Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt bír ki otthon...

Vixxi kérdése:

Mennyi időt bír ki otthon egyedül hagyva egy kutyus? Jól érezné magát egy francia bulldog egy 40 m2es lakásban? Mennyi idő alatt tanulja meg általában ez a fajta a szobatisztaságot? Átlag mennyi mozgásra van szüksége egy nap?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék kutyust venni,évek óta tervezgetjük párommal. Én napi 8 órát dolgozom.Nála változó. 40 m2es kis lakásban élünk. Valójában a nagytestű kutyákat kedveljük, de félek hiába álmodozom egy labradorról vagy dobermannról,valószínű nem éreznék ilyen kis helyen jól magukat s a jelenlegi iőbeosztásunk mellett nem tudnánk ezeket a fajtákat eléggé lemozgatni. Éppen ezért egy kisebb fajtán gondolkozunk.

A francia bulldog nagyon szimpatikus mindkettőnknek.

Kérlek, akinek van tapasztalata ezzel a fajtával írjon.

Illetve tapasztalt gazdik, ti is írjatok kérlek, hogy egyáltalán ajánlanátok e ilyen időbeosztás mellett egy kutya tartását, vagy egyenlőre várjunk még, amíg alkalmasabbak lesznek a körülmények?

Köszi előre is



2015. jan. 24. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy beteges fajta. Ritka olyan tenyésztőt kifogni, akinél nem lesz beteg a kiskutya. Ismerősöm tenyésztőtől, törzskönyvvel, garanciával vette, de a kutyus sajnos allergiás.

Kölyökként 2 óránként le kell vinnetek, felnőttként pedig napi 3x. Ha reggel, mielőtt magára hagyjátok, leviszitek sétálni, nem lesz gond, ellesz otthon. Az egyedülléthez viszont fokozatosan szoktatni kell!

Ha nem akartok kölyköt, próbálkozzatok a fajtamentésnél, hátha van olyan kutyus náluk, aki megtetszik majd nektek!

2015. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi 50 négyzetméteren élünk egy 20 meg egy 24 kilós kutyával, német juhász keverék és pitbull keverék. Egy sarok kell nekik, ahol el tudnak feküdni, meg egy tenyérnyi hely a vizestálnak, és kész. Szóval a kutya mérete az ésszerűség keretein belül tökmindegy.

A mozgásigény meg nem méretfüggő, van egy csomó hiperaktív kistermetű kutya. Egyébként találkoztam már hiperaktív francia bulldoggal is, szóval a megfelelő egyed kiválasztása is legalább annyira fontos, minthogy a megfelelő fajtát nézzétek ki.


Én azt mondanám, hogy ilyen időbeosztással ne kölyköt vegyetek, hanem fogadjatok örökbe felnőtt kutyát, náluk már nem olyan gáz, ha egyedül kell hagyni őket, meg nem igényelnek folyamatos foglalkozást. Gondolom, nektek se lenne buli hónapokig azt játszani, hogy hullafáradtan hazaesel melóból, és aztán még állj neki takarítani, amit a kutya 9-10 óra alatt pisilt-kakilt és esetleg még szét is hordott a lakásban, és még ezek után játssz is vele önfeledten estig.

2015. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Természetesen munka előtt és után is elvinném a kutyust sétáltatni, illetve szabadnapokon sokkal több időm lenne rá. Mi mindenképp kölyök kutyust szeretnénk és természetesen menhelyeken is nézelődünk. Sajnos én is halottam, hogy a francia bulldog beteges fajta, bár ma már sajnos rengeteg kutyusról hallani, hogy allergiás, nem csak ennél a fajtánál, tudom, hogy nála kifejezetten sok ebbetegség előfordulhat.

Viszont mint említettem ezen a fajtán kívül még a dobi és a labrador tetszik nagyon, de félek, hogy nem éreznék jól magukat ekkora lakásban.

Második hozzászól: Neked naponta mennyi időd telik effektíve sétáltatással, a kuyák lemozgatásával?

Szerinted egy labrador nem bolondulna meg egy ilyen kis helyen? Ne érts félre nem kötekedni szeretnék, csak tényleg körbe akarom járni a kérdést


Amikor hozzánk kerülne a kölyök kutyus, kivennék szabit, majd párom is, hogy eleinte több időt tölthessünk vele.

2015. jan. 24. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Napi három séta a minimum (két pisi-kaki meg egy hosszabb, tartalmasabb), csak mondom, hogy úgy készülj :) Hacsak nem akarod tönkrevágni idő előtt a kutyád húgyhólyagját, a komfortérzetéről nem is beszélve. Kistermetű kutyákat sokszor sűrűbben is le kell vinni, mert nem tudják annyi ideig tartogatni, velük én 4 sétára készülnék, aztán vagy kelleni fog, vagy elég a három, majd elválik.

