Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha odapofátla...

Mit lehet tenni, ha odapofátlankodik a pórázon lévő kutyámhoz egy póráz nélküli - mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés

A minap felhúzott egy gazdi. A semmiből odarohant egy nagy termetű kutya, hátulról jött és fellökte az enyémet. Játszani akart az enyémmel, ott ugrált és körözött pár méterre tőlünk. Az én kutyám valamivel kisebb nála, ő nem akart játszani, láttam rajta, hogy Ő támadásnak vélte a lerohanást (máskor is rohant oda hozzánk nagyobb kutya, de azok nem ilyen bunkón, hogy kapásból felborítják és nem is volt sose baj). Namármost az enyém egyre idegesebb lett, kiugrott mellőlem és ráugatott, borzolt, a másik kutya nem vette az adást, tovább bohóckodott, gazdi valahol 30 méterre kiabált, kutya nem nagyon figyelt rá, egyszer elindult a hang irányába aztán jött vissza... Én rászóltam az enyémre, hogy "hagyd", el is indultunk tovább de a másik kutya megint jött, enyém megint ráugatott.


Szóltam a másik gazdinak, hogy légyszíves hívja vissza a kutyáját, mondott is rá valami szokásos hülyeséget, nem is ez a lényeg.


A kutyám erősen tanulási fázisban van, most tanuljuk a többi kutya figyelmen kívül hagyását(hehe...), szemkontaktust közben,egész ügyesen haladt, úgyhogy baromi boldog vagyok hogy most közben így elveszítette a fejét...


Én végig nyugodt maradtam egyébként, én értettem, hogy a másik csak játszani akar, csak bunkó volt a belépője. De az enyémet képtelen voltam lecsillapítani. Végül a másik gazdi beért minket úgyhogy én meg elindultam az ellenkező irányba, kutyámra meg rá se néztem/nem szóltam hozzá, nehogy azt vegye le, hogy örülök ennek a viselkedésnek :/

Szerintetek ilyenkor mi a helyes hozzáállás? Ha visszahúzom a közelembe, akkor a pórázfeszüléstől/rántástól lesz még idegesebb, ha rákiabálok, szintén, ha meg hagyom őrjöngeni akkor nem vagyok elég határozott... Ördögi kör. Nem hinném, hogy engem akart védeni, sokkal inkább félreértette a másik kutya szándékait :/ (Egyébként nem vagyok beszari, se hisztis éles helyzetben, zavartam már le róla más kutyát mikor nekitámadt és harapni kezdte...)


Légyszi írjátok meg, ti mit csinálnátok a helyemben, ha legközelebb ilyen történik? Befogadott, volt kóbor kutyáról van szó. Rendszeresen viszem kutyafuttatóba normális kutyák közé, szóval tud ő kutyázni és szeret is!


Ja igen, az eset után összetalálkoztam egy kutyás ismerősömmel és kicsit összekaptak a kutyáink (nem az enyém, a másik kezdte), fél percig hisztiztek, lenyugtattuk őket és együtt sétáltunk hazáig. Mint kiderült ők is találkoztak a póráz nélküli kutyával és az ő kutyáját is felidegesítette azért voltak ilyen ingerültek mindketten :/



2015. jan. 5. 23:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Hát, ez igy szokott lenni, mindig a más kutyája a bunkó nem az enyém.
2015. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Jajj, de nagyot szóltál... Nem okoskodásra vagyok kíváncsi, a kérdésre válaszolj ha már írsz, légy szíves.


Az én kutyám is szokott bunkó lenni, nem tagadom, de szerintem te se örülnél neki, ha egy ember úgy mutatkozna be, hogy barátilag hirtelen hátba rúg....

2015. jan. 6. 00:07
 3/20 anonim ***** válasza:
24%

Sokan nem akarják megérteni, hogy a kutya nyakán a póráz csak feszültséget épit ki. Ha a te kutyád is megtanulja a póráz nélküli rohangálást, hancúrozást, kitudja magát tombolni a többi kutyával. De ekkor már kutya-baráti alapon. Nem fog egy szabadon ugráló ebet támadónak tekinteni amely ellen védekeznie kell.

Azok a gazdik akik ismerik a kutya világát, elengedik a pórázrol ha egy idegen kutya poráz nélkül jelenik meg, mert fel akarja szabaditani lelkileg a jószágot, ami által a találkozás szabadabb és örömteljes lessz. Az ilyen kutyák még meg sem ugassák egymást.

Cirkuszi jeleneteket idomitani meg ne menj az utcára, mert az nyilvános hely ahol más is megjelenhet az övével, és nem modhatod neki, hogy te idomitod a tied, menjen másfelé.

1-es voltam.

2015. jan. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Na azért a pofátlanságnak is van határa... És ne irkálj már baromságokat.


1. A póráz közterületen KÖTELEZŐ. PONT. Sokan nem akarják megérteni, pedig az! Tökmindegy, hogy a kutyáknak tetszik-e.

2. ÉN engedjem el a saját kutyámat, csak mert valakinek hirtelen ott terem a kutyája, ezt te se gondolhatod komolyan :D Persze, hadd legyen verekedés, hiszen az enyém már úgyis felhúzta magát.

