Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves kutyát, aki nem az...

6 éves kutyát, aki nem az enyém, még elkezdhetek tanítgatni, és agilityzni vele?

Figyelt kérdés

Sajnos a kutyusom kb. fél éve elpusztult, kiskorától én neveltem. Hiányzik a kutyázás, de sajnos most anyagilag nem tudok megengedni a kutyát. Viszont van a szomszéd néninek két kutyája, eleven, vidám jószágok. 6 évesek, egy máltai és egy fehér spitz. A máltait még anyukám mentette meg az elaltatástól, majd ajándékozta a szomszéd néninek, akinek akkortájt pusztult el a kutyusa. Nekem van itthon egy csomó kiképző eszközöm. Van egy saját fél agility pályám is ( 8 ugró akadály, egy palánk, egy hinta, egy szlalom és két ilyen ikeás kúszó), amelyet apukám gyártott le neten talált szabványméretek alapján.


A kis máltaira gondoltam, és a néni meg is engedte. Nagyon tetszett már régen is, hogy ilyen energikus. De sosem tanítottam nem saját kutyát, ráadásul aki aki még idősebb is. A kérdésem, hogy szerintetek belevágják? És mennyire lesz nehéz? Persze nyilván nem lesz 1-2 hónap alatt kész a kutya, de idegölős lesz.

A kutyus amúgy szereti a hasát, és motiválható játékokkal is.


2015. jan. 29. 00:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah igen, az előző kutyámmal 5 évig agilityztünk, versenyekre is jártunk. Így van tapasztalatom az agility képzés terén, az elpusztult kutyusom is úgymond saját nevelés, neten olvasott könyvek, és videók alapján raktam össze, de volt edzőnk, aki segített és megmondtam, hogy jól csinálom vagy sem.
2015. jan. 29. 00:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit azt érzem az írásodból, hogy most te mindenáron egy kis versenyzőt akarsz faragni belőle. Mintha nem is annyira a kutya érdekelne, hanem a versenyzés. Az ember-kutya kapcsolatnak a versenyzés szerintem csak az egyik ága és sajnos inkább vadhajtásnak mondanám. Ugyanúgy, mint az embereknél nem is minden kutya szereti ezt. A spitzben egyébként nem látod a potenciált?


Amúgy ha jó eszű a kutya és szívesen is csinálja, akkor nincs gond, bár azért egy hat éves kutya már nem biztos, hogy annyira erre a nyüzsgésre vágyik. De azzal nem veszítesz te sem és a kutya sem semmit ha kipróbáljátok.

2015. jan. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaaaj, dehogyis. Nem a siker és a versenyzés a fő szándék (de ott van a háttérben azért némileg), hanem, hogy kutyázhassak. Legyen egy szőrpamacs, akivel ha csak napi fél órát is, de foglalkozhatok (simogatni és szeretgetni a nap 24 órájában tudom, mert mindig a kerítés mellett cirkálnak). De a spitzben is van potenciál, de őt nem csípem annyira, mint a kis máltait. Eléggé akaratos kutya a spitz, csipked és nagypofájú :D. Én a kimértebb, megfontoltabb kutyákat szeretem, és a máltai pont ilyen. :)
2015. jan. 29. 00:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten simán, főleg ha jól motiválható és pörgős a kiskutya, meg neked is van tapasztalatod a sportban, nagyon jó szórakozás lesz mindkettőtöknek. Hogy komolyabb szinten is "megálljátok-e a helyeteket", az majd kiderül, semmi sem lehetetlen. Persze sok-sok időbe, energiába is türelembe telik teljesen felépíteni egy kutyát, akárhány éves és akármilyen fajta, de ezt gondolom tudod. Sok sikert!
2015. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!