Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy jámbor kutya...

Szerintetek egy jámbor kutya megvédené a gazdáját éles helyzetben?

Figyelt kérdés
Tehát például egy husky aki soha egy embert sem ugatott meg és nagyon szelíd bárki megsimogathatja stb... ha mondjuk a gazdájával sétálna egy utcán és megtámadnák a gazdáját megvédené vagy végignézné hogy megverik?
2015. jan. 22. 21:55
 1/4 anonim válasza:
23%
Szerintem megvédene.Nekem is van kutyám és érzem, hogy szeret fontos vagyok neki. A te kutyád is biztosan érzi és tudja,hogy te is szereted.Na most ha megtámadnak nem fogja hagyni,hogy bántsanak,de ez csak az én személyes véleménye.
2015. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem nézné végig higgadtan, de hogy konkrétan oda merne-e állni, az más kérdés. A kutya önbizalmán múlik, meg hogy tart-e az emberektől, vagy attól, hogy embert támadjon (nem a következmények miatt, csak ugye a genetika, bennük van, hogy embert bántani rossz). Ha nem merne aktívan segíteni, akkor is a legtöbbje azért tisztes távolból támogat ordítással meg odakapkodással, csipkedéssel. Ha fél az emberektől, akkor az is megeshet, hogy inkább elszalad. Sok tényező játszik közre ebben, de az pont nem, hogy mennyire nyugis a kutya.
2015. jan. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És hogy konkrét példákat hozzak: az öreg keverékem nagyon nyugodt kutya, és világéletében tartott az emberektől (eleinte rettegett, most meg már csak nem szereti, ha csesztetik), de amikor még javában félős korában fakarddal verekedtem ismerőssel, akkor azért majdnem odacsípett neki, pedig ő is érezte, hogy csak poén, meg félig-meddig játékból csinálta, de azért biztos ami biztos ott körözött körülöttünk ugatva, és jött egyre közelebb, aztán a végén ki kellett kötnöm, nehogy nagyon belemerüljön, de megdicsértem érte, mert a szándékot nagyon értékeltem :)

Amikor gázos német juhásszal dolgoztam, és elkezdte rágcsálni a karomat, akkor is felállt és jött volna segíteni, pedig kutyákkal soha nem volt vitája, és a soha alatt tényleg azt értem, hogy soha, őt se akarták bántani, és bele se keveredett semmiféle balhéba. De amikor engem kellett védeni, nem gondolkodott, hogy segítsen-e.

Amikor meg elkezdett magyarázni nekem egy elmebeteg bringás az esti kutyasétán, ő is, meg a kicsi is (aki válogatás nélkül imád minden embert) szó nélkül beálltak mellém két oldalra, hogy ha gáz van, akkor azért ott legyenek. A falka védelme minden másnál előrébb való, és ki-ki képességei szerint részt vesz benne. Akinek csak hanggal megy, az azzal, aki odamegy és eltöri valakinek a karját, az meg úgy.

2015. jan. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha máshogy nem "blöffel" egészen biztos (odamegy ugat, vicsorog, morog), ha ez nem elég, akkor a támadónak baj van a fejével, és kiderül. hogy harapni is mer-e a kutyád.

Saját tapasztalat:

Egy (nagyon) nagy testű (csak ösztönösen) személyvédő kutya gazdája kezet nyújtott. A kutya az én kezemet elkapta (finoman) és visszaült. Pár másodperc múlva elengedett. (A kutya erre nem volt tanítva) A gazda azóta kutyás őr lett...

Az én kutyám "nemszeretem" helyzetben "csak" őrjöng, de eddig az is elég volt (egyszer rendőrrel szemben, az meg ciki, de jól csinálta)

2015. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!