3. Pofátlanság engedély nélkül odaengedni pórázos kutyára póráz nélkülit.

4. "Cirkuszi jeleneteket idomitani meg ne menj az utcára, mert az nyilvános hely ahol más is megjelenhet az övével, és nem modhatod neki, hogy te idomitod a tied, menjen másfelé.

1-es voltam."

Na most meg tényleg menj a jó büdös francba!! Barom.

2015. jan. 6. 01:17
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Hát sajnos a bunkók országában élünk, és divat magasról tenni a szabályokra, törvényre. Igen, közterületen kötelező a póráz.
2015. jan. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Én ilyenkor simán elzavarom vagy elkapom a másik kutyát, ha gazdi nagyon töketlen. Mármint nyilván nem rögtön, először csak látványosan szoktam jelezni, hogy ez nem buli, aztán ha kedves gazdi nem reagál, akkor vagy megfogom és leszállítom neki a kutyáját, vagy tovább megyek, és ha jön utánunk a másik kutya, elzavarom, mintha kóbor kutya lenne. Majd ha neki nem tetszik a helyzet, megneveli a kutyáját.

És elsősorban nem azért csinálom így, mert olyan baromira zavar, hanem hogy a kutya lássa, hogy intézkedek.

2015. jan. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem akumi válasza lesz neked a legmegfelelőbb.


Én is jártam már hasonlóképpen a kutyámmal, pedig nem is volt pórázon.


Vannak erőszakosan ismerkedő - többnyire - kölyök,növendék kutyák akik gazdái egyszerűen nem tiltják ezt a fajta viselkedést, főleg akkor nem, ha az ismerős kutyák is ilyenek és ezt könyvelik el normális viselkedésnek.


Az én kutyám nem díjazza az ugra-bugra, erőszakosan nyomuló nyikhajokat, egyszerűen kitérni igyekszik, ha nem megy akkor ráugat többször. Nekem is mondta már egy "tanult" kutyás hogy kapdossam föl én az enyémet, mert az övé csak játszani óhajt és az enyém antiszociális mert nem érti.....


Bakker mit szólna valaki ha a 3 kilós kutyáján gyalogolna oda-vissza egy 15-20 kilós staffi aki csak "jáccani" óhajt????


Tisztelt gazdik,tessék tudomásul venni, hogy vannak kutyák akik bár nagyon jól neveltek, tudnak viselkedni, de nem díjazzák az erőszakos vehemenciát és ettől még bizony nem ő az idegbeteg!

2015. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan így érez az én kutyám is, mint a tied, Kérdező, nálunk is lakik egy ilyen szeleburdi, nyomulós, de "kutyabeszédből" nem értő kutya. Csak csóri kutyám négy kiló, így aztán duplán nem veszi komolyan az az úthenger. Pedig őt direkt hagyom játszani, akivel szeretne, hagyom társaságban lebzselni, a legtöbb kutyával tök jófej, de ennek a kutyának a gazdájától mégis megkapom, hogy hülye méregzsák kutyám van, aki "nézd meg milyen kis morcos", csak mert nem szereti, ha eltiporja egy 25 kilós "kis kajla" kutya. És akkor mondja, hogy dehát csak játszik... A kutyám meg aznap oldalról néz befeszülve mindenkit, hogy ki lesz a következő.
2015. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
1-es egyáltalán nem értek veled egyet. Én is szoktam póráz nélkül menni a kutyámmal akár nagy tömegben is, mert egyrészt nem csatangol el, és első szóra ugrik ha el is engedem, másrészt ha találkozik egy idegen kutyával (és nincs nálam labda, mert akkor megszűnik a világ) összeszagolnak, és ha hívom már jön is tovább. De a kérdésben szereplő ebektől az enyém is frászt kap. Még odáig nem jutottunk el, hogy ő intézkedjen, mert általában elzavarom őket a 'csába. Szép meg jó dolog póráz nélkül grasszálni, sőt szerintem pórázzal nem lehet lefárasztani egy kutyát, mert előbb fáradok el én, minthogy az enyémnek csak a nyelvét meglássam, de annál cikibb nincs, mint amikor gazdi száz méterről üvöltözik a kutya után, aki láthatóan magasról tesz rá...
2015. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Én tökre nem görcsölnék azon, hogy a kutyám társasági életet is akar élni, ha egyébként nem sietős a dolog.

Ha meg sietős, akkor úgyis tovább megyünk. Az idegen meg majd lekopik.


A lényeg, hogy nem csak a másik kutya az idegesítő stresszfaktor. (Sőt, nem is a legnagyobb.) Ha a gazdi a póráz végén szintén bestresszel az idegen kutyától, akkor a tiéd egyszerre lesz két tűz között. Naná, hogy ő is ideges lesz! Gondolj csak bele: te nyugodt maradnál-e, ha a melóhelyen körülötted mindenki idegeskedik, ráadásul a főnöködre is rájön a hoppáré?

2015. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!