Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez sima kötődés, vagy inkább...

Ez sima kötődés, vagy inkább szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

8 éves a kutyám, és a dolog nem új keletű, csak megfogalmazódott bennem a kérdés.

Szóval simán itthon lehet őt hagyni, nyugodtan van, nem ugat, nem rombol. De tudom, hogy nagyon kötődik hozzám, póráz nélkül sétálunk, mert 10-15 méternél messzebb soha nem menne el tőlem. Ha egy pillanatra eltűnök a szeme elől, akkor már jön is vissza, hogy megnézze hová tűntem.

Kutyakozmetikusnál mindig ott vagyok vele, akkor nyugodtan tűri, de a múltkor kimentem pár percre, és akkor folyamatosan az ajtó leste, hogy mikor jövök vissza.

Ismétlem, semmi gond nincs, ha egyedül hagyjuk otthon (a szomszédoktól néha megkérdezem, hogy nem szokott e ugatni, mondták, hogy még soha nem hallották) csak egyébként meg azt látom, hogy nagyon kötődik hozzám, és nem szereti, ha távol vagyunk egymástól olyan helyzetben, ahol amúgy kettesben vagyunk.


2015. jan. 18. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem rombol, nem ugat, nem hisztizik, akkor szerintem csak sima kötődés.
2015. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem látod rajta a pánik jeleit pl amikor eltűnsz a szeme elől séta közben, vagy amikor haza érsz, nem totál kétségbeesetten rohan hozzád, ilyen "hol a francban voltál eddig" kifejezéssel, akkor simán kötődik. :)
2015. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A saját területen történő stressz, akár hiszti szeparációs szorongás. De ha mindez idegen helyen történik, az egyszerűen egészséges kötődés.
2015. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Így ennyiből nem hangzik károsnak, de persze fene tudja, látni kéne.
2015. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!