Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem pofátlanság?...

Csak szerintem pofátlanság? Német juhászokat így eladni?

Figyelt kérdés

Kifizettünk 25 ezer forintot egy német juhászért, azt mondták, hogy megkapta a féreghajtót, rá kb. 2 héttel el lett hozva, itt meg egy napról a másikra rosszul lett, egész nap feküdt..ezután láttuk, hogy férges a széklete.. Teljesen biztos, hogy nem itt szedte össze, mivel itt egyetlen állattal sem érintkezett, és lakásban volt.. Elvittük állatorvoshoz, aki adott neki féreghajtót (2 alkalom 10 ezer), már az első alkalom után csak úgy dőlt ki belőle a sok féreg..

Most meg kiderült, hogy fülatkája van.. Ez is plusz kiadás..

Nem bánjuk, hogy meglett a kiskutya, mert imádni való :) Azt viszont bánjuk, hogy attól az embertől vettük.

De belegondolva, mekkora szemétség, így eladni kiskutyát, azzal meghirdetve, hogy féregtelenítve van.. holott miután elhoztuk rá 2 nappal kidőlt a férgektől.

+ fülatka..

Gondolom milyen helyen tarthatta..



2015. jan. 7. 18:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem azzal van bajunk, hogy nincs tk-ve a kutyának. Kit érdekel? Sok válaszolónak van itt full keverék kutyája, nem az árát szeretjük a kutyának.

Viszont mikor látjátok már be végre, hogy a menhelyek tele vannak (kölykökkel is!), ha olcsó kutya kell akkor onnan hozz, ne adj pénzt egy állatkínzónak. A kérdező kutyájának testvérei is ha eddig nem keltek el, akkor vagy kidobják őket az utcára, erdőbe, bedobják a menhely udvarára vagy agyonütik őket. Aztán jön a következő alom, elvégre az előzőből is volt bevétel, és kezdődik minden előröl. Látod, ez még a féreghajtó árát is sajnálta a kicsiktől. Örülhet a kérdező, ha nem lesz diszpláziás vagy allergiás vagy epilepsziás a kutyája.

Sokan, mikor megbetegszik a kutya elcsapják a háztól. Mert nekik csak addig jó, amíg egészséges. Mit gondolsz, hány ilyen kutya jött szaporítótól? Ha pénzt adunk bele akkor tovább csinálják, újra és újra.

2015. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%

Abszolút keverék kutyám van, és állatmentő vagyok. A szaporítók es az azoktól vásárlók háborítanak fel, mert azzal, h szapi kutyát vesznek egy fajtából, azzal szembe is köpik azt a fajtát. Ha én imádok egy fajtát, és társat keresek 10+ évre, akkor nem az árat fogom nézni.

Egy tv vagy egy telefon ritkán van meg 100 alatt, holott ezeket gyakran cseréljük. De a sok ismtenbarma erre egy percig sem sajnálja a pénzt...

2015. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 19-es! A német juhászt úgy rontották el, hogy a guggoló, ponty hátú példányokat pároztatták egymással és ehhez asszisztáltak a bírók, tenyésztői szervezetek!!

Nem a törzskönyv miatt. Hogy nem lehet felfogni, hogy a törzskönyv a kutya származásáról ad információt!


A német juhász fajta sajnos lassan ott tart, hogy tk nélkül egészségesebb példányhoz jutsz bizonyos helyekről ... De ismerek olyat is, amelyikben semmi ösztön nincsen, alkalmatlan az őrző-védőre, nehezen motiválható, viszont nem lehet összeengedni kutyákkal, mert amint azok hátat fordítanak neki, lyukasra harapja őket ... De szép egyenes háta van és egészséges. De ez önmagában kevés a boldogsághoz.


Ha valakinek mégis bejött a zsákbamacska, az örüljön neki. Én nem kockáztatok. Nekem törzskönyves kutyám van, igaz, nem is német juhász. Szörnyű rájuk nézni ügetés közben, ahogy leér a seggük szinte ... Ez nem túltenyésztés, hanem egyszerűen rossz irányba haladtak a tenyésztéssel.

2015. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Pusisz ***** válasza:
0%

Kedves 23-as. Amit leírtál abban van igazság, de sokan lesz@rják a kutyát és csak a papír a fontos. Én úgy gondolom, ha valaki egy szaporítótól vesz kölyköt, azzal is megment egyet. Ha nem veszed meg Te, megveszi más, ha nem akkor elteszik láb alól, vagy sintértelep vár szerencsétlenre (és onnan hozom el)... :( Én kerestem állatmenhelyen is, de olyat akinek legalább látnám a szüleit (várhatóan milyen, mekkora lesz) kölyköt nem találtam. Két pici gyerkőc van a családban, nem vihettem egy nagytestű 1-2 éves kutyát akinek nem ismerem az előéletét. Mindet lehet nevelni, de ha kicsi korától veled van nem kérdés, hogy biztonságosabb, akkor is ha nincs törzskönyve.

