Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg a kutyám a...

Miért eszi meg a kutyám a saját kakiját?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
amikor beirtad a kérdést, nem irt ki 10 hasonlót, amibe leírtuk a véleményeket? Kölyök vagy felnőtt kutya? Kölyköknél gyakran előfordul, biztos választ senki nem tud adni, csak találgatni.. én ahány állatorvost megkérdeztem, mind mást mondott... adj neki sajtot, állítolag annak a szagát megérzi a kakin, akkor nem eszi meg... kölyköknél lehet kiváncsiság, vagy olyan erős illatanyag van a tápban, ami a kakin is érződik, rossz szokás, vitaminhiány, bár ez szerintem hülyeség...stb. stb.
2010. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert nem tudja elsőre megemészteni a tápot (általában az ocsóbb, Chappy, Pedigre Pal) kategóriákban szokott előfordulni, nálunk is ez volt a helyzet. Nézd meg a kakit, ha benn látod a tápot, akkor inkább vegyél egy kategóriával feljebbit, vagy próbálkozz házi koszttal kiegészíteni, de a legjobb mégis, ha elviszed orvoshoz!

A mi kutyánk kölyökkorában ette a kakit, még az ételváltás után is egy darabig, de aztán szerencsére leállt róla. Az orvos szerint mindenképpen egészségtelen hosszútávon a kakievés.

2010. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

10hónapos, eddig még sose ette meg!!

Köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 4. 09:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnél is előfordult, de több megoldás is van keress rá, soxor megírtuk a választ.Válaszokat.Leírok kettőt:

1.)Éhség

2.)Ha eltakarítod a kakit nem tudja megenni.

2010. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vitaminhiány. tök gusztustalan ha megeszi, és akkor is ha otthagyja. egyszerű:


adj neki vitamint, meg szedd fel a kait

2010. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány, rosszszokás, amit az alomból tanulhatott( ha az alom nagy számú, van egy gyengébb kölyök, amelyik nem jut elég táplálékhoz, az megeszi a másik kutya székletét és ezt a szokást sajnos a többi kölyök is átveheti.) Vitaminhiány esetén kalciumhiány lehet a probléma, rosszszokás esetén idővel elhagyja ezt a szokását, de figyelj oda rá, és ha látod, hogy készül a dologra, egy egyértelmű "FÚJ" parancsszóval, majd egy azonnali széklet felőli elhozatallal oldd meg a problémát. Idővel megtanulja, hogy a fúj parancsra ott kell hagynia az adott helyet, dolgot. Ha otthagyta, nagyon dicsérd meg, adj neki jutalomfalatot.
2010. febr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem az egyik francia bulldogom volt ilyen 6 hónapossan de mindig csak a macskáét akarta de mindig rászoltam azt adtam neki csekély mennyiségü tápot és igy leszokott rola
2010. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Tőled tanulta.
2010. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mert nem eteted és kénytelen megenni ez az igazság
2010. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!