Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlnőtt karom probléma?

Túlnőtt karom probléma?

Figyelt kérdés
Benti kutyám van, tavasztól őszig, amíg jó idő van, nyitva van a bejárati ajtó, ki szokott menni napközben, de többnyire a kertben is lefekszik. Nem egy mozgékony fajta, szoktunk játszani is, de sokáig nem köti le a játék. Tehát nem mozog sokat, utcán sétálni a faluban lehetetlen, mert sokszor találkoztunk már olyan kutyával, amelyik egyedül lófrált és nekünk jött... Azóta nemigazán merem utcán sétáltatni őt. Szoktunk néha egy kb 5kmre levő réten sétálni, de oda kocsival tudunk csak eljutni. Az a baj, hogy iszonyatosan le van nőve a körme.. Vágni sem mi sem az állatorvos nem tudja, mert végig ér van benne... :/ mit lehet tenni? Valakinek volt már hasonló? Hallottam egy olyan "műtétről", ahol altatás után leégetik vagy mit csinálnak a karmával... Az állatorvosunkat kérdeztem, de nem ajánlotta... Valakinek csináltak már ilyet, vagy mit tudok csinalni vele, mert szerintem már fáj neki?!
2015. febr. 20. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak kb 1 centi hosszan fut benne az ér és 2 mm van ráhagyva. Az enyémnek 1.3cm hosszú, amikor le van vágva. A tiednek ennél hosszabb a körme?


A kutyakozmetikushoz vittem vágatni, mert az állatorvos ugyan közelebb van, de az nem volt hajlandó megcsinálni, az még azt mondta hogy nem kell vágni. A kozmetikus meg olyan 2-3mm-t levágott belőle egy pillanat alatt.

2015. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Keress másik állatorvost! Olyan nincs, hogy egy doki nem tudja megoldani ezt a problémát. Egyébként igen, a karomban ér van minden kutyánál, mikor az állatorvos levágta a miénknél akkor vérzett is körülbelül öt percig. Na bumm, de lett vágva... Ezt mindenképp oldjátok meg, mert tönkre is vághatja a lábát a túl kosszú karom.
2015. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5 kilos az egesz kutya, de igen, kb 1 cm-es a korme... Sajnos mar sokkal hosszabb, mint a talpparnaja, vagy hogy hivjam... Egyszer belevagott neki a kozmetikus veletlen, de omlott belole a ver es alig akart elallni, nek szeretnem kinozni szegenyt. Valami humanusabb megoldas jobb lenne, ezert gondoltam a boditasra...
2015. febr. 20. 21:40
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Vágni kellene, csak nem egyből az ideális hosszra.

2015. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

engem is érdekelne erre a válasz.


anyámék kutyájának (vizsla) is ilyen, iszonyú hosszú a körme, és végig megy benne az ér, én is vágtam neki, ahol már vérzett ott még mindig iszonyat hosszú volt. állatorvos, kozmetikus is úgy vágja neki, hogy utána még mindig 2x olyan hosszú, mint kéne.


pedig ő lakás kutya, napi 3x sétáltatva, elég sokat. kirándulni is rendszeresen hordják, betonon is megy sokat.

2015. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha hosszan van benne az ér, akkor nagyon apránként lehet a megfelelő hosszra vágni. Vissza fog húzódni egy idő után az ér, ha rendszeresen havonta vágtok belőle egy keveset.
2015. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Reszelgetni is lehet, csak az a baj, hogy ha nem használja a kutya, akkor sose fog visszahúzódni belőle az ér, viszont egyszer csúnyán le fog törni. Igenis vidd sétálni, minden nap, vigyél magaddal valami iszonyat büdös dezodort, amivel le tudod fújni az okoskodó kóbor/önsétáltató kutyákat.
2015. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg kezdj el vele klikkerezni, és gyakoroljatok sokat betonon, az is segíthet valamennyit. Arra azért a legtöbb kutya rálelkesül elég gyorsan, és meg lehet vele mozgatni őket :)
2015. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!