Megdöglene bent a melegben. Dupla szőre van, kiválóan szigetel, jeges vízben sem fázik meg, hiszen erre tenyésztették ki! Azért szokták mondani, hogy a Labradort 'nem szabad' kint tartani, mert ha a kutya-gazda kapcsolat az igazi, a Labrador valóban nem kinti tartásra javasolt. Magyarán ha nem foglalkozol vele, nem tanítod, nem játszol vele, nem vagy vele eleget (minimum 8 órát - aktív, passzív foglalkozással egybevéve) akkor nem lesz boldog, mivel munkakutya, szeret a gazdája közelében lenni. Ha nem csak kivan rakva a kertbe hanem tényleg foglalkozol vele MINDEN EGYES NAP nyugodtan aludhat a kertben. Az én Labimnak nagyon melege van bent. Imádják a hideget! Megfelelően szigetelt kutyaházban, eső és szélvédett helyen - 20ban is nyugodtan kint hagyhatod, mert ha egészséges semmi baja nem lesz és ha Labrador akkor nem is fázik! ;)
2015. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!