Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen véleménnyel vagytok a...

Milyen véleménnyel vagytok a Labrador retrieverről?

Figyelt kérdés
Mert már nagyon régóta szeretnék egyett.
2015. febr. 4. 17:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Az egyik legintelligensebb kutyafajta, egyszerű tanítani, szereti a gyerekeket. Házőrzésre nem a megfelelő választás, viszont egy hűséges házikedvencnek hatalmas szívvel igen.
2015. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A legjobb fajta a világon - legalábbis számomra. Én nagyon ajánlom, mert tényleg nagyon hamar sikerélmény szerezhet vele az ember. Tanítása gyerekjáték, még kezdő kutyásként is, okos, órási szívvel, mindenféle agresszió nélkül. Kicsit szertelen, de ha az ember erős kézzel fogja akkor nem lesz vele sok nevelési gondja. Mozgásigénye az átlagosnál kicsit nagyobb, bár ez attól függ, hogy milyen a gazdáé. :) Egy Labinak minden nap sétálnia, tanulnia, valamilyen szinten dolgoznia kell, hiszen munkakutya. Ha nem fárasztod az agyát, és sokat lenne egyedül, nem neked való fajta. Természetesen nem 24 órás felügyeletről de 8 óra foglalkozás (aktív és passzív, magyarán ennyit lásson a kutya téged egy nap legalább) elengedhetetlen. Sajnos elég beteges fajta ezért fontos hogy szűrt felmenőkkel rendelkező, törzskönyves Labit vegyél, ami minimum 100 ezer forint! Ha OLX-es szaporítottat veszel nagyon megszívod, szinte biztos, hogy diszpláziás lesz, ami sokkal több pénzt elvisz majd mint egy egészséges kutya ára, és nem is tud majd teljes életet élni. És nem elfelejteni, hogy a Labrador egy vadászkutya! Kitenni a kertbe és nem foglalkozni vele eleget nagyon nagy hiba amit te fogsz megszenvedni. :) Nem csak egy egyszerű házi kedvenc, ahogy ezt sokan gondolják.

Megbízható, neked szimpatikus tenyészőt keress!

2015. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2.-al egyetértek, de nekem őszintén szólva az utolsó fajta, amit tartanék. Nekem túl tökéletes, túl problémamentes. én kedvelem a kihívásokat.
2015. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

A világ legjobb kutyafajtája! Barátságos, okos, sok olyan dolgot tud (mint pl. Körbenézzük a kertet!) amire nem is tanítottuk meg. Az enyém nem olyan mozgékony, bár, nem csoda, mivel van rajta egy kis fölösleg, de amennyire tudunk mozgunk vele. De több labradort ismerek, jó részt mind mozgékonyak. Nyugodtak, az én kutyám sosem nyöszörgött, még azon a napon sem, mikor hazahoztuk. Nem annyira ugatósak, habár mintha a kutyám megváltozott volna, mivel naponta elég sokszor lehet hallani a hangját. Ha valamikor nem érek rá foglalkozni vele annyira, jól tűri, kifekszik az udvarba, és az egész napot végig alussza.

Szerintem ha van rá elég időd, pénzed, és persze helyed, akkor nyugodtan!

2015. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkora a szíve, mint amekkora az étvágya! ÓRIÁSI!!! Én nekem soha nem kéne, de hála Istennek nem vagyunk egyformák. Bárki el tudja rabolni őket egy kis kajával.
2015. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a sajátomat, számomra a tökéletes kutyafajta, nekem más már nem kell.
2015. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik is, meg nem is, mármint jellemre. Nekem egy kicsit nem tetszik, hogy olyan "mindenki kutyája" típus, dehát ők ilyenek, ez van :)


Ami viszont nagyon zavar, hogy itthon nem nagyon látok olyan tenyésztőt, aki szép egyedeket tenyésztene. Szinte mindegyik ilyen "rúd szalámi" típus, semmi horpasszal, tömzsi testtel, ezen felül meg sokan még el is hizlalják őket...


Szóval, alapvetően tetszenek jellemben, meg küllemben, de nem vagyok értük annyira oda meg vissza.

2015. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen céllal vennéd.

házőrzőnek nem jó, mert szeretettel fogadja a betörőt, és körbe ugrálja örömében.

a labrador intelligens gazda mellé való, soha nem fog harapni.

ha megyek anyósékhoz és nem szól a csengő akkor szólok a labradornak, kijön és szól a gazdájának hogy jöjjön kaput nyitni.

sima kilincset önállóan kezel(be is tudja csukni), és a kedvence az úszás.

ha víz mellé viszed sétálni tuti vizesen viszed haza.

2015. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Aranyos, kedves kutyák.

Viszont mivel ilyen kis kedves és barátkozós fajta, ha később lesz másmilyen kutyád, aki keményebb dió, nem sokat fog érni, hogy már "megneveltél" egy labradort. :D

2015. febr. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!!
2015. febr. 5. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!