Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy Labradort ki...

Szerintetek egy Labradort ki lehet hozni 60ezerből?

Figyelt kérdés
Mondjuk hogy ingyen van a kutya,akkor még mennyit kéne rászánni oltásokkal,törzskönyvvel,táppal,tállal,minden alapfelszereléssel együtt úgy durván?
2015. jan. 26. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ingyen van a kutya, akkor törzskönyvvel ne számolj.
2015. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem ingyen,arra céloztam hogy a kutya árát nem kell beleszámolni
2015. jan. 26. 21:17
 3/15 anonim ***** válasza:

Törzskönyvet azt a tenyésztők adnak a kutyával együtt, csak úgy lehet szerezni.

Oltások, nem emlékszem, minden állatorvosnál változó.

Táp, mondjuk Brit premium -> 15kg 7000-8000Ft

2 tál -> 2500 és 900Ft

Nyakörv -> 2000Ft

Póráz -> 2000Ft

(Hám -> 2000-3000Ft)

Sampon -> 2500Ft

Kefe -> 1000Ft

Fekhely -> Benti fekhely 5000Ft felett, kutyaház -> 10000Ft felett


Kb. ennyi, plusz játékok -> legalább 5000Ft

Ez nagyon eltérő lehet, szóval ezt így nem igazán tudjuk neked megmondani. És később kell neki venni még dolgokat, szóval, 60 ezerből biztos nem jön ki. Amit most írtam, az is csak a gyenge kategóriában van... Mármint a jó fajtájú cuccok azok mind drágábbak. Meg nem árt vitaminokat, kozmetikai cuccokat is venni neki.

Eleve magát a kutyát se kapod meg 60-ért, egy labi 80-tól kezdődik.

Lehet most nagy hülyeséget írtam, de legalább ennyi kell a felszerelésekre. 60 ezer nem elég, szerintem kell legalább 100, és a későbbiekről ne is beszéljünk...

2015. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Az én labimra az elején elköltöttem 200-at, de Ő mindenben minőségit kap. (jól van, kajában talán nem, de a szüleim nem engedik hogy ilyen premiumokat, meg ilyeneket vegyünk, sajnos, csak az ilyen tesco-sokat engedik :/ )
2015. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából leginkább az oltásokra lennék kíváncsi amit kb 3hónapos koráig kell beadni
2015. jan. 26. 21:26
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor mire költöttél 200 ezret, ha tescos tápot kap?
2015. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodtam :D
2015. jan. 26. 21:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat 10 hetesen adta ide a tenyésztő, de ekkor már három oltása megvolt, törzskönyve folyamatban. Még egy kombináltat kellett beadatni, meg egy veszettségit. Kullancs-bolha és szúnyog ellen is vegyél valamit, nyakörv, cseppek vagy tabletta. Én brit prémiumtáppal etetem, jelenleg L-s juniort kap. Zöldkagylókivonatot is érdemes adni, ez ízületvédő. nyakörv,póráz minőségtől függ az áruk, etető és itatótál.

Hol fogod tartani? Benn fekhelyre, kinn kutyaházra lesz szükség, ez 20 ezernél kezdődik.

Érdemes még rágcsálnivalót venni,a kölykök imádnak rágcsálni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Panelba szeretném
2015. jan. 26. 21:43
 10/15 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló és kedves kérdező:

Lehet, Tesco-s tápot kap (de nagyrészt házi kosztot), de ki lett alakítva a helyük, mint pl. a házuk egy sátorban van, a házuk (ami alapból elég drága volt) szigetelve, és hogy ne szökjön el (mert ugrik vagy 3 métert, csoda hogy egyáltalán labrador...), raktunk középső kaput, és a kerítés mellett végig tele van téglával, mert imádott kölyökként ásni. És ez még a 200-at is átugrotta, mert ha így nézzük, ha ezt nem csináljuk meg, nem lehetett volna labradorunk.

Meg elkezdett "kimászni" a hátsó drótkerítésen, így betonkerítést kellett tennünk... Meg minőségi játékokat vettünk neki, és mindenből a legjobbat. Szállítóketrecet is csináltattunk, arra szintén ráment legalább 50 ezer.

De már összekeveredtem, és ez már elég rég volt, de nagyon meglepődtem, mikor kiderült a kutyám átmássza a két méteres drót kerítést. :) Mindegy is, a lényeg hogy nekünk sok ráment a kutyára!

2015. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!