Okosan kell sétáltatni, és akkor kevesebb idő is elég. Napi 20-30 perc aktív feladatozós labdázás, tanítás a hosszú séta közben, meg este negyed óra klikkerezés kb. elég, hogy a pitem kellemesen elfáradjon, pedig ő elég aktív (a másik idősebb, neki elég a sétálgatás meg a klikkerezés), bár nyilván tudna még menni, szokott is, ez csak a minimum, amire szüksége van.

Erre ha kölyköt akarsz, akkor majd akkor számíthatsz, ha a kutya megvan legalább két éves, addig ugye kölyök meg kamasz, és pörög, mint a mérgezett egér, napi 2-3 óra aktív kutyával foglalkozás alatt nemigen úszod meg a dolgot. Mindig azt mondom, hogy akinek nincs ideje, az ne vegyen kölyköt, mert annak nem lesz elég az, ha reggel meg este ráérsz fél órát vele foglalkozni. Unatkozni fog, és ha elkezdi magát szórakoztatni, az neked tutira nem fog tetszeni. Egy idősebb, 5-6 éves nyugis kutya simán elvan ennyivel, akármilyen fajta. Labit is tartanak egy csomóan lakásban, és otthon nem rohangál, nyilván, 70 négyzetméter is kevés neki ahhoz, hogy ott mozgasd le (mert ugye magát sehol nem mozgatja le, a kertben sem, szemben a tévhitekkel). Ha nincs otthon senki, alszik, mint minden rendes kutya, ha meg otthon vagytok, de nem foglalkoztok vele, akkor vagy szintén alszik, vagy elvan magában azzal, hogy titeket figyel. Feltéve, hogy rendesen van nevelve.

Mennyi szabit tudtok kivenni? Hazaviszitek a kölyköt mondjuk 8 hetes korában, majd 4-5 hónaposan elkezd rendesen szobatiszta lenni napi több séta mellett, de mire 8-10 órát kibír napközben is, az még több idő. Legalábbis ez az átlag; van, hogy gyorsabban sikerül, van, hogy lassabban, sok dologtól függ, és nem mindet tudjátok befolyásolni. Szóval fogtok vele szívni, akárhogy tervezitek is.

2015. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem olyan napi 1-2 óra, amit célzottan a kutyákkal töltök (úgy, hogy hétvégenként fél napot kint lógunk kutyasulin, ott bandázik, labdázik, tanul, tömegközlekedik, szóval az elég tömény program), de a kicsinek eleinte több kellett, pedig ő egy éves volt, amikor hazahoztam. Meg hát ugye eleinte egész nap ment a nevelés, ezt ne csináld, azt ne csináld... Úgy két éves korára nyugodott meg és vette fel a ritmust, ez úgy nagyjából megfelel az átlagnak. Most már ha olyanom van, ki is hagyhatok egy-két napot, ha beteg vagyok vagy ilyesmi, azt is túléli látványos problémák nélkül, bár azért itthon akkor is igyekszem foglalkozni vele, előszedem a klikkert, vagy labdázunk-feladatozunk a kertben (bent ugye nincs hely :D).
2015. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Páromnak van fr. bulldogja, ha otthon van egyedül alszik, de néha elfoglalja magát, megrágta már a szék lábát, a karácsonyfát, azon a díszeket (akkor csillámporosat kakált), nem egy dinamikus alkat szokott futkosni, de inkább dögklik egész nap ha itthon is vagyunk, az egész kutyát úgy lehetne jellemezni, hogy olyan semmilyen, mintha nem is kutya lenne, szeret bújni de fingit megállás nélkül, és horkol, és iszonyat beteges, gondold át. Napi két séta bőven elég neki.
2015. jan. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg csak napi kétszer pisilni, ha akkora hólyagod van, mint egy francia bulldognak, aztán beszéljük újra ezt a napi két séta elég dolgot :)
2015. jan. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a napi két óra olyan 1-2 órás, és köztük van egy 10 perces pisiszünet, akkor tényleg kibírja :)
2015. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, ha csak ez számít, akkor tényleg elég. De komfortérzet is van ám a világon, rohadtul kellemetlen minden napot teli hólyaggal átvészelni. Arról nem is beszélve, hogy nem egészséges terhelés a húgyhólyagnak, meg fél napokat pang odabent a pisi, minden kis húgyúti fertőzés le fogja dönteni a lábáról ilyen hozzáállással. Tessék már kicsit a kutya érdekeit is figyelembe venni, ne az legyen az egyetlen szempont, hogy kell-e utána takarítani.
2015. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, illetve pardon, amit most mondasz, az már három. Az tényleg oké. De akkor meg számolni tanulj meg :D
2015. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!