Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya szoba kutyának...

Nagytestű kutya szoba kutyának? : )

Figyelt kérdés
Gondolkodtam rajta hogy behozom a házba a kiskutyánkat aki egyébként kanári szigeteki. Mennyire kivitelezhető ez? Azért gondoltam erre mert a kint lévő kutyával nem nagyon jön ki és egyébként is nagyon igényli a törődést ( persze minden kutya de ő kiváltképp ) Meglennének a napi sétái és a játékok stb. De nem tenne tönkre mindent a házba? és hogyan kellene jó szoba kutyát csinálni belőle annak ellenére hogy nagytestű.
2015. jan. 19. 22:28
 1/7 hella22 válasza:
49%
Szerintem beviheted szobakutyinak :-). Ha esetleg azon kapod eszre,hogy megrongal valamit csapj a fenekere egy kicsit es szolj ra erelyesen,hogy ezt megpedig nem szabad! :-) Ilyen esetben ha errol tobbet akarsz olvasni,nezz korul az interneten,az ilyen temakkal foglalkozo oldalakon! :-)
2015. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem méretfüggő, hogy lakáskutya-e az illető vagy sem. Szoktatás kérdése. Volt ismerősöm, aki 2 kanári-szigeteki kannal aludt egy ágyban.

Eddig milyen módon foglalkoztál vele? Oké, hogy az udvaron él, de vannak szabályok, amiket be kell tartania? Le van rendesen mozgatva? Az alapengedelmességgel tisztában van?

A kint lévő kutyával mi az, hogy "nem jön ki"? Verekednek? Mert ha igen, és a kanári-szigeteki (aki amúgy nem egy palotapincsi) bekerül a főnökék mellé a lakásba, akkor készülj fel rá, hogy az egója az ötszörösére dagad, és az első adandó alkalommal lerendezi a rég húzódó konfliktusokat, ha hagyod.

2015. jan. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi akadálya nincs, ha mellette megvan a megfelelő foglalkozás! Hogy kell szobakutyává tenni?? Sehogy.. úgy értem, nem igényel különösebben semmilyen tennivalót. Ha valamit romolna, ugyanúgy rá kell szólni, mintha kint tenné ugyanazt, stb..


De mi az, hogy a kinti kutyával nem jön ki? Miért vittétek oda, hogyha a másik kutyátok nem jön ki a kutyákkal? Vagy foglalkozva csak a kanári szigetekivel van, a másik meg csak ül kint???

2015. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem egy kutyánk van és nem gondoltuk volna hogy nem fognak kijönni még kiskutya 11 hetes. Persze ez az idővel változhat de most egyelőre csak morog a kicsire..
2015. jan. 20. 22:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindegyik kutyával van foglalkozva!
2015. jan. 20. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem nincs két azonos nemű.


Leginkább kan kutyáknál az ivartalanítás sem segít,hatalmi harcok lesznek.Oké még 11 hetes a kutyus,de ahogy nő,kamaszodik majd feszegeti a határokat a meglévő kutyáknál is.Ami könnyen verekedésbe fog át menni.

2015. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mostani kérdés, de hátha segítek. Nekem Cane Corso szobakutyám van :) Bár mi panelban kezdtük, 4 hónapos volt mikor átköltöztünk kertesbe, de jobb is volt így, megtanulta a szabályokat. Sose rágott meg semmit, hamar szobatiszta lett, külön kanapéja van, most is elvonult aludni :)
2016. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!