Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves kan kutyámat tudom még...

2 éves kan kutyámat tudom még nevelni?

Figyelt kérdés

Nagyon haszontalan, sétánál úgy húzza a pórázt, hogy kiszakad a karom, elengedni nem engedhetem, mert nem jön vissza. Most szoktatom lábhoz, tudom, hogy sok idő kell hozzá, de ugye még nem késő?

Kisebb korában nem vihettük sétálni, mert nem volt beoltva, ezért ilyen.

Sajnos nagyon engedetlen, és nem igazán használ nála se a jutalomfalat, se a fenyítés. Mit tanácsoltok?


2010. febr. 4. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Még nem késted le :) megtaníthatod, én úgy kezdtem, hogy kivittem a kapun, ha húzott akkor vissza, és rácsaptam egy kicsit...ezt eljátszottuk párszor és a végére megtanulta :)

de még nincs késő!

2010. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Idióta vagy, te vesszős barom!

Az én kutyám/im is húztak még egy éves korukban is, pedig okos magyar vizsla volt. A pórázzal szoktam egy kicsit rácsapni a hátára, ha húzott. Tehát a kezemben tartottam, feszült a póráz, és én egy kicsit megemelve rá-rácsaptam a hátára. De nem vesszővel, meg mindig csak akkor mikor húz. A hülye gondolom úgy értette, hogy miután hazamentetek, jól verd el, hogy szegénykutya azt se tudja mit tett. Ha fenyítesz, mindig csak A pillanatban. Ha elfut és nagynehezen visszahívod, nem rá kell csapni, hogy hol voltál, de disznó, hanem megölelni, hogy jól van, okos kutya. Még ha soká jött is vissza, és mérges is vagy rá, egy símogatás kell. Különben összeköti azt, hogy visszajöttem, erre megvertek. Jó, akkor legközelebb nem is jövök vissza. Így kell gondolkodni, ostoba emberek kutyaaggyal!

2010. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hmmm... szerintem nem kell bántani. Anélkül is meg tudod vele értetni, ki a bandavezér. Ismerd meg, alakíts ki vele minél jobb kutya-gazdi kapcsolatot, figyeld meg, mit szeret a legjobban, és azzal ösztönözd (játék, kaja stb.) Ezenkívül használj hámot vagy szöges nyakörvet(de ezt csak óvatosan).

Nálunk amúgy ez mindig is probléma volt, pedig 10 hetes korától mindig sétáltattam, de nagyon hiperaktív, ezért nehéz vele(máig is).

De a főkérdésre válaszolva: szerintem tudod még nevelni. Az enyém már elmúlt 1 éves, és akkor kezdtem el szobatisztaságra nevelni. Az egész abból állt, hogy egyszer pepisilt, keményen rászóltam, hogy "nem szabad", kivittem az udvarra, ott mondogattam neki hogy pisilj, és amikor megtette, agyondicsértem. Ennyiből álltxD azóta mindig kikéredzkedik. (azóta már vezényszóra pisil is:P) Szóval szerintem kitartás kérdése, amúgy meg végső esetben megkérdezhetsz egy kutyakiképzőt is:)

2010. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek szépen, a kutyát soha ne üsd meg! Nem szabad, hogy féljen, később hogy félelemből harapjon. Jó kiképző, jó nevelő, jó gazda egyetlen ütés nélkül is meg tudja nevelni, pozitív visszacsatolással, dícsérettel, jutalomfalattal. Máris kaptál sok jó és használható tanácsot.


Még nem késő nevelni. Lehet, hogy lassan fog menni, de ne add fel!


Én úgy csináltam, hogy oldalra lendítettem a lábamat a kutya elé, mintha meg akarnám rúgni (de persze eszem ágában sem volt). A kutya visszahőkölt. Valahányszor elém akart kerülni, mindig odalendítettem a lábamat, míg végül rájött, mit akarok tőle. Amikor pedig szépen mellettem jött és nem húzott, akkor jöttek a dícséretek. Mindezt egyetlen ütés nélkül.

2010. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! A vesszőzéssel én sem értek egyet, én sosem bántom a kutyámat. Néha kap 1-2 szelid pofont.

Sétálásnál szoktatom én is magam mellé, és ha húz, akkor megállítom, és mondom neki, hogy nem szabad. Előfordult, hogy nagyon húzott, és nagyon fájt már a kezem, akkor a kesztyűmmel néha rácsaptam a hátára, de mikor észrevettem, hogy félni kezd a kesztyűtől, akkor abbahagytam.

Ezekszerint akkor nem késő, türelem kell hozzá (és szeretet, de abból nincs hiány, mert imádom:)). Köszönöm mégegyszer!

2010. febr. 4. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Javaslok neked egy nagyon-nagyon jó könyvet :) A címe: Kutyapszichológia írta: Jan Fennell. Énis ebből tanítom a kutyámat, és itt az oldalon még sokan mások. Nagyon jó, sőt mondhatni a legjobb kutyaneveléssel foglalkozó könyv amit valaha olvastam :) ***** itt elolvashatod, de boltban is csak 1900 forint. Tényleg olvasd el nagyon jó:) 16/L

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kutya elete vegeig tanul. sok turelem es szeretet. nah meg kaja:D ha valamit roszul csinal szoljal ra eross hangnemben hogy nem vagy fuj.
2010. febr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!