Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakasban a hosszu vagy rovid...

Lakasban a hosszu vagy rovid szoru kutyanak hullik jobban a szore?

Figyelt kérdés
Kistestu kutyakrol van szo. Ha tudtok, legyszives ajanljatok fajtakat!
2015. jan. 21. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk bolognesünk van (ugye elméletileg hosszú szőrű lenne, de mi 1,5-2 cm-re szoktuk hagyni a szőrét. Szinte egyáltalán nem hullik a szőre. Nem úgy, mint pl. a chiwawa fajtának, amelyik ha megrázza magát száll a szőre összevissza. Hosszabb szőrű kutyát keress, azoknak kevésbé hullik.

Én a bolognest nagyon jó szívvel ajánlom, igazi családi kedvenc, nyugodt, jó jelző kutya. Nálunk családtag :-)


[link]

2015. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk amstaffunk meg csivavánk van, mindkettőnek rettenetesen hullik. Régebben tacsink volt, neki is nagyon hullott.
2015. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonoom szepen!!! :)
2015. jan. 21. 16:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Yorki,Bichon Frise,Bolognese,Havanese,Shi-zu,Uszkár nekik egyáltalán nem hullik,max annyira mint egy egészséges ember haja.De őszintén én több hajat találok mint kutyaszőrt (B.Frise és Havanese gazdi vagyok)


A rövid szőrűeknek eléggé hullik és mopszos ismerősöm szerint,hiába a porszívózás,takarítás napi szinten, nem használ.Érdekes,de ő nyáron lenyírja a mopsz szőrét azt mondta akkor kb 1-2 hónapig kevesebb a szőr,de utána ismét szőr özön van.



Kicsit elszontyolodtam,mert szeretnék majd rövid szőrű kutyát.Csak a takarítás miatt aggódok.Hiszen akik mind rövid szőrűt tartanak mondják mennyit takarítanak,porszívóznak és mondom,hogy nálunk heti 2 porszívózás,felmosás van plusz konyha,előszobát én úgy 1-2 naponta felseprem mivel ott járkálunk cipővel,meg a konyhában mindig történés van.


Én nő létemre utálok takarítani.Ez is elég.Munka,kutyák mellett és még párkapcsolatom,meg gyerekem sincsen.


Szóval gondold meg :)


Viszont ápolás szempontjából jobb a rövid szőrű eb,mert őket évente elég kb 3x megfürdetni,ha saras lemosod vízzel át törlöd száraz törcsivel és kész is.


Hosszú szőrű fajtákat min. 2 naponta alaposan át kell fésülni.Saras időben többször lezuhanyoztatni a lábukat hasukat majd hajszárítóval megszárítani,persze ha nem akarod,hogy vizesen oda feküdjenek a kanapéra/ ágyra.

Akkor egy parki séta után kötelező a fésülés,mert fél park megtalálható benne :D


Szóval a hosszú és rövid szőrűeknek is van előnye és hátránya.A lényeg hozzád melyik áll közelebb :)

2015. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrűből lehet rövid szőrűt csinálni kutyakozmetikussal, és akkor semmi szükség két naponta fésülni :-) Valóban igazad van egyébként. Nálunk is sokkal több hajszál van a földön, mint kutyaszőr :-)
2015. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Wow, koszi!!!! :)
2015. jan. 22. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!