Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktathatom őket?

Összeszoktathatom őket?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 12 hetes vizsla-dán dog keverék kutyust aki izgága, de nagyon barátságos, ő most a kazánházban illetve, amikor nincs fagy a kutyaházban tölti a napjait (amikor tudom, viszem ki az erdőre sétálni). A nővérem egy éves macskái viszont bent laknak a házban, de szegények ritkán vannak kiengedve a boxból, én amikor tudom, sutyiba kieresztem őket, hadd mozogjanak, de látszik rajtuk, hogy nem elég nekik. VISZONT, amikor bevittem a cicáknak "bemutatni" a kutyust egész jól fogadták. Arra gondoltam, hogy a nyárra igyekszem összeszoktatni őket, hogy kijöhessenek végre a szabadba.

Szerintetek sikerülhet? A nővérem most Bécsben szakács, úgyhogy csak anyám áll az ügy előtt, de ha a három jószág összebarátkozik, már nem lehet ellene kifogása.



2015. jan. 26. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

A kutyák és a macskák a legnagyobb békében élnek egymás mellett, ha a kutya még kölyökkorában találkozik macskával. A macskák is legfeljebb az első pár alkalommal fújják fel magukat, hamar megszokják a kutyust, ha látják, hogy nem bántja őket. Nagy szoktatás nem kell.

Milyen boxban vannak a macskák??? Ilyet még nem is hallottam. Macskát nem szokás ketrecben tartani!

2015. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy boxban vannak örökké a macskák? wtf?
2015. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kutyák és macskák összeszoktathatóak, csak idő kérdése.

Nálunk volt egy kb. 3 éves kandúr és tényleg uralkodó macska. Aztán hozzánk került egy szintén felnőtt (kidobott) rottweiler. Hát az első kb. 1 évben még egy napon sem lehetett őket említeni (a macska miatt, aki nagyon-nagyon ellenséges volt) de utána már amikor megszokták egymást már nem volt semmi gond.

2015. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Macskák boxban? Az állatvédőket nem hívták még rátok?


Amúgy minél korábban összeszoktatod őket, annál jobb. Pláne, ha maguktól is haverkodnának, ne várj ezzel sokáig, mert a kutya esetleg útközben rájöhet, hogy macskát kergetni jó dolog, és sokkal nehezebb dolgod lesz.

2015. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Itt a végeredmény:


[link]

2015. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kajálni meg fél órára játszani kiengedte őket a nővérem, amíg itthon volt, és anyámnak is ezt a rigmust hagyta meg, de ez nem normális. Amikor ide kerültek, azt mondogatta, hogy majd ha meleg lesz, kijöhetnek az udvarra, aztán meleg lett és azzal jött, hogy majd, ha ivartalanítva lesznek, akkor jöhetnek ki, már az is rég megvolt (amúgy mind 2 lány cica és a kutyám is kislány) most már az az indok, hogy "benti macskák".. De rájuk nézel, és az arcukon látszik, hogy ki akarnak a szobából jönni a szabadba.

Tesco-ban vett nekik amúgy valami szürke macska boxot, abban vannak... :/

A kutyám is csak akkor látja a házat belülről, ha beviszem a cicákhoz. Ha tudom, hogy ez lesz velük, lebeszéltem volna a nővérem barátnőjét arról, hogy neki adja a cicusokat.

2015. jan. 26. 23:26
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tesco-ban vett nekik amúgy valami szürke macska boxot, abban vannak."


De mikor?

Amire én gondolok az egy cica szállító.

Abban vannak a macskák mindig?

2015. jan. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lakásmacska meg a boxba zárt macska az rohadtul nem ugyanaz. Egy boxnál még a kísérleti macskáknak is nagyobb helyük van a laboratóriumokban. Elsorvadnak az unalomtól meg a mozgáshiánytól, tessék őket kiengedni a lakásba.
2015. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen.

Eddig akármit csináltam, kiengedtem őket, kijöttem velük az udvarra, én voltam a szemét dög, aki beleszól az ő (mmint a nővérem) dolgába. Pedig, hogy élvezték a macskák.

Most azért anyám engedékenyebb, és, bár nem ezzel a céllal fogadtam be a kutyust, ő is jó "indok" arra, hogy engedje, hogy kihozzam a macsekokat végre.

2015. jan. 26. 23:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Helyes :)
2015. jan. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!