Van egy bullmasztiffom is, 1 éves. Apja-anyja törzskönyves. Ő nem. Ivartalaníttattam. Ő is keverék...?

2015. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
87%

Egy kiskutyát megment. És az utána következőkből hányat ítél halálra? Nekem nem lenne tiszta a lelkiismeretem, ha egy ilyen dologhoz asszisztálnék.

Nem kötelező kutyát tartani. Ha csak azért kell, hogy a gyerek megtanuljon állatokkal bánni, arra a hörcsög is jó. Azt is lehet szeretni, tanítani.

2015. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 bollocks ***** válasza:
75%
Pusisz, azzal, ha pénzt adsz a szaporítónak, azzal keresletet teremtesz a pénzért gyártott keverékekre, vagyis fenntartod azt az állatkínzó ipart.
2015. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Pusisz ***** válasza:
9%

Lehet benne valami, generálja ez magát... De a kölykök megszülettek, ha vettem, ha nem. A szaporítás, mint olyan elítélendő, ez tény. Nekem azzal van bajom, amikor a nagyon okos állatbarátoknak addig számít egy állat, míg van TK-e, a többi szemét, hulladék.. Én szeretem a "keverékemet". Megtanulta az alap dolgokat, nincs vele semmi bajom, egészséges szép állat.

A tenyésztett ebek maradjanak kiállításra, vagy munkára, hisz ezek szerint felülmúlnak mindent az örökített gének szűrésével... ezáltal tökéletesek lesznek. Lásd a fenti linkemet a németjuhászról...

Úgy érzem ez is elment az üzlet felé és már rég nem az állat a fontos. A tenyésztőktől elveszik a piacot a szaporítók... akik meg ész nélkül fedeztetnek. :(

Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

2015. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%

Több száz kutyafajta van, mindet nem rontották még el.

Semmi baj nincs a keverékekkel és a keveréket tartó gazdákkal, nekem is ilyen kutyám van. Szerintem nagyobb baj az az ember, aki azt akarja mondani a kutyájára, hogy fajtatiszta, de az árát nem akarja megfizetni. Hanem helyette ilyen mocskokat támogat. Mikor lehetne menhelyről kutyája, fajtajellegű vagy full keverék, és akkor is megment egyet. De ha valakinek egy adott fajta az álma, akkor gyűjtsön rá, hogy igazoltan olyan kutyája legyen. Mind kutya, szeretethető, érző lény, egyik oldalnak sem kell lenéznie a másikat.(Értem ezalatt azokat, akik megszólnak, mert 100e-ret adsz a kutyádért és nem 25e-ret, vagy nem hozol menhelyeset. Meg a törzskönyves gazdájának sem a keveréket.) Persze, bunkó emberek mindig vannak, vannak csalók és pénzéhesek, de néhány miatt nem szabad elítélni egy egész csoportot.

2015. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 bollocks ***** válasza:
76%
Nem tapasztaltam gyk-n, hogy bárki leszólta volna a keverékeket, mint valahol említettem, nekem is olyan van. Azokat szólják/szóljuk le, aki a 25000 forintért vásárolt szaporított nj-ról álltja, hogy az fajtatiszta, és közben felháborodik azon, ha valaki elmondja neki, hogy állatkínzókat támogat. Meg csodálkozik, hogy egy tk-s alom ára elmegy az orvosi kezelésekre.
2015. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%

"Én úgy gondolom, ha valaki egy szaporítótól vesz kölyköt, azzal is megment egyet."

Rosszul gondolod, mert ilyen hozzáállás mellett egy véget nem érő folyamatot generálunk. Ha a kutyákat nem tudná eladni, akkor nem csináltatná meg őket. Ha véletlen az alom, ami elfordul (persze nem mentség), akkor adja őket ingyen! Vagy: kérje el az oltás és a párszáz forintos féreghajtás árát. Ha valaki valamiért pénzt kér és kap, hülye lesz abbahagyni, hiszen annyi az egész, hogy összeenged két kutyát, néha kimegy a sufniba rájuk nézni, aztán 6 kölyökből lesz százötvenezres bevétele, ha nem több.

2015. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!