Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miről látható, hogy a kutya...

Miről látható, hogy a kutya finnyás és nem beteg? Ti hogy fedeztétek ezt fel?

Figyelt kérdés

Én egyre inkább azt hiszem, hogy a párom kutyája finnyás. Pár hete eljátszotta, hogy nem evett semmit majdnem egy hétig, csak kézből. Semmi külső jele nem volt, hogy beteg lenne, semmi hasmenés,semmi hányás, székrekedés... minden oké volt, csak nem evett. Arra gondoltunk, hogy tápot váltottunk, és nem jön be neki. Arra is gondoltunk, hogy mivel elég ijedős, és a szomszédban sokat fúrtak, a hangok frusztrálják, és azért nem eszik. Néztem a fogait, semmi.Tapogattam a testét, semmi. Jutalomfalatot jóízűen ette.

Durván egy hét elteltével, mikor már muszály volt neki, elkezdett normális adagokat enni, majd visszaállt normálisra (a súlya teljesen normális, állatorvos szerint is).

Mostanában megint rákezdett erre a témára. Új a táp megint, ezt tervezzük véglegesíteni, van bele keverve a régijéből is egy kevés. Mióta ez a kaja van, megint játssza a finnyást. A jutalomfalatokért odavan, ha tányért lát a kezünkben szinte megőrül (ami miatt rendesen le is szoktam cseszni, mert utálom mikor szinte kiveszi a kezemből a tálat), ha zacskócsörgést hall, ugyancsak jön az eufória, és az "úristen, kapok valamit" effektus. A tápból annyit eszik, hogy ne haljon éhen.

Jól gondolom, hogy el lett kényeztetve a jutalomfalatokkal? Arra gondoltam, most egy ideig nem fog kapni, ha mégis akkor a tápot apránként mintha az lenne.

Nálatok is van ilyen helyzet? Én annak a híve vagyok, hogy ha éhes, eszik. Ha nem éhes nem eszik, vagy csak hisztizik. Mivel minden nap csak keveset eszik, így inkább csak hiszti.


2015. jan. 26. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Egyszerűen unja a kaját, próbáljátok változatosabban etetni. Miért kell neki mindig ugyanazt a tápot adni? A miénk sem akarta megenni mostanában a szokásos kajáját, adtunk neki nyers marhahúst (tatárbifszteknek vettük), csak úgy ugrált érte, jól is lakott rendesen! Szerintem kínzás a kutyáknak ez a tápmánia, ez az állateledel-gyártóknak nagy üzlet csak, azért hitetik el a gazdikkal, hogy az egyetlen üdvözítő megoldás. Az előző kutyánk 18 évet élt, és életében tápot nem látott, csak mindenféle húst egy kis rizzsel és némi zöldséggel.
2015. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Az első butaságot beszél, a kutyának nincs szüksége változatosságra, nem véletlenül ajánlják, hogyha tápot válasz, akkor fokozatosan tedd, mert különben hasmenése lesz.

Egyszerűen hülyének néz titeket. Tudja, hogy ha nem eszik akkor megijedtek, hogy jaj mi lesz a kis kutyuskával és a kedvében jártok. Egyféle, jóminőségű táp kell neki, naponta egyszer eléje rakjátok, ha nem eszi, 20 perc után elveszed, és várhat a következő etetésig. Hamar rájön, hogy felesleges szórakozni. Nem kell sajnálni, meg kézbőletetgetni.

2015. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az egész aggódás dolog a párom anyjától jön, de már ő is kezd rájönni, hogy hülyére veszi a kutya. Az elején én voltam a hülye szívtelen dög, aki kínozza a kutyát, mert el mertem venni előle a kaját fél óra elteltével...
2015. jan. 26. 21:49
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Miért váltotok néhány hetente tápot?

Ha a kutya jókedvű, élénk, semmi jele fájdalomnak, gyengeségnek, betegségnek, nem kell aggódni, nem kell kézből etetni. Leteszed naponta kétszer pár percre a tálat, aztán vagy kell, vagy nem kell. Jutalomfalatozni sem kell, mert akkor számít rá, hogy azt úgyis kap.


Nyilván van egy határ, ha utálja a kutya a tápot és később sem eszi szívesen, ki lehet próbálni másikat. De nem olyan rendszerben, hogy nem eszi egy hétig, aztán eszi szépen és akkor váltotok - miért?

2015. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem heti rendszerességgel váltjuk, egyszerűen elfogyott a régi, és épp nem kaptuk azt ami volt. Ennél megállunk ha a nagyságos úr hajlandó nekiállni megenni. Ha rajtam múlik nem pátyolgatjuk a kis lelki világát.
2015. jan. 26. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Fél az újtól,ennyi.

Az első meg szerintem nem mond hülyeséget, mert ha még mindig farkas lenne az a kutya mit enne? Egyik nap nyulat, másik nap kacsát, harmadnap fürjet, vagy halat, a hétvégére talán már van annyi ereje is, hogy elkapjon egy őzet is; és mindezek közben eszik füvet, bogyókat, gyümölcsöt... mi ez, ha nem változatosság?

2015. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jutifalatot, asztalról leesett kaját meg ilyeneket megeszik meg rápörög, akkor kutya baja. Ha betegség miatt étvágytalan, akkor a jutifalat se kell neki, meg max. ímmel-ámmal csúszik a lecsókolbász is.

Szóval véssétek az eszetekbe: valamilyen betegségre utal az étvágytalanság, ami azt jelenti, hogy a kutyát semmilyen kaja nem érdekli, vagy csak minimálisan magához képest. A finnyázás az, amikor megválogatja, hogy mi érdekli.

De amúgy amíg kap napközben nasikat minden ok nélkül, addig valószínűleg továbbra is finnyázni fog. Fejezzetek be mindenféle zabáltatást, egyedül a napi vacsorája legyen és kész.

2015. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

#2

Első vagyok. Azért kaphat hasmenést a kutya eleinte az új táptól, mert hozzá kell szoknia a szervezetének a benne lévő, teljesen felesleges adalékanyagokhoz. Színhússal ilyen probléma nincs.

2015. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
A probléma csak az, hogy senki sem kérdezett itt a színhúsról. A kérdező táppal eteti a kutyát, és nem úgy látszik a kérdésből mintha színhúsra akarna állni. Tápos etetésnél igenis nincs szükség változatosságra. Amúgy meg ne menjünk ebbe túlzottan bele, de te hol veszed a húst? Gondolom nem Géza bácsinál a farmon. Tudod mit nyomnak szerencsétlen állatokba, hogy tartják, és hogy vágják le őket? Szép példákat meg bárki tud mondani. Az én kutyám 13 éves, egész életében tápon nőtt fel, köszöni szépen mai napig csodásan van, és ugyanúgy zabálja a tápot mint az első napon.
2015. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6-os, de a farkasnak nincs is választási lehetősége kaja terén :D Azt eszik ami van és akkor, amikor teheti. Nem akkor amikor úgy dönt, hogy most előhúz egy nyulat a bokorból :)

Köszönöm a válaszokat, megerősítettétek a tippemet.

Anyósjelöltet igyekszem leállítani a zabáltatásról, mert ha rajtunk múlna nem lenne ilyen probléma.

2015. jan. 26. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!