Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-tzu tartók, mesélnétek...

Shih-tzu tartók, mesélnétek pár dolgot a kutyátokról és annak tartásáról?

Figyelt kérdés

Sajnos elég kevés magyar oldal létezik a shih-tzu kutyusokról, pedig szívesen olvasnék róluk :) Már nagyjából átböngésztem mindent (a gyakorikérdéseket is), videókat is néztem. Minden érdekel, amit szívesen elmeséltek :)

Hogy hívják? Mennyi idős? Milyen jelzőkkel tudnád a legjobban jellemezni (bátor/nyugodt/félénk és hasonlók)?

Mivel etetitek? Mennyi a havi költsége? Volt e valami betegsége?

Mindig veletek van, vagy napközben egyedül van? Ha egyedül, akkor mennyi időre hagyjátok magára? Mennyit sétáltatjátok?

Egyedül tartjátok, vagy más állatokkal (kutya, macska, nyúl, görény, tengerimalac stb.)? Ha más állatokkal, akkor mennyi idő volt, míg megszokták egymást és jól kijönnek e egymással?

Nehéz gondozni a szőrét? Nehéz volt megtanítani neki, hogy míg fésülitek, azt nyugodtan tűrje?

És még sok hasonló kérdés, ha eszetekbe jut valami:) Sőt ha esetleg tudtok egy jó oldalról, fórumról, ami shih-tzukkal foglalkozik, azt is nagyon szívesen fogadom.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. febr. 21. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nincsen, de a legjobb barátnőmnek van, és lévén elég sokat vagyok nála, tudok egysmást erről a fajtáról.

A kutyust Mozartnak hívják (de gyakrabban Mócsing), kis energiabomba, de tud pörögni és nyugodt is lenni. Ha sokan vannak körülötte egyenként próbálkozik be mindenkinél, kitartó kis krapek. De elég egyszer rászólni, még akár idegennek is, elvonul félre a helyére és nyugton marad.

Barátnőmé 4 éves, de sosem volt még állatorvosnál a kötelező oltásokon kívül. Barátnőm nagycsaládban él, 4 tesója van, a szüleivel és nagymamájával él együtt. Mondhatni a kutya sosincs otthon egyedül, de ha otthon is hagyják, el van magának. Nyers étellel etetik, mondhatni amolyan nem tudatosan barf étrendet alkalmaznak nála. Keveset eszik, mondhatni két maréknyi étel elég neki, nem is akar többet sosem. VOlt mellette cica, de bántotta sosem, nagyon szerették egymást.

Ennyit tudok róla. :)

2015. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

lehet hogy már nem nézed a kérdést de akik azért olvasgatnak azok is megnézhetik... :)

nekem van shih-tzum nagyon kedves kis kutyák. az enyém fekete-fehér, ivartalanított szuka és Szamóca a neve. elég makacs kis "dögök" és nem tanulnak olyan könnyen. nagyon jól kijön mindenféle állattal (kutya, nyúl tengerimalac és hasonló), szőrét az enyémnek nem túl nehéz ápolni de ha azt akarod hogy nagyon szép legyen akkor minden nap fésüld! rögtön tetszett neki a fésülés, nem tiltakozott. nem túlságosan ragaszkodó, inkább felfedezné a nagyvilágot*, de tökéletesen meg van, ha nem is megyünk minden nap sétálni. *ez nem azt jelenti hogy nem szeret. az enyém szereti a simogatást, és ha a popójánál vakarod

2015. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!